Nakladatel: Šulc-Švarc

Působí nepřetržitě na knižním trhu od roku 1991. V 90. letech vydalo více než dvě desítky překladů, ale od začátku se soustředilo na spolupráci s českými spisovateli. Do konce roku 2013 vydalo nakladatelství přes 250 původních děl českých autorů. Celkový počet vydaných publikací se blíží číslu 500. To celkově představuje přibližně 3,5 milionů výtisků.
Vydává především krásnou literaturu (romány, prózy, poezii), vedle ní knihy pro děti a mládež a nezanedbatelném poštu také věcnou literaturu. Ke kmenovým autorům nakladatelství patří Ludmila Vaňková, Magda Váňová, Jiří Žáček, Zdena Frýbová, Pavel Frýbort, Karel Štorkán, Ota Ulč, Jan Šmíd, Miloslav Šimek, Helena Longinová, Anna Bauerová, Valja Stýblová, Iva Lecká (více o autorech nakladatelství a jejich dílech v galerii autorů na www.sulc-svarc.cz). Vydání Saturnina Zdeňka Jirotky s ilustracemi Michala Hrdého v nakladatelství Šulc-Švarc vyhrálo v roce 2009 anketu Kniha mého srdce.
Nakladatelství spolupracuje s předními českými ilustrátory a grafiky (Adolf Born, Jiří Slíva, Jiří Fixl, Michal Hrdý, Vladimír Suchánek, Miloslav Jágr, Miroslav Huptych, Boris Pralovszký, Kateřina Bobková, David Cígler, Robert Rytina a další).
Ředitelkou nakladatelství Šulc-Švarc je Veronika Baštová. Redakční, lektorskou a propagační činnost zajišťuje agentura KONKOR Jiřího Korejčíka (e-mail korejcik@upcmail.cz), s kterou nakladatelství výhradně spolupracuje od svého založení. Distribuci knih zajišťuje Euromedia Group k. s., Pemic, a. s., BETA-Pavel Dobrovský, Jan Kanzelsberger a Neoluxor. Knihy Šulc-Švarc lze objednat přímo v nakladatelství nebo koupit prostřednictvím webových stránek www.sulc-svarc.cz.

www.sulc-svarc.cz

Šulc-Švarc - Nejnovější knihy

knihaPast knihaMecenáš v obnošené vestě knihaMisionář knihaMalinkatý kretén

Šulc-Švarc - Související články

Životní zkoušky

Tipy_Odlozeny Vesmir_Past

Jak název napovídá, hrdinové našich dnešních knižních tipů si musí projít náročnými zkouškami, které jim život připravil. Příběhy plné inspirativních myšlenek vyprávějí o hledání štěstí i o tom, že nikdy není pozdě se změnit.

Inspirováno minulostí

romany-na-pozadi-historickych-udalosti

Historie je plná fascinujících událostí. Proč se tedy neohlédnout zpět a v příbězích dávno minulých nezkusit najít něco, co může oslovit i nás, v 21. století. Autoři tří knih, které vám dnes představíme, tak udělali a my se společně s nimi můžeme minulostí nechat inspirovat…

Krimi vede v každém čase

krimi

Ať je venku zima nebo teplo, na dobrou knížku se najde čas vždycky. A když jde o krimi, platí to dvojnásob, tento žánr totiž dokáže nebývale vtáhnout do děje. A proto si dnes představíme hned několik románů, v nichž můžete společně s hlavními hrdiny pronásledovat nebezpečné zločince.

Vyhrajte román o novém začátku po čtyřicítce

Tereza-perex

Má cenu zůstávat v manželství jen proto, abychom nebyli sami? Čtyřicetiletá Tereza má v této otázce jasno – už se dál odmítá užírat vlastní nespokojeností a velkou životní změnu začne sama u sebe.

S úsměvem proti nudě

S-usmevem-proti-nude

Čelte stresujícímu předvánočnímu shonu s humorem! Ať už právě stojíte u nemocničního lůžka, trávíte čas s rodinou, na horách či v deštném pralese jako naši hrdinové, s trochou nadhledu se můžete usmívat všude.