Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Oni zblízka, my pod drobnohledem

Česká média věnovala přílivu uprchlíků mnoho hodin vysílání a ještě více článků, přesto málokdy padlo něco o tom, zda a jak se jim u našich sousedů daří integrovat. Proto se Zdeněk Velíšek vydal tuto skutečnost zjistit.

Varování před skutečnostmi i vyvracení mýtů

My v Česku jsme na obrazovkách viděli jen dav, málokdy tváře. Zejména když se mezi „námi“ a „jimi“ zvedly ploty. Proti pocitu hrozby jsme nemohli postavit vlastní zkušenost s migranty na naší půdě, ani poznatky o jejich počínající integraci u našich sousedů. O té se téměř nepsalo.

To přivedlo autora k rozhodnutí vypravit se do nejbližšího zahraničí, vybavit se tam osobními poznatky a sepsat pak o imigraci a integraci aspoň kusé, ale snad i objektivní svědectví. Některé stránky této knížky varují, jiné dokazují, že identitu Evropy migranti nemění a o její islamizaci viditelně neusilují.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Grada vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Oni zblízka, my pod drobnohledem.

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte titul s aktuálním tématem migrace

Soutěžní otázka

Ve které redakci České televize působí Zdeněk Velíšek?

Zahraniční redakce.
Kulturní redakce.
Redakce denního zpravodajství.

Tato soutěž je určena pouze pro registrované členy Klubu knihomolů.
Přihlašte se. / Zaregistrujte se.

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeOni zblízka, my pod drobnohledem (Velíšek, Zdeněk)
Svědectví o migraci a integraci
Tahle knížka vznikala převážně v roce 2016, kdy vrcholil příval běženců do Evropy a souběžně s ním se začaly různit reakce evropských národů i vlád na nečekanou situaci. My v Česku… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.