Vyhrajte příběh bouřlivé lásky Ernesta Hemingwaye

laska-a-zkaza-perex
Martha Gellhornová byla nezávislou a ambiciózní válečnou korespondentkou, alespoň dokud nepoznala Ernesta Hemingwaye. S tímto slavným spisovatelem ji totiž čekal nejen bouřlivý milostný vztah, ale především jedno velké dilema.

Jak být úspěšná, a přitom milovat

V roce 1937 se osmadvacetiletá novinářka Martha Gellhornová vydává do Madridu, aby podala zprávu o hrůzách španělské občanské války. Osudy obyčejných lidí, lapených v soukolí ničivého konfliktu, se jí hluboce dotýkají. Navíc se nečekavě a bláznivě zamiluje do Hemingwaye, z něhož je tou dobou již žijící legenda. Jejich vztah i kariéra se naplno rozhoří a nakonec se, ve stínu blížící se druhé světové války, vezmou.

Martha je nezávislá, neohrožená a ambiciózní válečná korespondentka a tvrdě pracuje, aby zůstala sama sebou, naplnila své poslání a nikdy nežila ve stínu svého muže. Ve chvíli, kdy Ernest v roce 1940 vydává jeden ze svých nejúspěšnějších románů Komu zvoní hrana, však přestávají být rovnocennými partnery. Martha se musí rozhodnout: sleví z vlastních cílů a poddá se omezujícím nárokům postavení manželky slavného spisovatele, nebo si ponechá samostatnost a kariéru, ale ztratí tím milovaného muže. Dilema, které může jim oběma zlomit srdce.

Paula McLainová čtenáře již podruhé zavede k životním osudům slavného spisovatele a lamače srdcí Ernesta Hemingwaye. Tentokrát do bouřlivých kulis neklidného válečného Madridu, Finska, Číny, ostrova Key West a Kuby.

 

Láska a zkáza

Autorka: Paula McLainová

Vydalo: nakladatelství Metafora
Překlad: Drahomíra Michnová
Počet stran: 360
Vazba: pevná
Vydáno: 11/2018
ISBN: 978-80-7359-568-5

Přečtěte si více o knize Láska a zkáza, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Metafora.

Nakladatelství Metafora bylo založeno v roce 2001 a od té doby se zaměřuje zejména na literaturu překladovou, její autoři pocházejí ze všech koutů světa. Vydává ale i knihy českých spisovatelů a vybrat si můžete beletrii vážnou i veselou, thrillery i detektivky z minulosti, současnosti i budoucnosti, nebo knihy z oblasti esoteriky či východní filozofie.

 

O autorce

mclainova-paulaPaula McLainová se narodila v roce 1965 ve Fresnu v Kalifornii. Vůbec to ale neměla v životě lehké. Matka rodinu opustila, když jí byly pouhé čtyři roky, zatímco její otec pobýval opakovaně ve vězení. Paula a její sestry (jedna starší a jedna mladší), tak v následujících čtrnácti letech střídavě trávily život pro změnu v nejrůznějších dětských domovech. O tomto nelehkém období vypráví ve své autobiografii nazvané Like Family: Growing Up in Other People’s Houses (Jako rodina: Vyrůstat v domech cizích lidí). Když dospěla do věku, kdy bylo nutno zařadit se do pracovního života, živila se vším možným a prošla různými místy – než přišla na to, že vlastně může psát. Na Michiganské univerzitě studovala poezii a odnesla si odtamtud titul MFA (magistr krásných umění). Dnes žije se svou rodinou v Clevelandu. Napsala dvě sbírky poezie – Less of Her a Stumble, Gorgeous – a tři romány. První dostal název A Ticket to Ride. Druhým byl vynikající beletrizovaný životopis Hemingwayovy první ženy Hadley – Pařížská manželka, který, stejně jako příběh slavné pilotky Beryl Markhamové nazvaný Létala jsem za sluncem, vyšel česky v nakladatelství Metafora.
(Zdroj informací a fotografie: nakladatelství Metafora)

 

Vyhrajte knihu Láska a zkáza

Martha Gellhornová přijela jako mladá novinářka do Madridu, aby psala o osudech obyčejných lidí, jejichž životy poznamenala španělská občanská válka. A právě tento krok ovlivnil nejen její kariéru, ale i milostný život, protože se zde setkala se slavným lamačem dívčích srdcí – Ernestem Hemingwayem. Jenže poměrně brzy se v jejich společném životě objevily trhliny. Martha se musela smířit s tím, že si nebudou moci být rovnocennými partnery, a také se rozhodnout, zda bude pracovat na vlastní kariéře, nebo se stane spořádanou manželkou žijící ve stínu velkého spisovatele. Přečtěte si, jak své dilema vyřešila.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Metafora vám navíc přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Láska a zkáza vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Láska a zkáza
probíhá od 6. do 19. prosince 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 romány Láska a zkáza

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeLáska a zkáza

McLainová, Paula

Metafora, 2018

Napsat komentář