Fotbalové chuligánství

Fotbalova mise
Vydejte se do světa londýnského podsvětí fotbalového chuligánství, kterým vás provede tajný agent a autor knihy v jednom. Ten se úspěšně infiltroval do gangu, poznal největší grázly a rozhodl se svěřit se svými zážitky. 

„Jasně, sem zkurvenej chuligán, a víš proč? Protože todle je moje práce, do prdele!”
V roce 1995 dosáhl snímek I. D. o mladém ambiciózním policistovi, jenž infiltruje londýnskou chuligánskou elitu, aby posbíral důkazy k zatčení jejích členů, statusu kultu, a to především díky své nemilosrdnosti, brutalitě a možnosti nahlédnout do temného a krvavého zákulisí „krásné hry“, kterou je fotbal.
Film veřejnost šokoval, protože nevěřila, že by byl někdo schopen takového bezmyšlenkovitého násilí. Vy tomu ale budete muset uvěřit…
Dvacet let po uvedení filmu zveřejňuje muž stojící za jeho vznikem šokující informace, že příběh byl natočen podle skutečné události. Mladým ambiciózním policistou je sám autor této knihy, James Bannon. Fotbalový klub, o němž snímek pojednává, je Millwall F. C., a fanouškovské křídlo, do něhož se Bannonovi podařilo infiltrovat, The Bushwackers, je považováno za jeden z nejkrutějších, ale zároveň nejodvážnějších chuligánských gangů.
V knize Fotbalová mise: Tajný mezi chuligány vypráví autor o zážitcích z velice emocionálního a nebezpečného putování londýnským podsvětím fotbalového chuligánství, kde násilí vládne nad lidskostí. Seznamuje čtenáře s největšími grázly z nechvalně proslulých gangů, odhaluje průběh tajných a občas poněkud komických policejních operací, jejichž účelem je chuligány odstranit, a také podotýká, že jakmile jste se ocitli uvnitř gangu, největším vítězstvím je dostat se z něj živý.
Zneklidňující, ale neodolatelné čtení, které potvrzuje myšlenku, že skutečný život je někdy podivnější než samotná fikce.

Ukázka z knihy

Celý víkend jsem strávil tím, že jsem si scénku s Davem přehrával pořád dokolečka. Ukázalo se, že budeme muset být mnohem opatrnější, co a komu to říkáme. S Chrisem jsem se sešel v pondělí, abychom to probrali, a on se mi omluvil, že mu to s tím domem v Catfordu jen ujelo. Mluvili jsme také o tom mém čtení a psaní a co z toho bude vyplývat do budoucna. Byl jsem si jistý, že to nějak zvládnu. (str. 102)

Fotbalová mise: Tajný mezi chuligány

Autor: James Bannon
Přeložila: Alžběta Laurincová

Počet stran: 282
Vazba: brožovaná
Formát: 150×235 mm
ISBN: 978-80-971534-5-8
Doporučená cena: 399 Kč

 

Knihu Fotbalová mise: Tajný mezi chuligány vydalo nakladatelství Zelený kocúr.

O autorovi

James Bannon se narodil roku 1965 v Lambethe v jižním Londýně. Pět let sloužil v řadách Metropolitní policie, vekou část toho období pracoval jako tajný agent. Nadále vede bohatý a vzrušující život jako herec, komik, developer a majitel vlastních komerčních aerolinií. Je velvyslancem charitativní organizace Princeʼs Trust a žije v Sussexu se svojí rodinou.

Zdroj informací: nakladatelství Zelený kocúr


Nakladatelství Zelený kocúr bylo založené roku 2012. Kromě slovenských překladů nabízí některé knihy i v češtině.

Doporučení:
Share

Napsat komentář