Získejte pohled do nejkrásnějších koutů přírody

Blizka-setkani-perex
Sledujete s chutí cestopisné a přírodovědné dokumenty? Máte rádi přírodu a její divoké obyvatele? V tom případě by vám v knihovně neměla chybět jedinečná publikace plná nejen dobrodružných příběhů, ale také překrásných fotografií.

Divoká příroda na fotografiích

Blizka-setkani-ukazkaPříběhy fotografií a fotografie příběhů.

Blízká setkání nejsou jen exkluzivní obrazovou publikací plnou nádherných fotografií, za kterou jejich autor obdržel řadu mezinárodních ocenění, ale i pestrou mozaikou dobrodružných příběhů plných lásky k přírodě a jejím obyvatelům. Na jejích stránkách si zatančíte s vlky na zamrzlém jezeře, budete únavou usínat na chatrné plošině v korunách amazonské džungle, ležet pod čtyři sta kilovým grizzlym, hledat skřítky v temnotách filipínských pralesů nebo jen tiše naslouchat volání africké noci.

Kniha je oknem do nejkrásnějších koutů divoké přírody i do srdce muže, který s fotoaparátem v ruce mistrovsky zaznamenává její jedinečnost. Kniha Blízká setkání je určena všem milovníkům divoké přírody a krásných fotografií.

 

Blízká setkání

Autor: Petr Slavík

Vydalo: nakladatelství Jota
Počet stran: 256
Vazba: brožovaná
Vydáno: 10/2015
ISBN: 978-80-7462-859-7

Přečtěte si více o knize Blízká setkání, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum. A nezapomeňte také na naši reportáž ze křtu.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Ukázka z knihy

Delta Okavanga, Botswana, Afrika

Blizka-setkani-ukazka-2Delta Okavanga je rozsáhlá bezodtoká oblast v severozápadní části Botswany. Řeka Okavango zde vytváří vnitrozemskou deltu, která má v době nejvyššího stavu vody (od června do srpna) rozlohu okolo 15 000 km2 a je oázou v okolní poušti.

Původně se Okavango vlévalo do rozsáhlého jezera Makgadikgadi, které však v důsledku klimatických změn zhruba před deseti tisíci lety vyschlo a zbylo z něj jen pár menších vodních ploch. Vody Okavanga tak narážejí na rozpálenou poušť Kalahari a postupně se vypařují, přičemž tvoří labyrint kanálů a ostrůvků. Největším je Chief’s Island. Jde o bažinu, jejíž hloubka nepřesahuje dva metry. Teploty v létě zde dosahují až 40 °C. Ve východní části delty se nachází národní park Moremi.

V únoru 2013 byla delta Okavanga uvedena jako jeden ze sedmi přírodních divů Afriky a v červnu 2014 ji UNESCO zařadilo jako tisící položku na Seznam světového dědictví. (str. 15)

 

O Petru Slavíkovi

Petr-SlavikPetr Slavík patří mezi lidi, kteří se s láskou k divočině narodili. Toulky odlehlými kouty světa jako jsou chilské Andy nebo bolivijské deštné pralesy, vyústily v touhu zaznamenat poslední střípky divočiny objektivem fotoaparátu. „Tuláctví“, jak nazývá Petr Slavík své cestovatelské začátky, se změnilo v přesně plánované a náročné expedice za vymírajícími druhy živočišné říše. Fotografie, které Petr Slavík ze svých expedic přiváží, byly veřejnosti představeny v několika autorských výstavách. Výtěžek z pravidelně pořádaných aukcí, které zahajují Petrovi výstavy, je vždy věnován na chov vzácných a ohrožených druhů. Přestože je Petr Slavík zaměřením fotograf divočiny, nevyhýbá se ani jiným tématům. Na jedné z jeho afrických cest vznikl humanitární projekt „Dětský svět bez hranic“. Úzce spolupracuje se Zoo Ústí nad Labem a je autorem knihy Divoká srdce, která představuje její obyvatele. Za svou práci již získat celou řadu mezinárodních ocenění.
(Zdroj informací: oficiální web autora)

 

Vyhrajte knihu Blízká setkání

Vydejte se do nejkrásnějších koutů divoké přírody a prohlédněte si zblízka nejen krajinu, ale hlavně tamní zvířecí obyvatele. S Petrem Slavíkem můžete na fotografiích a v jeho příbězích procestovat celý svět od zamrzlých a sněhem pokrytých jezer, po jejichž povrchu se prohání smečka vlků, až po chatrné plošiny v korunách stromů pestré amazonské džungle. Pokud patříte mezi milovníky přírody, rozhodně by vám tato exkluzivní a mezinárodně oceňovaná publikace neměla chybět do sbírky.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám navíc přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Blízká setkání vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Blízká setkání
probíhá od 12. do 18. ledna 2016.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 obrazové publikace Blízká setkání

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeBlízká setkání

Slavík, Petr

Jota, 2015

Získejte pohled do nejkrásnějších koutů přírody - DISKUZE

Počet reakcí: 0
  1. Anicka59 Anicka59 napsal:

    Opravdu se o knihu Blízká setkání bude hrát 18. ledna? Není chyba v datumu?

Napsat komentář