Vyhrajte strhující příběh ze Středního Východu

Panther-perex
Panter je nebezpečné zvíře, které útočí rychle a agresivně. Nejinak je tomu i u vysoce postaveného představitele al-Káidy, který svou přezdívku získal právě podle této kočkovité šelmy. A John Corey a Kate Mayfieldová mají za úkol teroristu vystopovat.

Hon na Pantera

Agent elitní protiteroristické jednotky John Corey se svou manželkou, vyšetřovatelkou FBI Kate Mayfieldovou, jsou vysláni do jemenského Saná, jednoho z nejnebezpečnějších míst na Středním Východě, aby společně s malým týmem spolupracovníků dopadli jednoho z hlavních organizátorů bombového útoku na americkou válečnou loď Cole, vysoce postaveného představitele al-Káidy, který vystupuje pod přezdívkou Panter.

Nepolapitelný a nemilosrdný Panter má na svědomí řadu teroristických útoků a vražd a vláda Spojených států amerických je rozhodnutá dostat ho za každou cenu. John s Kate vstoupili do rozehrané hry, a tak neznají její pravidla, protihráče ani aktuální skóre. Vědí však, že jejich úkol je mnohem složitější, než se na první pohled zdá, a že z lovců se může snadno stát kořist.

 

Panter

Autor: Nelson DeMille

Vydalo: nakladatelství Kniha Zlín
Překlad: Irena Steinerová
Počet stran: 722
Vazba: vázaná
Vydáno: 9/2015
ISBN: 978-80-7473-268-3

Přečtěte si více o knize Panter, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Kniha Zlín. Můžete si také přečíst krátkou ukázku.

Nakladatelství Kniha Zlín vzniklo roku 2004. Od té doby se v rámci svých edic FLEET, TRACK, NEEWIT, WALT a TEMA snaží nabízet čtenářům to nejkvalitnější, co se v současné době objevuje na (nejen) evropském knižním trhu. Kniha Zlín vydává také původní díla českých autorů, poezii a literaturu faktu. Pozornost věnuje též literátům spojeným se zlínským regionem.

 

Ukázka z knihy

Panter se zadíval přes chrámový komplex na řídkou vegetaci a pár osamělých datlovníků. Věděl, že v dávnověku bylo okolí mnohem zelenější a obydlenější. Pak se sem rozšířila poušť od východu – z Hadhramautu, což znamenalo Místo, odkud přichází smrt.
Wásim ar-Ráhib vrhl letmý pohled na vysokého beduína s plnovousem a podivil se, proč se připojil ke skupině belgických turistů. Wásim měl vše domluveno s místním kmenovým šejkem Músou a zaplatil mu sto amerických dolarů za povolení navštívit tuto národní historickou památku. Za ty peníze si samozřejmě kupoval i klid a mír; příslib, že žádní domorodí beduíni nebudou členy zájezdu obtěžovat, omezovat ani jinak ohrožovat. Tak proč tady ten beduín je, dumal Wásim.
Panter si všiml, že se na něj průvodce dívá, a upřeně se mu zahleděl do očí, dokud se muž neobrátil zpátky ke skupině. (str. 14)

 

O autorovi

demilleNelson Richard DeMille (1943) se narodil v New Yorku. V dětství se rodina přestěhovala na Long Island. DeMille studoval tři roky na Hofstra University, poté vstoupil do armády a byl přijat do důstojnické školy. Stal se poručíkem americké armády a zúčastnil se bojů ve Vietnamu jako velitel pěchotní čety 1. divize kavalerie. Byl vyznamenán Leteckou medailí, Bronzovou hvězdou a Vietnamským křížem za statečnost. Po návratu do Spojených států znovu nastoupil na Hofstra University a dosáhl univerzitního titulu v oboru politických věd a historie. Rané DeMillovy knihy jsou detektivky z prostředí New Yorku. Jeho prvním velkým románem byl titul By the Rivers of Babylon (1978). DeMille je členem amerického Cechu autorů, organizace Mystery Writers of America a americké Menzy. Je držitelem tří čestných doktorátů: doktor humanitních věd z Hofstra University, doktor literatury z Long Island University a doktor humanitních věd z Dowling College. Nakladatelství Kniha Zlín vydalo tyto knihy: Plum Island (Ostrov Antrax), The Lion´s Game (Hra se Lvem), Night Fall (Noční pád), Wild Fire (Požár) a The Lion (Lev).
(Zdroj informací a fotografie: nakladatelství Kniha Zlín)

 

Vyhrajte knihu Panter

Agent elitní protiteroristické jednotky John Corey a jeho žena, vyšetřovatelka FBI Kate Mayfieldová jsou pověřeni nebezpečným úkolem. Mají se vydat do jednoho z nejnebezpečnějších míst na Středním Východě a vypátrat a zneškodnit nemilosrdnou šelmu. Přestože svou přezdívku získal Panter právem, vláda Spojených států amerických doufá, že se jejím lidem podaří ulovit jej dříve, než se sami stanou kořistí. Ale podaří se jim to skutečně? To už si pojďte přečíst v thrilleru, jehož autorem je bývalý poručík americké armády Nelson DeMille.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Kniha Zlín vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Panter vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Panter
probíhá od 5. do 18. října 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 3 strhující thrillery Panter

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizePanter

DeMille, Nelson

Kniha Zlín, 2015

Vyhrajte strhující příběh ze Středního Východu - DISKUZE

Počet reakcí: 2
  1. bronn napsal:

    Dobrý den, dnes mi kniha Panter přišla. Děkuji za výhru.

  2. jcerny napsal:

    Dobrý den, zdravím a hlásím :
    výhra Panter – dnes doručena. díky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>