Na změnu není nikdy pozdě

Eleanor se ma vazne skvele_uvodni
Eleanor se straní ostatních lidí a svůj volný čas tráví nejraději s lahví vodky, která jí pomáhá zapomenout na hrozné dětství. Pak se ale nečekaně spřátelí s Raymondem a pochopí, že takto to s jejím životem dál nejde.

Svérázná, asociální Eleanor Oliphantová všechno zvládá sama. Vystudovala klasickou literaturu, ale pracuje jako účetní a je jí úplně jedno, co si o ní ostatní myslí. S kolegy se snaží příliš nekomunikovat, nikoho blízkého nemá. Jizvy na obličeji a na rukou jsou vzpomínkou na otřesný zážitek z dětství, se kterým se nikdy nedokázala vypořádat, a raději se proto utápí v alkoholu. Když se seznámí s Raymondem z IT oddělení, nejprve jej považuje za stejně obtížnou existenci jako zbytek lidí kolem sebe, postupem času jí však dochází, že možná našla skutečného přítele. Mnohem víc ji ale zajímá její nově objevená láska – místní zpěvák Johnnie Lomond. Ten o existenci své obdivovatelky zatím nemá ani tušení, ovšem Eleanor začne spřádat rafinovaný plán, jak jej získat…

Opravdu originální literární dílo: vtipné, dojemné a nepředvídatelné. Cesta, po níž Eleanor vychází ze stínů své minulosti, je mistrně vystavěná a naprosto vás uhrane.

Jojo Moyesová

 

Eleanor se má vážně skvěle

Autorka: Gail Honeymanová

Počet stran: 352
Vazba: vázaná
Formát: 130×200 mm
ISBN: 978-80-259-0747-4
Doporučená cena: 349 Kč

Knihu Eleanor se má vážně skvěle vydalo nakladatelství Plus.

 

Ukázka z knihy

Zapnula jsem počítač a zadala jsem heslo, ale obrazovka zamrzla. Přístroj jsem vypnula a zase zapnula, ale tentokrát jsem se nedostala ani ke kolonce s heslem. Otrava. Zašla jsem za vedoucí kanceláře Lorettou. Myslí si o sobě, kdovíjak není administrativně schopná, a ve volném čase vytváří odpudivé šperky a prodává je každému ťulpasovi. Oznámila jsem jí, že mi nefunguje počítač a že nemůžu sehnat Dannyho z IT oddělení.
„Eleanor, Danny tu už nepracuje,“ vysvětlila, ale ani nezvedla oči od obrazovky. „Místo něj je tu Raymond Gibbons. Už měsíc.“ Řekla to, jako bych to měla dávno vědět. Ani teď se na mě nepodívala, jen na lepicí papírek napsala křestní jméno, příjmení a telefon a podala mi ho. (str. 22)

Stáhněte si další ukázku.

 

Gail Honeymanová

Gail Honeymanová vystudovala univerzity v Glasgow a Oxfordu. V současnosti žije v Glasgow. Kniha Eleanor se má vážně skvěle je jejím debutem. Eleanor, hlavní postava a vypravěčka románu, není hrdinkou v pravém slova smyslu. Její neschopnost navázat kontakt s ostatními lidmi a dodržovat sociální konvence či běžné společenské rituály z ní činí napůl komickou, napůl tragickou postavu. Autorce se daří s pozoruhodnou věrností vystihnout vnitřní svět bytostného introverta a misantropa, který se vnímáním okolního světa diametrálně odlišuje od „normálních“ lidí. Díky nespornému vypravěčskému talentu a vnímavosti vůči tomu, co bývá na první pohled skryté, sklízí románová prvotina Gail Honeymannové jednu pochvalnou recenzi za druhou, drží se vysoko v žebříčcích prodejnosti, a obsadila dokonce první místo mezi debuty roku 2017 na čtenářskému serveru Goodreads.

Informace byly čerpány ze stránek Penguin Random House a Albatros Media.


Nakladatelství Plus obohacuje portfolio společnosti Albatros Media a.s. o literaturu pro dospělé. Jeho ediční plán se zaměřuje na kvalitní mainstreamovou literaturu všemožných žánrů – od lehčích, čtivých románků či humoristického čtení přes závažnější psychologické či společenské romány, hororové či sci-fi povídky po historické romány –, se zvláštním důrazem na angloamerickou a českou prózu.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeEleanor se má vážně skvěle

Honeymanová, Gail

Plus, 2017

Napsat komentář