Získejte titul s aktuálním tématem migrace

Oni-zblizka-my-pod-drobnohledem-perex
Když v roce 2016 vrcholil příval migrantů do evropských států, rozhodl se Zdeněk Velíšek navštívit naše nejbližší zahraniční sousedy a na vlastní oči se přesvědčit, jak a zda vůbec se přistěhovalci integrují. Jeho svědectví si můžete dnes přečíst.

Varování před skutečnostmi i vyvracení mýtů

Tahle knížka vznikala převážně v roce 2016, kdy vrcholil příval běženců do Evropy a souběžně s ním se začaly různit reakce evropských národů i vlád na nečekanou situaci.

My v Česku jsme na obrazovkách viděli jen dav, málokdy tváře. Zejména když se mezi „námi“ a „jimi“ zvedly ploty. Proti pocitu hrozby jsme nemohli postavit vlastní zkušenost s migranty na naší půdě, ani poznatky o jejich počínající integraci u našich sousedů. O té se téměř nepsalo.

To přivedlo autora k rozhodnutí vypravit se do nejbližšího zahraničí, vybavit se tam osobními poznatky a sepsat pak o imigraci a integraci aspoň kusé, ale snad i objektivní svědectví. Některé stránky této knížky varují, jiné dokazují, že identitu Evropy migranti nemění a o její islamizaci viditelně neusilují.

Oni zblízka, my pod drobnohledem

Svědectví o migraci a integraci

Autor: Zdeněk Velíšek

Vydalo: nakladatelství Grada
Počet stran: 232
Vazba: pevná
Vydáno: 10/2017
ISBN: 978-80-271-0661-5

Přečtěte si více o knize Oni zblízka, my pod drobnohledem, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Grada.

Nakladatelství Grada vzniklo v roce 1991 a za dobu své existence si vybudovalo pozici největšího tuzemského nakladatelství odborné. Nakladatelství vydalo téměř 8.000 titulů a jeho nabídka pokrývá široké spektrum odborné literatury z nejrůznějších oblastí lidské činnosti. V její produkci jsou tituly s právní tématikou, knihy ekonomické, tituly z oblasti financí a účetnictví, manažerské tituly, psychologické, zdravotnické, knihy s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví, knihy technické z nejrůznějších oborů a profesí.

 

Vyhrajte knihu Oni zblízka, my pod drobnohledem

Když v roce 2016 vrcholila migrační krize, mnoho obyvatel naší země začalo pociťovat hrozbu, protože se jednalo o novou a pro nás dosud neznámou skutečnost, ke které se navíc i okolní evropské státy postavily různě. Zdeněk Velíšek, člen zahraniční redakce České televize, proto neváhal a rozhodl se českým čtenářům poskytnout vlastní svědectví a poznatky ze států, kterých se téma uprchlíků týká mnohem více než naší země. Skutečně chtějí migranti změnit tvář Evropy k obrazu svému? Nebo jsou to pouze ty nejčernější scénáře, které vydatně podporují média? Názor si můžete udělat sami.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Grada vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Oni zblízka, my pod drobnohledem vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Oni zblízka, my pod drobnohledem
probíhá od 4. do 17. prosince 2017.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 knihy Oni zblízka, my pod drobnohledem

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeOni zblízka, my pod drobnohledem
Svědectví o migraci a integraci

Velíšek, Zdeněk

Grada, 2017

Napsat komentář