Vyhrajte biografii známého a oblíbeného herce

Ivan-Trojan-perex
Kniha o jednom z nejoblíbenějších a nejoceňovanějších herců – Ivanu Trojanovi – mapuje nejen jeho život, ale i kariéru. Ze sportovního gymnázia vedla jeho cesta na divadelní prkna a později až na filmová plátna. Přečíst si o něm můžete mnohem více.

Ivan Trojan, jak ho neznáte

Výjimečná, poutavá kniha vychází k padesátým narozeninám mimořádného českého herce současnosti. Ivan Trojan je totiž unikátním umělcem hned z několika důvodů. Ačkoliv pochází z herecké rodiny – jeho otcem je Ladislav Trojan, známý mimo jiné z televizního seriálu Tři chlapi v chalupě –, pro herectví se rozhodl zcela náhle a nečekaně až před maturitou na sportovním gymnáziu. Odmalička se věnoval sportu a zejména basketbalu, který hrál vrcholově, v juniorech se stal dokonce mistrem republiky. Když absolvoval DAMU – obor herectví, nezlákalo ho Národní divadlo, odkud dostal nabídku, ale Realistické divadlo, kde působil jeho otec Ladislav Trojan a kam koncem 80. let chodil také Václav Havel a disidenti. Ivan Trojan tu podepsal petici za propuštění Václava Havla z vězení a Několik vět. Za to ho vyhodili z AUSu a odveleli do nejvýchodnější posádky tehdejšího Československa, do Humenného.
Po revoluci přijal od ředitelky Jiřiny Jiráskové nabídku na angažmá ve Vinohradském divadle. Vydržel tu sedm let, ve třiatřiceti cítil, že musí odejít, protože chtěl divadlo dělat jinak, blíže k divákovi.
Přešel do Dejvického divadla, kde se tvořil zcela nový soubor pod vedením Miroslava Krobota. Tady působí dodnes, tedy už sedmnáctým rokem. Dejvické divadlo brzy po nástupu nového souboru dostalo punc následovníka Činoherního klubu ze šedesátých let a stalo se nejprogresivnějším a nejuznávanějším divadlem současnosti.
Až v pětatřiceti natočil svůj první film – Samotáře, který ho společně s televizními Četnickými humoreskami okamžitě katapultoval mezi uznávané a režiséry i diváky oblíbené herce. V dalších filmech zrál jako víno. Ivan Trojan je nositelem pěti Českých lvů jako jediný český herec, přičemž nominován byl osmkrát. Má také Cenu Thálie, Cenu Alfréda Radoka, Cenu Elsa, Cenu TýTý. Zaslouženě.
Jak známo, herecká manželství nebývají nejpevnější, on si přesto vzal herečku Kláru Pollertovou. Dostal se tak do rodiny olympijského vítěze Lukáše Pollerta. S Klárou mají čtyři děti – kluky. Prý za to může „Trojanova finta“ – otec Ladislav Trojan zplodil dva syny, stejně tak bratr Ivana, producent Ondřej Trojan. S manželkou Klárou mají krásný vztah, který však prošel těžkou životní zkouškou způsobenou její chronickou nemocí. Oběma vydržel a pevně drží.
Ivan Trojan je skalním fanouškem Bohemians 1905. Pomáhal klub i stadion v Ďolíčku zachránit před krachem, dal peníze i pracoval, stal se fanouškem číslo 001 a za Bohemku si zahrál jako skutečný fotbalista v ligovém utkání. Byl to prý jeho nejsilnější sportovní zážitek v životě.
Ivan Trojan patří k nejlepším hercům své generace či spíše k nejlepším našim současným hercům vůbec. Známá autorka biografií významných osobností ve své knize představuje Ivana Trojana citlivě a se znalostí všech zákoutí lidské duše.

 

Ivan Trojan

Autorka: Dana Čermáková

Vydalo: nakladatelství Imagination of People
Počet stran: 200
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 9/2014
ISBN: 978-80-87685-22-8

Přečtěte si více o knize Ivan Trojan, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum.cz.

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Vyhrajte knihu Ivan Trojan

Faktografická biografie od známé autorky životopisných knih Dany Čermákové je velmi obsáhlým pohledem do soukromí i na hereckou kariéru Ivana Trojana. Přečtěte si, jaký je člověk, jak se dostal k filmu a mnoho dalších zajímavostí nejen z jeho soukromého života. V případě jednoho z nejlepších současných herců je opravdu o co stát a čtení to bude vskutku zajímavé.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum.cz vám přinášíme soutěž, ve které pět z vás může knihu Ivan Trojan vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Ivan Trojan
probíhá od 24. října do 6. listopadu 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 5 biografií Ivana Trojana

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeIvan Trojan

Čermáková, Dana

Imagination of People, 2014

Vyhrajte biografii známého a oblíbeného herce - DISKUZE

Počet reakcí: 1
  1. veam veam napsal:

    Děkuji za výhru,včera v pořádku knížka dorazila :-)

Napsat komentář