Daniel Hůlka a Miroslava Besserová pokřtili knihu Diagnóza Blíženec

Daniel Hůlka náhled
Nakolik ovlivňuje astrologické znamení váš život? Věříte na horoskopy? Daniel Hůlka v sobě Blížence nezapře, jak naznačuje nová kniha Miroslavy Besserové Diagnóza Blíženec, jež byla za účasti českých zpěvaček, herců a producentů pokřtěna v divadle Hybernia.

Daniel HůlkaMáte-li v rodině jednoho nebo více Blíženců, určitě sami víte, ač třeba na horoskopy nedáte, že právě oni mají vše dvakrát. Na svět nahlíží ze dvou různých úhlů a často nad věcmi komplikovaně a do hloubky přemýšlejí. Totéž platí i o zpěváku, jenž je již mnoho let díky svým pěveckým schopnostem obsazován do hlavních rolí českých muzikálů. Daniel Hůlka ovšem také patří k lidem, kteří druhé umělce respektují a uznávají mistry svých oborů. Jak se v knize Miroslavy Besserové dočteme, nezapomíná na ty, kteří mu v životě pomohli, ale jako správnému Blíženci se mu jeho znamení promítá do každodenní rutiny. Jeho dny provázejí nejen adrenalinové výstupy do nepálských hor a kritické pobyty na nemocničním lůžku, ale také společnost žen. Ke všem těmto tématům přistupuje s humorem a notnou dávkou upřímnosti a pokory.

Daniel Hůlka s Miroslavou Besserovou

Dle slov Daniela Hůlky, protagonisty nové životopisné publikace Diagnóza Blíženec, byla spolupráce s autorkou naprosto dokonalá a profesionální.  Přišel vždy k autorce na návštěvu, ta už měla připravené nějaké dobré jídlo, sedli si a povídali. Všemu napomohla velká dávka trpělivosti, kterou spisovatelka oplývá.

Vybrala jsem si Dana, protože patří k chlapům, kteří dělají vše na plné pecky, a pak se dějí krásné věci. Byl hodný, laskavý, když přijel, tak to šlo jako po másle.

Daniel HůlkaAutorka se v knize snaží zpěváka přiblížit jak lidem, kteří ho rádi mají, tak i těm, kteří ho rádi nemají. Ve vyčerpávajících dialozích se jen těžko hledá otázka, která během jejich rozhovorů nepadla. Miroslava Besserová samozřejmě není nováčkem na poli životopisné literatury. Má už na kontě třicet jedna titulů, mezi které patří například kniha o Martinu Dejdarovi či o Jiřím Adamcovi, jenž byl mimo jiné jedním z hostů křtu knihy Diagnóza Blíženec. Jejich spolupráce na knize údajně neprobíhala tak hladce, neboť autorka chodila k Jiřímu Adamcovi a ten vařil.

Muzikálový zpěvák se však nezaměřuje pouze na zmíněný zpěv. Má za sebou výpravy do Nepálu a Tibetu, jejichž adrenalinovou povahu nám skrze své vyprávění v knize přibližuje. Domnívá se, že tibetská kultura nabízí člověku lepší hodnoty, než přináší civilizovaný svět. V Tibetu fungují věci jinak.

„Cesta do hor byla pro mne hrůzostrašnou můrou už od okamžiku, kdy jsme nastoupili do autobusu. Okamžitě jsem zapomněl na tvrzení, že je to nejbezpečnější prostředek v Indii. Na straně nad srázem, kam se nejednou na pár vteřin dostávala přední kola autobusu, se kámen vždy po jejich nájezdu slyšitelně drolil. Kdo nezažil, neuvěří.“

IMG_7773Nejen o dramatických a veselých  historkách je v knize řeč. Na řadu přišly i ty méně veselé okamžiky. V roce 2012 skončil Daniel Hůlka na jednotce intenzivní péče se zánětem slinivky. Návrat do běžného života nebyl lehký, a jak se autorce knihy svěřil, pocit ohrožení života by skutečně nikomu nepřál. Dovednosti, které nám přijdou automatické, se ke zpěvákovi vracely velmi pomalu, a to včetně schopnosti mluvit. Jako správnému Blíženci mu hlavou létaly stovky myšlenek, od těch nejhorších k těm nadějnějším.

Kromě Jiřího Adamce a Otakara Brouska přišla knize popřát vše dobré i Ema Krahulíková, muzikálová producentka, jež stojí za mnoha známými muzikály, které jste i vy sami možná měli šanci zhlédnout. Přiznává, že i pro ni je Daniel Hůlka typickým Blížencem. Může si to dovolit tvrdit, neboť sama Blížencem je.

„Ráno chci být herečkou, odpoledne producentkou a večer prodavačkou. Myslím, že Dan to má stejně.“

Zpěvák by prodavačkou být nechtěl, ale nezapírá, že Blíženci jsou rozverné osobnosti, a sám si troufá odhadnout, že mu osobností v těle koluje dvanáct. Prodavačka mezi ně však nepatří.

Eva Burešová, muzikálová kolegyně Daniela Hůlky

Na křest nedorazila pouze producentka, ale také kolegyně z divadelních a muzikálových prken. Evu Burešovou jsme mohli poprvé zaznamenat v soutěži Česko Slovensko má talent a v současné době svůj čas dělí mezi muzikály Drákula a Sibyla, v nichž se setkává právě s Danielem Hůlkou. Ironií je, že poprvé se potkali ve Španělsku na letišti, když  byly Evě pouhé dva roky. Na literární setkání v Hybernii byla přizvána také Eliška Ochmanová, kterou máme možnost vidět v muzikálu Sibyla.

S lehkým půlhodinovým zpožděním nakonec přichvátal i Michal David a kniha tak mohla být symbolicky pokřtěna a pokropena vodou. Křtu nakonec asistoval i pes Daniela Hůlky, který na akci nemohl chybět.

Ať už jste sledovali kariéru charismatického zpěváka od dob legendárního muzikálu Drákula, nebo se do vašeho povědomí zapsal díky adrenalinovému vyžití, které ho v životě provází, kniha Diagnóza Blíženec je vyčerpávající konverzací dvou lidí, pohybujících se nespočet let ve svém oboru. Troufám si říci, že vám nabízí odpověď na všechny otázky, které by vás v souvislosti s životem Daniela Hůlky mohly napadnout.

ikarNakladatelství Ikar patří do skupiny Euromedia Group – jednoho z největších hráčů na knižním trhu České republiky. Stejná skupina vlastní i značky Knižní klub, Universum a Odeon. Je orientováno především na ženské čtenářky: romance, společenské romány a memoáry, kuchařky a rádce.