Zahrajte si o případ záhadného vraha z Barcelony

Vesaliovo-tajemstvi-perex
Píše se rok 1888 a španělskou metropolí se místo radosti z nadcházející Světové výstav šíří strach. Hrůzné události posledních týdnů visí nad městem a připomínají obyvatelům jejich temné prokletí. Podaří se třem statečným mužům dopadnout vraha?

Tajemství skrývané po staletí

Záhady, intriky a nečekané zvraty tkají předivo napínavého příběhu s překvapivým rozuzlením.

Barcelona, jaro 1888. Město žije přípravami na Světovou výstavu. Radostnou atmosféru však kazí strach, neboť v posledních týdnech bylo nalezeno několik bestiálně zavražděných dívek. Jejich zohavená těla připomínají lidem prastaré prokletí, jež visí nad městem.

Záhadného vraha se snaží odhalit novinář Bernat Fleixa, který touží napsat skvělou reportáž. Do pátrání se zapojí i mladý vědec Daniel Amat, jenž po sedmi letech přijíždí z Oxfordu na otcův pohřeb, a student medicíny Pau Gilbert. Jejich úkol není jednoduchý, neboť vrah rafinovaně uniká, a navíc každý z trojice cosi tají. Hlavní stopou, která je má k pachateli dovést, je slavný Vesaliův anatomický rukopis, který by mohl změnit dějiny vědy a lidského pokroku. Po knize však touží i vrah, který chce za každou cenu odhalit po staletí skrývané tajemství.

 

Vesaliovo tajemství

Autor: Jordi Llobregat

Vydalo: nakladatelství Host
Překlad: Lada Hazaiová
Počet stran: 463
Vazba: vázaná
Vydáno: 2/2016
ISBN: 978-80-7491-542-0

Přečtěte si více o knize Vesaliovo tajemství, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host. A nezapomeňte také na ukázku.

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů.

 

Ukázka z knihy

Chlapec se ani nepohnul. Celý zsinalý upřeně zíral na zrůdu. Vtom jim nárazem vlny balík vyklouzl.
„Hergot, co děláš!“
„Otče, ste… ste si jistej?“
Bedna se začínala potápět.
„Hejbni kostrou!“
Chlapec chytil bidlo, zasekl hák do dřeva, přitáhl bednu a opřel ji o bok lodi. Otec se zapřel nohama o lavici a oběma rukama chytil tvora za pracku, kterou k němu natahoval. Byla chladná a kluzká. Stařec zavřel oči, nadechl se a vší silou zabral.
Tvor přelétl přes hranu lodi a kutálel se po palubě, až zůstal ležet natažený na zádech. Místo rybího ocasu, který stařec očekával, měl nohy. Byl úplně nahý a hladkou kůži bez chlupů měl tak bílou, že vypadala průsvitná. Ve výšce žaludku zela strašlivá rána se zčernalými okraji. Chlapci připomínal ryby z trhu zbavené šupin. (str. 15)

 

O autorovi

Jordi-LlobregatJordi Llobregat (nar. 1971) vede společnost, která se zabývá komunitním rozvojem měst. Píše od svých dvanácti let a jeho krátké povídky vyšly v několika antologiích. Je členem literární skupiny El Cuaderno Rojo (Rudý sešit) a ředitelem festivalu noir beletrie Valencia Negra. Vesaliovo tajemství (2015) je jeho první román, vychází v osmnácti zemích.
(Zdroj informací a fotografie: nakladatelství Host)

 

Vyhrajte knihu Vesaliovo tajemství

Zdá se, že slavný Vesaliův anatomický rukopis je nejen hlavní stopou v případu bestiálních vražd mladých dívek, ale zároveň má být vrahovou hlavní trofejí, s jejíž pomocí chce odhalit po staletí skryté tajemství. Zjistit totožnost pachatele a předat ho do rukou spravedlnosti nebude jednoduché, o čemž se přesvědčíte společně s trojicí, která se právě o to snaží. Mají novinář Bernat Fleixa, mladý vědec Daniel Amat a student medicíny Pau Gilbert šanci uspět, přestože tvoří naprosto nesourodou a neobvyklou pátrací skupinu? To si pojďte přečíst v prvotině španělského spisovatele Jordiho Llobregata.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Vesaliovo tajemství vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Vesaliovo tajemství
probíhá od 4. do 17. března 2016.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 2 thrillery Vesaliovo tajemství

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeVesaliovo tajemství

Llobregat, Jordi

Host, 2016

Napsat komentář