Získejte encyklopedii pro milovníky výšivky

encyklopedie-vysivani-perex
Učarovalo vám vyšívání a rádi byste se naučili i složitější techniky než jen křížkový či řetízkový steh? Neexistují žádná omezení – pod rukama vám může vzniknout překrásné umělecké dílo. Přesvědčte se o tom na stránkách knihy, o kterou si můžete zasoutěžit.

Zkrášlete sebe i svůj domov

Čarování s jehlou a nití, světové techniky ručního i strojového vyšívání

Vyšívání patří snad odjakživa mezi oblíbené techniky ke zkrášlování oděvů i doplňků do domácnosti. V minulosti se jím zabývaly miliony žen, které dokázaly zhotovit překrásná umělecká díla, většinou jen jednou technikou a samozřejmě v ruce. Vyšívání mezitím prošlo vývojem a v současnosti neexistují v této oblasti žádná omezení. U jednoho výtvoru je možné zkombinovat několik technik. Moderní doba s sebou navíc přinesla něco, o čem se předchozím vyšívačkám ani nesnilo – šicí stroj.

Kniha vás provede všemi možnými technikami vyšívání jako je asijská výšivka, černá výšivka, or nué, čtvercové bargello, perská aplikace, trapunto prošívání, a to jsou jen některé z nich. Dozvíte se, jak si poradit s hardangerskou, krajkovou, anglickou, italskou výšivkou, s aplikacemi, jak pracovat s tkaninami, které se rozpouštějí ve vodě, s kulatými rámečky a velkými rámy. Ručně i strojově vyšívané ubrusy, ubrousky, závěsy, ale i aplikace na oblečení rozveselí váš domov a potěší i vaše blízké.

Nechte se knihou inspirovat k vlastní tvorbě!

 

Encyklopedie vyšívání

Autorka: Pauline Brownová

Vydalo: nakladatelství Metafora
Překlad: Eva Fuková
Počet stran: 176
Vazba: brožovaná
Vydáno: 2/2017
ISBN: 978-80-7359-524-1

Přečtěte si více o knize Encyklopedie vyšívání, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum. A nezapoměňte ani na náš článek.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Vyhrajte knihu Encyklopedie vyšívání

Vyšívání patřilo a stále patří mezi velmi oblíbené ruční práce. Pokud jste mu podlehli i vy, jistě rádi objevíte nové techniky a stehy z celého světa, díky kterým zvládnete vytvořit ještě úžasnější díla. Ozdobte si domácnost ručně či strojově vyšívaným ubrusem, nebo si vytvořte z konfekčního trička originální kousek. Fantazii se meze nekladou a vytvořit tak můžete téměř cokoliv. Inspirujte se v knize Pauline Brownové.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Encyklopedie vyšívání vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Encyklopedie vyšívání
probíhá od 2. do 8. dubna 2017.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 Encyklopedie vyšívání

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeEncyklopedie vyšívání
Čarování s jehlou a nití, světové techniky ručního i strojového vyšívání

Brownová, Pauline

Metafora, 2017

Získejte encyklopedii pro milovníky výšivky - DISKUZE

Počet reakcí: 2
  1. zmodry zmodry napsal:

    Dobrý den, chci poděkovat za knihu Dobří sousedé, která mi byla včera doručena. Moc mě to potěšilo.

  2. a.k napsal:

    Dobrý den, právě mi dorazila výhra Encyklopedie vyšívání. Mockrát děkuji.

Napsat komentář