Nakladatel: Šulc-Švarc

Působí nepřetržitě na knižním trhu od roku 1991. V 90. letech vydalo více než dvě desítky překladů, ale od začátku se soustředilo na spolupráci s českými spisovateli. Do konce roku 2013 vydalo nakladatelství přes 250 původních děl českých autorů. Celkový počet vydaných publikací se blíží číslu 500. To celkově představuje přibližně 3,5 milionů výtisků.
Vydává především krásnou literaturu (romány, prózy, poezii), vedle ní knihy pro děti a mládež a nezanedbatelném poštu také věcnou literaturu. Ke kmenovým autorům nakladatelství patří Ludmila Vaňková, Magda Váňová, Jiří Žáček, Zdena Frýbová, Pavel Frýbort, Karel Štorkán, Ota Ulč, Jan Šmíd, Miloslav Šimek, Helena Longinová, Anna Bauerová, Valja Stýblová, Iva Lecká (více o autorech nakladatelství a jejich dílech v galerii autorů na www.sulc-svarc.cz). Vydání Saturnina Zdeňka Jirotky s ilustracemi Michala Hrdého v nakladatelství Šulc-Švarc vyhrálo v roce 2009 anketu Kniha mého srdce.
Nakladatelství spolupracuje s předními českými ilustrátory a grafiky (Adolf Born, Jiří Slíva, Jiří Fixl, Michal Hrdý, Vladimír Suchánek, Miloslav Jágr, Miroslav Huptych, Boris Pralovszký, Kateřina Bobková, David Cígler, Robert Rytina a další).
Ředitelkou nakladatelství Šulc-Švarc je Veronika Baštová. Redakční, lektorskou a propagační činnost zajišťuje agentura KONKOR Jiřího Korejčíka (e-mail korejcik@upcmail.cz), s kterou nakladatelství výhradně spolupracuje od svého založení. Distribuci knih zajišťuje Euromedia Group k. s., Pemic, a. s., BETA-Pavel Dobrovský, Jan Kanzelsberger a Neoluxor. Knihy Šulc-Švarc lze objednat přímo v nakladatelství nebo koupit prostřednictvím webových stránek www.sulc-svarc.cz.

www.sulc-svarc.cz


Šulc-Švarc - Nejnovější knihy

knihaPavouk v síti knihaŽivot je boj knihaŽivot na rozhraní věků knihaOtcem i matkou proti své vůli

Šulc-Švarc - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 4. do 10. prosince 2017

nenechte_si_ujit

Stále nevíte, co koupit svým nejbližším pod stromeček? Celý příští týden se budou konat po naší zemi literární akce, které vám možná inspirují. Copak existuje lepší dárek než pěkná kniha?

Mužům vstup zakázán

No man

Léto a dovolená jsou ideální dobou pro různá nová dobrodružství, a to i pro ta milostná v podobě letních lásek. Pro všechny čtenářky dychtivé četby o lásce z různých stran jsme připravili dnešní knižní nabídku.

V hlavní roli život

v_hlavni_roli_zivot

Život nemusí být vždy jenom procházka růžovou zahradou. Věřte ale, že i v momentě, kdy se z výsluní propadnete až na dno té nejtemnější propasti, ještě stále není nic ztraceno. To vám potvrdí knihy o andělech z masa a kostí a nakonec i prostá sbírka bajek.

Vyhrajte humorný příběh strýce Rudolfa

otcem-i-matkou-proti-sve-vuli-perex

Kluci jsou, jak známo, uličníci, a v případě Rudolfových synovců to platí dvojnásob. Poté, co se jejich vychovatelka nešťastně zraní, zůstane na ně Rudolf na celý měsíc sám. Jak moc mu během něj dokáží chlapci převrátit život naruby?

Životopisná vyprávění

Rozečtená kniha - ilustrační

Kolem nás žije tolik zajímavých lidí, jež neznáme a jejichž příběhy si nemáme šanci vyslechnout. Naštěstí je mnoho z nich zaznamenáno na stránkách knih. Dnes nahlédneme do těch, které nám mohou být prostředníky a které nám umožní nahlédnout za oponu životů mnoha zajímavých a inspirativních lidí.