Nakladatel: Šulc-Švarc

Působí nepřetržitě na knižním trhu od roku 1991. V 90. letech vydalo více než dvě desítky překladů, ale od začátku se soustředilo na spolupráci s českými spisovateli. Do konce roku 2013 vydalo nakladatelství přes 250 původních děl českých autorů. Celkový počet vydaných publikací se blíží číslu 500. To celkově představuje přibližně 3,5 milionů výtisků.
Vydává především krásnou literaturu (romány, prózy, poezii), vedle ní knihy pro děti a mládež a nezanedbatelném poštu také věcnou literaturu. Ke kmenovým autorům nakladatelství patří Ludmila Vaňková, Magda Váňová, Jiří Žáček, Zdena Frýbová, Pavel Frýbort, Karel Štorkán, Ota Ulč, Jan Šmíd, Miloslav Šimek, Helena Longinová, Anna Bauerová, Valja Stýblová, Iva Lecká (více o autorech nakladatelství a jejich dílech v galerii autorů na www.sulc-svarc.cz). Vydání Saturnina Zdeňka Jirotky s ilustracemi Michala Hrdého v nakladatelství Šulc-Švarc vyhrálo v roce 2009 anketu Kniha mého srdce.
Nakladatelství spolupracuje s předními českými ilustrátory a grafiky (Adolf Born, Jiří Slíva, Jiří Fixl, Michal Hrdý, Vladimír Suchánek, Miloslav Jágr, Miroslav Huptych, Boris Pralovszký, Kateřina Bobková, David Cígler, Robert Rytina a další).
Ředitelkou nakladatelství Šulc-Švarc je Veronika Baštová. Redakční, lektorskou a propagační činnost zajišťuje agentura KONKOR Jiřího Korejčíka (e-mail korejcik@upcmail.cz), s kterou nakladatelství výhradně spolupracuje od svého založení. Distribuci knih zajišťuje Euromedia Group k. s., Pemic, a. s., BETA-Pavel Dobrovský, Jan Kanzelsberger a Neoluxor. Knihy Šulc-Švarc lze objednat přímo v nakladatelství nebo koupit prostřednictvím webových stránek www.sulc-svarc.cz.

www.sulc-svarc.cz


Šulc-Švarc - Nejnovější knihy

knihaŽivot je boj knihaŽivot na rozhraní věků knihaOtcem i matkou proti své vůli knihaZa plotem

Šulc-Švarc - Související články

V hlavní roli život

v_hlavni_roli_zivot

Život nemusí být vždy jenom procházka růžovou zahradou. Věřte ale, že i v momentě, kdy se z výsluní propadnete až na dno té nejtemnější propasti, ještě stále není nic ztraceno. To vám potvrdí knihy o andělech z masa a kostí a nakonec i prostá sbírka bajek.

Vyhrajte humorný příběh strýce Rudolfa

otcem-i-matkou-proti-sve-vuli-perex

Kluci jsou, jak známo, uličníci, a v případě Rudolfových synovců to platí dvojnásob. Poté, co se jejich vychovatelka nešťastně zraní, zůstane na ně Rudolf na celý měsíc sám. Jak moc mu během něj dokáží chlapci převrátit život naruby?

Životopisná vyprávění

Rozečtená kniha - ilustrační

Kolem nás žije tolik zajímavých lidí, jež neznáme a jejichž příběhy si nemáme šanci vyslechnout. Naštěstí je mnoho z nich zaznamenáno na stránkách knih. Dnes nahlédneme do těch, které nám mohou být prostředníky a které nám umožní nahlédnout za oponu životů mnoha zajímavých a inspirativních lidí.

S humorem jde vše lépe

Vesele_velikonocni_tipy

Hody hody doprovody, dejte vejce malovaný… Anebo radši knihu! V naší dnešní velikonoční nadílce najdete rovnou tři tituly, které vám polechtají bránice a rozradostní den. Pokud máte rádi zvířátka, kriminálně-humorné zápletky či trochu úsměvné romantiky, zajisté si vyberete.

Vyhrajte příběhy z psychiatrické léčebny

za-plotem-perex

Na psychiatra Petra Dvořáka se jeho přítel Hladík obrací v okamžicích, kdy si se svými případy už neví rady. Když je policie v koncích, pomáhá jim hlavní hrdina změnit úhel pohledu a vydat se správným směrem. Co vše se děje za plotem psychiatrie?