Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány Láska a zkáza

Martha Gellhornová snila o tom, že její reportáže o lidech trpících španělskou občanskou válkou, ji vynesou na vrchol. Místo toho si však brzy musela vybrat, zda tomu tak opravdu bude, nebo dá přednost manželství. Přečtěte si, co si zvolila.

Jak být úspěšná a přitom milovat


V roce 1937 se osmadvacetiletá novinářka Martha Gellhornová vydává do Madridu, aby podala zprávu o hrůzách španělské občanské války. Osudy obyčejných lidí, lapených v soukolí ničivého konfliktu, se jí hluboce dotýkají. Navíc se nečekavě a bláznivě zamiluje do Hemingwaye, z něhož je tou dobou již žijící legenda. Jejich vztah i kariéra se naplno rozhoří a nakonec se, ve stínu blížící se druhé světové války, vezmou.

Martha je nezávislá, neohrožená a ambiciózní válečná korespondentka a tvrdě pracuje, aby zůstala sama sebou, naplnila své poslání a nikdy nežila ve stínu svého muže. Ve chvíli, kdy Ernest v roce 1940 vydává jeden ze svých nejúspěšnějších románů Komu zvoní hrana, však přestávají být rovnocennými partnery. Martha se musí rozhodnout: sleví z vlastních cílů a poddá se omezujícím nárokům postavení manželky slavného spisovatele, nebo si ponechá samostatnost a kariéru, ale ztratí tím milovaného muže. Dilema, které může jim oběma zlomit srdce.

Paula McLainová čtenáře již podruhé zavede k životním osudům slavného spisovatele a lamače srdcí Ernesta Hemingwaye. Tentokrát do bouřlivých kulis neklidného válečného Madridu, Finska, Číny, ostrova Key West a Kuby.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Metafora vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Láska a zkáza.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte příběh bouřlivé lásky Ernesta HemingwayeDo soutěže bylo odesláno 881 tipů.

Kdo vyhrál?

zurekpetr (882), petrulka3 (883), ladicek (883)

Správná odpověď

Kolik mladších sester má Paula McLainová?
Jednu.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeLáska a zkáza (McLainová, Paula)
V roce 1937 se osmadvacetiletá novinářka Martha Gellhornová vydává do Madridu, aby podala zprávu o hrůzách španělské občanské války. Osudy obyčejných lidí, lapených v soukolí ničivého konfliktu, se jí hluboce… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.