Nakladatel: Šulc-Švarc

Působí nepřetržitě na knižním trhu od roku 1991. V 90. letech vydalo více než dvě desítky překladů, ale od začátku se soustředilo na spolupráci s českými spisovateli. Do konce roku 2013 vydalo nakladatelství přes 250 původních děl českých autorů. Celkový počet vydaných publikací se blíží číslu 500. To celkově představuje přibližně 3,5 milionů výtisků.
Vydává především krásnou literaturu (romány, prózy, poezii), vedle ní knihy pro děti a mládež a nezanedbatelném poštu také věcnou literaturu. Ke kmenovým autorům nakladatelství patří Ludmila Vaňková, Magda Váňová, Jiří Žáček, Zdena Frýbová, Pavel Frýbort, Karel Štorkán, Ota Ulč, Jan Šmíd, Miloslav Šimek, Helena Longinová, Anna Bauerová, Valja Stýblová, Iva Lecká (více o autorech nakladatelství a jejich dílech v galerii autorů na www.sulc-svarc.cz). Vydání Saturnina Zdeňka Jirotky s ilustracemi Michala Hrdého v nakladatelství Šulc-Švarc vyhrálo v roce 2009 anketu Kniha mého srdce.
Nakladatelství spolupracuje s předními českými ilustrátory a grafiky (Adolf Born, Jiří Slíva, Jiří Fixl, Michal Hrdý, Vladimír Suchánek, Miloslav Jágr, Miroslav Huptych, Boris Pralovszký, Kateřina Bobková, David Cígler, Robert Rytina a další).
Ředitelkou nakladatelství Šulc-Švarc je Veronika Baštová. Redakční, lektorskou a propagační činnost zajišťuje agentura KONKOR Jiřího Korejčíka (e-mail korejcik@upcmail.cz), s kterou nakladatelství výhradně spolupracuje od svého založení. Distribuci knih zajišťuje Euromedia Group k. s., Pemic, a. s., BETA-Pavel Dobrovský, Jan Kanzelsberger a Neoluxor. Knihy Šulc-Švarc lze objednat přímo v nakladatelství nebo koupit prostřednictvím webových stránek www.sulc-svarc.cz.

www.sulc-svarc.cz


Šulc-Švarc - Nejnovější knihy

knihaOstří meče knihaTeorie zmizení knihaBobík knihaMiss Dobré naděje

Šulc-Švarc - Související články

Česká detektivka

tipy pondeli detektivky (1)

Detektivka je pro milovníky literatury opravdový fenomén. Znáte však ty české? Pokud ne, možná je pravý čas to změnit. I proto jsme pro vás do pondělních tipů vybrali hned pět ryze českých detektivních příběhů, které by vás mohly zaujmout.

Úterní chvilka poezie

poezie

Jste-li fanoušky a fanynkami poezie, máme pro vás hned dva tipy! První knihou je novinka známého básníka Jiřího Žáčka. Druhou je poněkud nevšední publikace, která je doplněna o krásné ilustrace lékaře z IKEMu. Obě knihy jsou prostě jedinečné a jen čekají na to, až se do nich pustíte!

Trefné dárky pro aktivní lidi

knihy tipy darky uvod

Pokud by vám snad ještě chyběl knižní dárek pod stromeček, můžete se nechat inspirovat dnešními tipy, které jsme pro vás připravili. Najdete mezi nimi něco pro milovníky psů i ručních prací, zahradní kutily a fotografy nebo ty, kteří to umí s vařečkou.

Historické zastavení

pro-milovniky-historie

Dnešní knižní tipy potěší příznivce historických románů. Máte raději české, nebo zahraniční autory? Ať tak či onak, my pro vás dnes máme dva zástupce z každé kategorie. Tak do které z následujících čtyř knih se pustíte nejdříve? 

Procházka dějinami

Historie biografie

V dnešních tipech vás provedeme dějinami. Výprava to bude nejen poučná, ale i pěkně ilustrovaná. Ponořte se do příběhu o dvanáctileté bojovnici Šárce, Golemovi či učiteli hudby a varhaníkovi z Karvinska. A nahlédneme i do vzpomínek Alana Ingrama Copea.