Získejte pravdivý příběh o vzniku mafie v Americe

cerna-ruka-perex
Vraťte se zpět do roku 1903, kdy se nejprve přes New York a později i přes zbytek země převalila vlna zločinu, za kterou stála mafie Černá ruka. Detektiv Petrosino neváhal sestavit policejní oddíl, který měl bezpráví zastavit, a vy si přečtěte, jak si vedli.

Všudypřítomná a přitom neviditelná hrozba

V roce 1903 zaplavil město New York a později celé Spojené státy strach. Zemí se valila vlna zločinu.

Děti italských přistěhovalců byly unášeny, příslušníkům vyšší třídy bylo vyhrožováno smrtí, nevinní lidé byli na ulicích stříleni, bomby trhaly budovy na kusy. Pachatelé se zdáli být všudypřítomní a zároveň neviditelní. Jejich jediné spojení s veřejností byly dopisy s kresbou černé ruky.

Mezi americkou veřejností a bezprávím působeným Černou rukou stál houževnatý muž, geniální detektiv Joseph Petrosino. Přezdívalo se mu „italský Sherlock Holmes“ a mezi lidmi byl znám jako mistr převleků. Petrosinovi se podařilo shromáždit policejní oddíl, který byl zločincům neustále na stopě.

Ač se mu podařilo vykořenit Černou ruku z americké společnosti, nebylo to zadarmo…

 

Černá ruka

Autor: Stephan Talty

Vydalo: nakladatelství Omega
Překlad: Blanka Chocová
Počet stran: 304
Vazba: pevná bez přebalu
Vydáno: 4/2018
ISBN: 978-80-7390-752-5

Přečtěte si více o knize Černá ruka, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Omega. A nezapomeňte si také prolistovat ukázku.

Nakladatelství Omega se zabývá především vydáváním klasické české a světové literatury s novými obálkami, ale věnuje se i novým autorům a knihám. Vydává publikace v pestré škále edičních řad, mimo jiné edice Beletrie, kde vycházejí knihy českých i světových autorů. Specialitou mezi edicemi je regionální literatura – pověsti a městské legendy.

 

Ukázka z knihy

Detektiv se okamžitě vrhl do práce, vyrazil do ulic, obešel své informátory a důležité kontakty, a to jen proto, aby získal třeba byť i jen sebemenší stopu. Jeho síť špionů byla rozsáhlá — říkalo se jí nfami — a je nutné říci, že se neomezovala na nijak úzký okruh lidí. Jejími členy byli majitelé barů, lékaři, pouliční prodavači, právníci, operní pěvci, zametači ulic, bankéři, hudebníci i sicilští hrdlořezové se zjizvenými tvářemi. Willieho popis se brzy objevil i na stránkách novin.
Nikdo ale o chlapci neslyšel, nikdo ho neviděl. Rodině dorazily čtyři dopisy s výzvou, aby se zbavili svého skromného příbytku a získali tak dostatek financí na výkupné. Domov, jenž Labrerovi obývali, byl však jejich jediným majetkem, který v Americe vlastnili. Také za něj utratili vše, co měli. Pokud by ho museli prodat, uvrhli by sebe i své děti do žalostné bídy a chudoby, kvůli níž opustili svoji vlast. O svém americkém snu by si další generace mohly nechat jen zdát.
Bylo to zvláštní. Jako by Společnost předpokládala, jak rodina na dopisy zareaguje. Čtvrtý dopis už neobsahoval jen výzvu. Když ho Labrerovi rozevřeli, něco vypadlo na zem. Tmavá lokna Willieho vlasů. (str. 10)

 

O autorovi

stephan-taltyStephan Talty je autorem šesti bestsellerů New York Times z oboru literatury faktu a dvou kriminálních románů Black Irish a  Hangman , které se odehrávají v jeho rodném městě Buffalu. Píše články do časopisů GQ, Playboy, Chicago Review a mnoha dalších. Se svou ženou a dvěma dětmi žije v New Yorku.
(Zdroj informací a fotografie: nakladatelství Omega)

 

Vyhrajte knihu Černá ruka

V roce 1903 začala mafie Černá ruka terorizovat nevinné obyvatele New Yorku a později i ostatních amerických měst. Detektiv Petrosino neváhal a vyhlásil těmto zločincům válku, aby zastavil únosy dětí, výhrůžky a vraždy. Jeho policejní oddíl složený výhradně z policistů s italskými kořeny musel jednat rychle a efektivně, aby nespokojenost společnosti nepřerostla v občanskou válku, a neváhal dokonce ani podniknout cestu až na Sicílii do města, kde měla Černá ruka své kořeny. Zločince se mu sice podařilo zpacifikovat, ale zadarmo to nebylo. Co všechno musel houževnatý detektiv obětovat a překonat? To prozradí kniha Stephana Taltyho.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Omega vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Černá ruka vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Černá ruka
probíhá od 9. do 22. května 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 historické thrillery Černá ruka

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeČerná ruka
Válka mezi geniálním detektivem a nejnebezpečnějším tajným spolkem americké historie

Talty, Stephan

Edice Knihy Omega, 2018

Napsat komentář