Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Oni zblízka, my pod drobnohledem

Česká média věnovala přílivu uprchlíků mnoho hodin vysílání a ještě více článků, přesto málokdy padlo něco o tom, zda a jak se jim u našich sousedů daří integrovat. Proto se Zdeněk Velíšek vydal tuto skutečnost zjistit.

Varování před skutečnostmi i vyvracení mýtů


Tahle knížka vznikala převážně v roce 2016, kdy vrcholil příval běženců do Evropy a souběžně s ním se začaly různit reakce evropských národů i vlád na nečekanou situaci.

My v Česku jsme na obrazovkách viděli jen dav, málokdy tváře. Zejména když se mezi „námi“ a „jimi“ zvedly ploty. Proti pocitu hrozby jsme nemohli postavit vlastní zkušenost s migranty na naší půdě, ani poznatky o jejich počínající integraci u našich sousedů. O té se téměř nepsalo.

To přivedlo autora k rozhodnutí vypravit se do nejbližšího zahraničí, vybavit se tam osobními poznatky a sepsat pak o imigraci a integraci aspoň kusé, ale snad i objektivní svědectví. Některé stránky této knížky varují, jiné dokazují, že identitu Evropy migranti nemění a o její islamizaci viditelně neusilují.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Grada vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Oni zblízka, my pod drobnohledem.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte titul s aktuálním tématem migraceDo soutěže bylo odesláno 515 tipů.

Kdo vyhrál?

Ivuška61 (515), Bartesva (515), irenajak (518)

Správná odpověď

Ve které redakci České televize působí Zdeněk Velíšek?
Zahraniční redakce.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeOni zblízka, my pod drobnohledem (Velíšek, Zdeněk)
Svědectví o migraci a integraci
Tahle knížka vznikala převážně v roce 2016, kdy vrcholil příval běženců do Evropy a souběžně s ním se začaly různit reakce evropských národů i vlád na nečekanou situaci. My v Česku… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.