Škola meditativního běhu

Survival
Jaroslava Karpíšková se ve své nové knize svěřuje s myšlenkami a pocity, které zažívala při běhán. Samotný běh představuje skvělý způsob relaxace a při pravidelném běhání dochází i ke změně životního stylu člověka.

V době, kdy jsem běhala ultramaratony mě přátelé často zahrnovali otázkami: Nejsi blázen? Jak můžeš tak dlouho běžet? Není to nuda? Na co při tom myslíš? Jak se přinutíš běžet? Moje kniha na většinu z těchto otázek odpovídá.
Popravdě běh je jedno velké dobrodružství. Adept tohoto sportu si brzy všimne, že prožívání jeho života je intenzivnější. Získává větší nadhled a přestává se rozčilovat nad malichernostmi. Mění se jeho životní styl.
Na delší tréninkové trasy jsem s sebou zásadně nic nenosila. Mobil v té době neexistoval, ale nebrala jsem si ani peníze nebo legitimaci na městskou dopravu, tzv. šalinkartu. Pila jsem vodu ze studánek a snažila se dorazit domů po svých, jako součást přípravy na ultramaratony, kterým na Západě říkají survival, jinými slovy přežití. V dnešní přetechnizované době jsme bohužel došli tak daleko, že běhání delších vzdáleností už není bojem o přežití, ale naopak, někdy právě díky ultramaratonu přežíváme.

Survival

Škola meditativního běhu
Autorka: Jaroslava Karpíšková

Počet stran: 112
Vazba: brožovaná
Formát: 152×210 mm
ISBN: 978-80-7530-120-8
Doporučená cena: 220 Kč

 

Knihu Survival vydalo nakladatelství Malvern.

O autorce

Než se dostala k výcviku druida, vystřídala Jaroslava Karpíšková několik duchovních směrů a skupin. Hlubší zájem o duchovní praktikování ji opakovaně přiváděl do klášterů théravádového buddhismu v Anglii, ale nakonec se definitivně rozhodla pro cestu druidů. Výcvik druida úspěšně absolvovala u Společenství bardů, ovatů a druidů (OBOD) v devadesátých letech. Následně připravila českou verzi tohoto výcviku pro naše studenty. Než se pustila do vlastního psaní, překládala knihy s druidskou, šamanskou a hermetickou tematikou.


Nakladatelství Malvern vzniklo na konci 90. let minulého století. Těžiště vydavatelské činnosti tvoří západní spirituální tradice, mystika, religionistika, alchymie, hermetismus, literární věda, kulturní antropologie, knihy mezioborové, okrajová a umělecká beletrie a poezie, přírodní vědy, knihy pro děti a rodiče a dílo filosofa a biologa Zdeňka Neubauera.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeSurvival
Škola meditativního běhu

Karpíšková, Jaroslava

Malvern, 2018

Napsat komentář