Nakladatel: Šulc-Švarc

Působí nepřetržitě na knižním trhu od roku 1991. V 90. letech vydalo více než dvě desítky překladů, ale od začátku se soustředilo na spolupráci s českými spisovateli. Do konce roku 2013 vydalo nakladatelství přes 250 původních děl českých autorů. Celkový počet vydaných publikací se blíží číslu 500. To celkově představuje přibližně 3,5 milionů výtisků.
Vydává především krásnou literaturu (romány, prózy, poezii), vedle ní knihy pro děti a mládež a nezanedbatelném poštu také věcnou literaturu. Ke kmenovým autorům nakladatelství patří Ludmila Vaňková, Magda Váňová, Jiří Žáček, Zdena Frýbová, Pavel Frýbort, Karel Štorkán, Ota Ulč, Jan Šmíd, Miloslav Šimek, Helena Longinová, Anna Bauerová, Valja Stýblová, Iva Lecká (více o autorech nakladatelství a jejich dílech v galerii autorů na www.sulc-svarc.cz). Vydání Saturnina Zdeňka Jirotky s ilustracemi Michala Hrdého v nakladatelství Šulc-Švarc vyhrálo v roce 2009 anketu Kniha mého srdce.
Nakladatelství spolupracuje s předními českými ilustrátory a grafiky (Adolf Born, Jiří Slíva, Jiří Fixl, Michal Hrdý, Vladimír Suchánek, Miloslav Jágr, Miroslav Huptych, Boris Pralovszký, Kateřina Bobková, David Cígler, Robert Rytina a další).
Ředitelkou nakladatelství Šulc-Švarc je Veronika Baštová. Redakční, lektorskou a propagační činnost zajišťuje agentura KONKOR Jiřího Korejčíka (e-mail korejcik@upcmail.cz), s kterou nakladatelství výhradně spolupracuje od svého založení. Distribuci knih zajišťuje Euromedia Group k. s., Pemic, a. s., BETA-Pavel Dobrovský, Jan Kanzelsberger a Neoluxor. Knihy Šulc-Švarc lze objednat přímo v nakladatelství nebo koupit prostřednictvím webových stránek www.sulc-svarc.cz.

www.sulc-svarc.cz

Šulc-Švarc - Nejnovější knihy

knihaJÍM – NEJÍM knihaAprílový slabikář knihaDvě dávné zkušenosti, dvě čerstvé plavby knihaKouřové signály

Šulc-Švarc - Související články

Potravinové alergie nemusí být překážkou

Jim nejim_uvodni

Nebojte se alergií! I s nimi si můžete dopřát svá oblíbená jídla. Nová kuchařka Jany Pechmanové vám poradí, jak toho dosáhnout. Vyzkoušejte některý z klasických i nových receptů, které jsou přizpůsobené vašim potřebám.

Rosteme s knihou

detstvi

Kniha je ideální společník. Provází člověka od narození přes rané dětství a pubertu až po dospělost a stáří. Nejmenší čtenáři odhalí lásku ke čtení, začínající si užijí verše a dobrodružství malé Emy a pokročilí se seznámí s geniální Max Einsteinovou.

Pobavte se nad verši Jiřího Žáčka

kourove-signaly-perex

V deštivých podzimních dnech vás snadno rozveselí vtipná poezie Jiřího Žáčka. Přečtěte si humornou knížku, která je plná aforismů, satir i glos, a navíc bohatě ozdobená barevnými ilustracemi Milana Janáčka.

Česká tvorba na prázdniny

Ceska-prazdninova-cetba

Autory dnes představovaných knih jsou ryze čeští autoři. Pan Burian, Vaněček, Cimický a paní Digtyar vypráví zábavné, vážné i tajemné příběhy ze života. Neváhejte a užijte si odpočinkové chvíle v jejich společnosti.

Hrdinové v mezních situacích

osoby

Psychicky nemocní bratři, vědec stíhaný etickými otázkami, nelehký úděl pracovnice hospicu a mnoho dalších složitých, místy až neuvěřitelných osudů vám přinášíme v našich dnešních tipech. Začtěte se do šestice knih o reálných i románových hrdinech, kteří to v životě nemají jednoduché.