Nakladatel: Šulc-Švarc

Působí nepřetržitě na knižním trhu od roku 1991. V 90. letech vydalo více než dvě desítky překladů, ale od začátku se soustředilo na spolupráci s českými spisovateli. Do konce roku 2013 vydalo nakladatelství přes 250 původních děl českých autorů. Celkový počet vydaných publikací se blíží číslu 500. To celkově představuje přibližně 3,5 milionů výtisků.
Vydává především krásnou literaturu (romány, prózy, poezii), vedle ní knihy pro děti a mládež a nezanedbatelném poštu také věcnou literaturu. Ke kmenovým autorům nakladatelství patří Ludmila Vaňková, Magda Váňová, Jiří Žáček, Zdena Frýbová, Pavel Frýbort, Karel Štorkán, Ota Ulč, Jan Šmíd, Miloslav Šimek, Helena Longinová, Anna Bauerová, Valja Stýblová, Iva Lecká (více o autorech nakladatelství a jejich dílech v galerii autorů na www.sulc-svarc.cz). Vydání Saturnina Zdeňka Jirotky s ilustracemi Michala Hrdého v nakladatelství Šulc-Švarc vyhrálo v roce 2009 anketu Kniha mého srdce.
Nakladatelství spolupracuje s předními českými ilustrátory a grafiky (Adolf Born, Jiří Slíva, Jiří Fixl, Michal Hrdý, Vladimír Suchánek, Miloslav Jágr, Miroslav Huptych, Boris Pralovszký, Kateřina Bobková, David Cígler, Robert Rytina a další).
Ředitelkou nakladatelství Šulc-Švarc je Veronika Baštová. Redakční, lektorskou a propagační činnost zajišťuje agentura KONKOR Jiřího Korejčíka (e-mail korejcik@upcmail.cz), s kterou nakladatelství výhradně spolupracuje od svého založení. Distribuci knih zajišťuje Euromedia Group k. s., Pemic, a. s., BETA-Pavel Dobrovský, Jan Kanzelsberger a Neoluxor. Knihy Šulc-Švarc lze objednat přímo v nakladatelství nebo koupit prostřednictvím webových stránek www.sulc-svarc.cz.

www.sulc-svarc.cz


Šulc-Švarc - Nejnovější knihy

knihaDeník šílené matky aneb Ženská vydrží jako kůň knihaRozděl a panuj knihaČeský satirikon knihaPriscilla

Šulc-Švarc - Související články

Čtivá publikace o třetí generaci Lucemburků v Čechách

rozdel-a-panuj_nahledovy

Rozděl a panuj, nejnovější publikace Ludmily Vaňkové, svým čtenářům opět přináší čtivé historické poznatky z doby lucemburské. Nechte se obklopit osudy bratrů Václava, Zikmunda a Jana a zjistěte něco nového!

Veselé příběhy pro malé i velké

denik-silene-matky-tipy

V dnešních tipech vám představujeme čtyři knihy věnované ženám, jak velkým, tak malým. Ty velké ženy pobaví určitě každá z předkládaných knih, ty úplně malé se mohou začíst s maminkou do knížky pro prvňáčky, větší slečny zase do detektivního příběhu.

Český humor

Tipy_Cesky satirikon_Denicek moderniho fotra 2 audiokniha

Dnes pro vás máme pořádnou porci zábavy. Naše tipy vás jistě potěší, ať už upřednostňujete krátké satirické básničky nebo vtipné příběhy v audio podobě. Na své si přijde každý milovník kvalitního humoru.

Biograficky laděné tituly

gerbera

Dnešní knižní tipy přináší životopisnou literaturu osobností, které ovlivnily druhé. Ať se jedná o významné státníky, v uvozovkách obyčejné manželky, umělce nebo prostě jedince, jejichž osudy se řadí k těm neobyčejným.

Získejte pozoruhodný životní příběh Priscilly Lim

Priscilla-perex

Jaké byly osudy čínsko-švýcarské manželky Oty Ulče? Pro Číňany byla málo „žlutá“ a naopak v Americe byla až příliš rasově jinobarevná, a když ji někdo označil za Japonku, rozčílilo ji to. Více o jejím pozoruhodném životě si můžete přečíst právě nyní.