Získejte průvodce temnými stránkami startupů

na-odpis-perex
Najít si v jednapadesáti letech místo v perspektivním startupu se může zdát jako skvělý nápad, díky kterému si navíc mezi mladými a dravými kolegy dokážete, že ještě nepatříte do starého železa. Ovšem jen do té doby, než odhalíte temné stránky.

Šílená zákoutí startupové kanceláře

Dan Lyons měl šťastnou a spokojenou rodinu, skvělou kariéru a práci, která ho bavila. Všechno změnil jeden telefonát jeho šéfové z Newsweeku. Po pětadvaceti letech novinařiny je najednou bez práce: padesátník, který sice umí psát a má vynikající přehled v technologické sféře – ale přece jenom, jednapadesátiletý chlap. Píše se rok 2012 a média jsou kvůli odlivu peněz z inzerce v dlouhodobé krizi. Lyonsovi nezbývá než se poohlédnout jinde. Třeba v nějakém perspektivním startupu, mladé dravé technologické firmě. Vůbec netuší, do jakého šílenství se vrhá.

Na odpis je nesmírně zábavné líčení tragikomické srážky pragmatického profesionála s firemní kulturou startupů „připomínajících Montessori školky“ a zároveň čtivý průvodce temnými stránkami internetového vizionářství, v němž jde často více o peníze než o revoluční nápady.

 

Na odpis

Nešťastné příhody ze startupové bubliny

Autor: Dan Lyons

Vydalo: nakladatelství Host
Překlad: Tomáš Kačer
Počet stran: 304
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 10/2017
ISBN: 978-80-7577-182-7

Přečtěte si více o knize Na odpis, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host.

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů.

 

O autorovi

Dan-LyonsDan Lyons (* 1960) je americký novinář, spisovatel a scenárista. Dlouhá léta pracoval jako analytik a redaktor technologických rubrik v časopisech jako Forbes nebo Newsweek. V letech 2006–2011 stál za globálně populárním satirickým blogem Tajný deník Steva Jobse. V současnosti pracuje jako producent a scenárista pro HBO. Žije v Massachusetts s manželkou a dvěma dětmi.
(Zdroj informací a fotografie: nakladatelství Host)

 

Vyhrajte knihu Na odpis

Měli jste za to, že startupy jsou plné mladých dravých lidí, jejichž největší vášní jsou moderní technologie a kteří se nadšeně se ženou za svými sny? Břitký průvodce Dana Lyonse, ve kterém čerpá z vlastních zkušeností, vám dokáže, že mnohdy tamní firemní kultura připomíná spíše Montessori školku a více než o revoluční nápady jde o to, jak rychle vydělat co nejvíce peněz. Začtěte se do zábavného líčení temných stránek internetového vizionářství.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Na odpis vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Na odpis
probíhá od 2. do 15. listopadu 2017.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 knihy Na odpis

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeNa odpis
Nešťastné příhody ze startupové bubliny

Lyons, Dan

Host, 2017

Napsat komentář