Zahrajte si o inspiraci od úspěšných žen

pribehy-na-dobrou-noc-pro-male-rebelky-perex
V historii i současnosti najdeme mnoho umělkyň, političek, sportovkyň a dalších žen, které dokázaly nemožné, šly za svými sny, měly talent a jejich příběhy tak mohou dnes sloužit jako inspirace pro ostatní. Začtěte se do nich!

Mimořádné ženy z minulosti i současnosti

untitledSněte, ještě než půjdete spát! Světový bestseller představuje životy inspirativních žen napříč dějinami.

Sto krátkých příběhů vypráví životní osudy stovky mimořádných žen z minulosti i současnosti. Umělkyně, sportovkyně, vědkyně, političky a další velké osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do historie, inspirují malé i velké čtenáře snít velké sny. Seznámíte se s královnou Alžbětou I., módní návrhářkou Coco Chanel nebo s tenistkou Serenou Williams. Každý medailonek navíc doprovází celostránkové portréty od šedesáti výtvarnic z celého světa.

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky

Autorky: Elena Favilli, Francesca Cavallo

Vydalo: nakladatelství Albatros
Překlad: Alžběta Franková
Počet stran: 224
Vazba: pevná bez přebalu
Vydáno: 5/2018
ISBN: 978-8000-050-46-1

Přečtěte si více o knize Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Albatros patřící pod společnost Albatros Media. Nezapomeňte si také stáhnout a přečíst ukázku.

Albatros_Albatros-Media

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku v roce 1949 specializuje na kvalitní původní i překladovou literaturu pro děti. Dnes je součástí společnosti Albatros Media a. s. Za dobu své existence vydalo přes 10 tisíc titulů.

Albatros Media, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

Ukázka z knihy

untitledADA LOVELACE
MATEMATIČKA

Byla jednou jedna holčička, která se jmenovala Ada a měla moc ráda stroje.
Fascinovala ji také představa létání.
Pozorovala ptáky a hledala dokonalou rovnováhu mezi rozměry křídel a tělesnou váhou. Otestovala nejrůznější materiály, vyzkoušela několik svých návrhů, a i když se do výšin jako pták nikdy nevznesla, sestavila krásnou knížku plnou kreseb a výsledků vlastního zkoumání, kterou pojmenovala Letologie.
Jednoho večera šla Ada na ples. Tam potkala nabručeného starého matematika jménem Charles Babbage. I Ada byla vynikající matematičkou a s Charlesem se brzy spřátelila. Ukázal jí stroj, který vynalezl. Nazval ho diferenciální motor. Přístroj uměl automaticky sčítat a odečítat a byl úplně první svého druhu.
Adu Charlesův projekt nadchl.

Vyhrajte knihu Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky

Nebojte se snít své sny a přečtěte si sto krátkých příběhů o ženách, kterým se vyplatilo za těmi svými jít a dodnes tak ostatní inspirují svými díly, výkony a odvahou. Najdete mezi nimi úspěšné političky, jako je Michelle Obama, nebo Fridu Kahlo a jiné umělkyně, vědkyně v čele s Marie Curie a další, jejichž medailonky navíc doprovází celostránkové ilustrace. Zajímavostí je, že za nimi nestojí pouze jeden ilustrátor, ale rovnou šest desítek různých výtvarnic. Světový bestseller, který byl přeložen již do více než 40 jazyků, je určen především dětským čtenářkám, ale inspiraci v něm najdou i ty starší.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky
probíhá od 15. do 28. května 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.