Nakladatel: Šulc-Švarc

Působí nepřetržitě na knižním trhu od roku 1991. V 90. letech vydalo více než dvě desítky překladů, ale od začátku se soustředilo na spolupráci s českými spisovateli. Do konce roku 2013 vydalo nakladatelství přes 250 původních děl českých autorů. Celkový počet vydaných publikací se blíží číslu 500. To celkově představuje přibližně 3,5 milionů výtisků.
Vydává především krásnou literaturu (romány, prózy, poezii), vedle ní knihy pro děti a mládež a nezanedbatelném poštu také věcnou literaturu. Ke kmenovým autorům nakladatelství patří Ludmila Vaňková, Magda Váňová, Jiří Žáček, Zdena Frýbová, Pavel Frýbort, Karel Štorkán, Ota Ulč, Jan Šmíd, Miloslav Šimek, Helena Longinová, Anna Bauerová, Valja Stýblová, Iva Lecká (více o autorech nakladatelství a jejich dílech v galerii autorů na www.sulc-svarc.cz). Vydání Saturnina Zdeňka Jirotky s ilustracemi Michala Hrdého v nakladatelství Šulc-Švarc vyhrálo v roce 2009 anketu Kniha mého srdce.
Nakladatelství spolupracuje s předními českými ilustrátory a grafiky (Adolf Born, Jiří Slíva, Jiří Fixl, Michal Hrdý, Vladimír Suchánek, Miloslav Jágr, Miroslav Huptych, Boris Pralovszký, Kateřina Bobková, David Cígler, Robert Rytina a další).
Ředitelkou nakladatelství Šulc-Švarc je Veronika Baštová. Redakční, lektorskou a propagační činnost zajišťuje agentura KONKOR Jiřího Korejčíka (e-mail korejcik@upcmail.cz), s kterou nakladatelství výhradně spolupracuje od svého založení. Distribuci knih zajišťuje Euromedia Group k. s., Pemic, a. s., BETA-Pavel Dobrovský, Jan Kanzelsberger a Neoluxor. Knihy Šulc-Švarc lze objednat přímo v nakladatelství nebo koupit prostřednictvím webových stránek www.sulc-svarc.cz.

www.sulc-svarc.cz


Šulc-Švarc - Nejnovější knihy

knihaZa plotem knihaOtcem i matkou proti své vůli knihaBasta fidli neboli Tak pravil XY knihaDeník šílené matky aneb Ženská vydrží jako kůň

Šulc-Švarc - Související články

S humorem jde vše lépe

Vesele_velikonocni_tipy

Hody hody doprovody, dejte vejce malovaný… Anebo radši knihu! V naší dnešní velikonoční nadílce najdete rovnou tři tituly, které vám polechtají bránice a rozradostní den. Pokud máte rádi zvířátka, kriminálně-humorné zápletky či trochu úsměvné romantiky, zajisté si vyberete.

Vyhrajte příběhy z psychiatrické léčebny

za-plotem-perex

Na psychiatra Petra Dvořáka se jeho přítel Hladík obrací v okamžicích, kdy si se svými případy už neví rady. Když je policie v koncích, pomáhá jim hlavní hrdina změnit úhel pohledu a vydat se správným směrem. Co vše se děje za plotem psychiatrie?

Smrt číhá všude

Smrt číhá všude

Neunikne jí nikdo. Pro každého z nás má něco přichystáno. Bohužel, někteří mají tu smůlu, že se s ní setkají prostřednictvím vraha. Vyberte si ze čtyř různých příběhů, které jsou jako stvořené pro ty z vás, které fascinují temné stránky lidského bytí.

Tvorba českých autorů

Tipy_tvorba ceskych autoru freephotosbank

Dnešní knižní tipy jsou napěchované humorem, láskou, starostmi, osobními a manželskými krizemi i strachem ze změn. Ponořte se do příběhů oblíbených českých spisovatelů.

Čtivá publikace o třetí generaci Lucemburků v Čechách

rozdel-a-panuj_nahledovy

Rozděl a panuj, nejnovější publikace Ludmily Vaňkové, svým čtenářům opět přináší čtivé historické poznatky z doby lucemburské. Nechte se obklopit osudy bratrů Václava, Zikmunda a Jana a zjistěte něco nového!