Nakladatel: Šulc-Švarc

Působí nepřetržitě na knižním trhu od roku 1991. V 90. letech vydalo více než dvě desítky překladů, ale od začátku se soustředilo na spolupráci s českými spisovateli. Do konce roku 2013 vydalo nakladatelství přes 250 původních děl českých autorů. Celkový počet vydaných publikací se blíží číslu 500. To celkově představuje přibližně 3,5 milionů výtisků.
Vydává především krásnou literaturu (romány, prózy, poezii), vedle ní knihy pro děti a mládež a nezanedbatelném poštu také věcnou literaturu. Ke kmenovým autorům nakladatelství patří Ludmila Vaňková, Magda Váňová, Jiří Žáček, Zdena Frýbová, Pavel Frýbort, Karel Štorkán, Ota Ulč, Jan Šmíd, Miloslav Šimek, Helena Longinová, Anna Bauerová, Valja Stýblová, Iva Lecká (více o autorech nakladatelství a jejich dílech v galerii autorů na www.sulc-svarc.cz). Vydání Saturnina Zdeňka Jirotky s ilustracemi Michala Hrdého v nakladatelství Šulc-Švarc vyhrálo v roce 2009 anketu Kniha mého srdce.
Nakladatelství spolupracuje s předními českými ilustrátory a grafiky (Adolf Born, Jiří Slíva, Jiří Fixl, Michal Hrdý, Vladimír Suchánek, Miloslav Jágr, Miroslav Huptych, Boris Pralovszký, Kateřina Bobková, David Cígler, Robert Rytina a další).
Ředitelkou nakladatelství Šulc-Švarc je Veronika Baštová. Redakční, lektorskou a propagační činnost zajišťuje agentura KONKOR Jiřího Korejčíka (e-mail korejcik@upcmail.cz), s kterou nakladatelství výhradně spolupracuje od svého založení. Distribuci knih zajišťuje Euromedia Group k. s., Pemic, a. s., BETA-Pavel Dobrovský, Jan Kanzelsberger a Neoluxor. Knihy Šulc-Švarc lze objednat přímo v nakladatelství nebo koupit prostřednictvím webových stránek www.sulc-svarc.cz.

www.sulc-svarc.cz


Šulc-Švarc - Nejnovější knihy

knihaMagnetické rodičovství kniha Kurz kojení knihaFrantiška – Most sebevrahů knihaV pravěku bylo blaze člověku

Šulc-Švarc - Související články

Zasoutěžte si o knihu laktační poradkyně

soutez-kurz-kojeni

Jste čerstvou matkou a začínáte kojit? Nebo jste těhotná a máte spoustu otázek? Ať už je to tak či tak, laktační poradkyně vás seznámí s péčí o novorozence – od správné manipulace, přes příkrmy, až po správnou péči o prsa. Váš kurz kojení právě začíná.

Dětství – co to je a jak na ně?

rodicovstvi-uvod

Ač se knihy, které si dnes představíme, zabývají rodičovstvím a dětstvím, nejsou určeny pouze pro rodiče. Kniha Magnetické rodičovství, která učí vést výchovu dětí srdcem, sice primárně cílí na rodiče, kniha Dětství a společnost od psychoanalytika Erika Eriksona ale může být zajímavá pro všechny.

Získejte další z knih Valji Stýblové

soutez-frantiska-most-sebevrahu

Potkají se v nemocnici, ona s rakovinou, on je ochrnutý. Je jeho zranění důvod, proč uvažuje o sebevraždě, nebo je za tím něco víc? Proč se vlastně člověk s normální psychikou uchýlí k takovému rozhodnutí?

Krátké texty pro dlouhé chvíle

Psaní - ilustrační

Léto si většina z nás spojuje s dovolenou. Patříte ke čtenářům, kteří během dovolené nemají moc času na čtení, ale přesto byste rádi měli nějakou knihu po ruce? Pak si nenechte ujít dnešní knižní tipy – představíme vám kratší texty, ze kterých si vybere každý.

Zahrajte si o cestu do pravěku

v-praveku-bylo-blaze-cloveku

Pepan a Madla jsou naši prapředkové, kteří žili v pravěku. Alespoň ve světě Jiřího Žáčka. Jaký život vedli? Jaká dobrodružství prožívali? Poznejte svět a jeho počátek v barevných ilustracích a s humorem.