Smíchem k lepší náladě

Tipy_Smichem k lepsi nalade
Odhoďte starosti a přestaňte se mračit. S našimi dnešními veselými tipy to půjde úplně samo. Popadněte román Nohama napřed nebo Velkou knihu vtipu Honzy Vyčítala a budete se válet smíchy.

Nohama napřed je maličko morbidní, ale humorné čtení od Borise Pralovszkého, které vás bude bavit od začátku do konce.

Nohama napřed

Autor: Boris Pralovszký

Počet stran: 288
Vazba: pevná bez přebalu
ISBN: 978-80-7244-412-0
Doporučená cena: 299 Kč

Knihu Nohama napřed vydalo nakladatelství Šulc-Švarc.

Román se odehrává v pohřebním ústavu, kam žádné lehkovážné vtipkování nepatří, a přesto rodina Horáčkových přitahuje komické situace jako magnet a každou katastrofu se jim absurdním způsobem podaří obrátit ve výhru přesně podle pravidla, že život se nemá brát příliš vážně, protože stejně skončí na hřbitově. Černý humor Borise Pralovszkého je drsný i něžný stejně jako jeho ilustrace ke knize a smích čtenáře vždycky osvobodí, když se děj náhle splaší a hlavní hrdinové se ocitnou v neřešitelné situaci.

 

Více o knize

Divoký humoristický román Borise Pralovszkého vypráví příběh rodiny, která provozuje pohřební ústav. Při netradičním pohřbu cikánského barona v něm dojde ke zničujícímu požáru. Způsobené škody donutí Horáčkovy sáhnout k poněkud nekorektním metodám podnikání a musí zabrousit i do jiných oborů, aby svůj podnik zachránili. Využívají k tomu funebrácké vlohy a jsou úspěšní až na to, že se jejich rodina nebezpečně rozrostla na panoptikum různých existencí, které si jdou občas po krku, když jsou v úzkých. Ale díky nim se rodině začne nevídaně dařit a zdá se, že vše je zalito sluncem. S jídlem roste chuť a přímo úměrně také nebezpečí. Pod povrchem to začíná pěkně vřít. Autor miluje nadsázku a používá ji jak pro jemná citová dramata, tak pro situace, kdy jde o život. Magnet černého humoru protáhne čtenáře komickými, hrůzostrašnými a groteskními zápletkami tuningovou rychlostí – a k tomu všemu autor ještě nakreslil několik desítek burleskních karikatur.

 

Ukázka z knihy

Alžběta se vážně naštvala. Bez rozpaků do sebe panáka obrátila na ex a hned si nalila dalšího. Na takové projevy odporu a nekázně nebyl Jiří připravený a zalapal po dechu. Jenže to ještě nebyl konec. Alžběta se hodlala mstít. Bez okolků na manžela vybalila, že má Františka známost a možný prý ne jedinou. Teď byla na koni. Náramně si užívala pohled na brunátného Jiřího, který se začínal klepat, jako by ho postihla zimnice.
Ale nepostihla. Venku bylo třicet ve stínu a uvnitř možná o deset víc. Klimatizaci neměli, Jiří ji považoval za velký luxus a investici odmítl zahrnout do firemního rozpočtu. Teď se střídavě třásl zimnicí a potil rozčilením. Alžběta vyhrála. (str. 40)

Nohama napřed_ukazka

 

Boris Pralovszký

Boris Pralovszký je známý karikaturista, autor humorných knížek pro děti a dospělé,  ilustrátor mnoha dalších knih jiných spisovatelů, spoluautor muzikálů i textař písní. Svoji kreslířskou dráhu začal v roce 1985 na stránkách humoristického časopisu Dikobraz. Zálibu v černém humoru zúročil také v časopise Sorry, ve kterém pravidelně publikuje dodnes. Jeho ilustrace se dostaly dokonce do učebnice pro středoškoláky, která vyšla v Kanadě. Vzrůstající potřeba psaní ho přivedla na dráhu textaře. Je spoluautorem několika muzikálů a autorem textů písní pro známé interprety naší hudební scény. Jeho první velkou knihou ve standardním rozsahu a s nemalých počtem obrázků je divoký humoristický román Nohama napřed, napsal mj. také knihu Stokrát bez pardonu. Kromě psaní a kreslení se věnuje hlavně hledání pokladů a dlouhým procházkám se svým neúnavným Jack Russelem Benym, při kterých fotografuje vše, co mu přelítne před objektivem.

Informace byly čerpány ze stránek nakladatelství Šulc-Švarc.

 

Nakladatelství Šulc-Švarc působí nepřetržitě na knižním trhu od roku 1991. V 90. letech vydalo více než dvě desítky překladů, ale od začátku se soustředilo na spolupráci s českými spisovateli. Celkový počet vydaných publikací již přesáhl číslo 500. Vydává především krásnou literaturu (romány, prózy, poezii), vedle ní knihy pro děti a mládež a v nezanedbatelném počtu také věcnou literaturu.

————————————————

Vtipy Jana Vyčítala nejen o trampech a myslivcích rozesmějí každého – a nemusí to být zrovna fanoušek skupiny Greenhorns, i když ti si Vyčítalovy vtipy asi více užijí…

Velká kniha vtipu Honzy Vyčítala

Autor: Jan Vyčítal

Počet stran: 256
Vazba: vázaná
Formát: 218×283 mm
ISBN: 978-80-271-2222-6
Doporučená cena: 399 Kč

Velkou knihu vtipu Honzy Vyčítala vydalo nakladatelství Cosmopolis.

Velká kniha vtipu Honzy Vyčítala přináší průřez tvorbou výrazné osobnosti kresleného humoru a české country hudby, spojené se skupinou Greenhorns. Takto unikátní sbírka díla tohoto nezapomenutelného autora nebyla ještě nikdy vydána. Jsou v ní zařazeny kreslené vtipy z různých časových období, které vycházely v novinách, časopisech i knihách. Své ilustrace autor nemusel často ani podepisovat, neboť jeho rukopis vždy byl, a dodnes je, nezaměnitelný a jedinečný. Nejčastějšími motivy jeho kreseb je populární a nezapomenutelný pytlák Říha, dále Vyčítalovy kočky, ufouni a zajíci. Rozhodně stojí za to si připomenout tohoto vynikajícího českého kreslíře, karikaturistu, zpěváka, hudebníka, textaře a milovníka i propagátora trampingu. SKVĚLÝ ČESKÝ HUMOR I DÁREK pro kamarády, rodiče i prarodiče!

 

Ukázka z knihy

Velka kniha vtipu Honzy Vycitala_ukazka

 

Jan Vyčítal

Jan Vyčítal (* 1942) je český zpěvák, textař, karikaturista a autor kreslených vtipů. Je také zakladatelem country kapely Greenhorns.

 

Nakladatelský dům Grada, největší vydavatel odborné literatury, rozšířil v roce 2015 své portfolio o značku Cosmopolis. Tato značka vám přináší kvalitní světovou a českou beletrii. Nabízí všem čtenářům ty nejlepší knihy z celého světa, strhující příběhy, napínavá dramata, ale i romantiku a zábavu.


Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete další knihy za skvělé ceny.

Pobavily vás naše humorné tipy? Napište nám svůj názor.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeNohama napřed

Pralovszký, Boris

Šulc-Švarc, 2018

zobrazit info o knizeVelká kniha vtipu Honzy Vyčítala

Vyčítal, Jan

Cosmopolis, 2019

Napsat komentář