Pravidla léta

perex_pravidla_leta
Nenechte si ujít novou knihu australského spisovatele, výtvarníka a filmaře Shauna Tana, který již slavil mezinárodní úspěch mezi čtenáři všech věkových kategorií s komiksovým albem beze slov, které česky vyšlo pod názvem Nový svět.

„Nikdy neporušuj pravidla. Zvlášť když jim nerozumíš.“

Australský spisovatel a výtvarník Shaun Tan (*1974 v Perthu) vypráví zdánlivě prostý příběh dvojice chlapců, zachycující „pravidla“, kterými se řídí každý vztah mezi blízkými přáteli nebo sourozenci. Na první pohled se jedná o pravidla, jež se mohou jevit jako podivná nebo dokonce nahodilá, a která je obtížné plně pochopit pro kohokoliv zvenčí. Vydáváme se na cestu do snové krajiny, jež je nám zvláštním způsobem důvěrně známá a jak hlouběji se noříme do příběhu, tím zprvu poetické obrazy začínají být čím dál temnější, tajemnější a znepokojivější – až nakonec směřují k očistnému závěru, který stvrdí hloubku skutečného přátelství.

Pravidla léta jsou nový titul jednoho z nejvýznamnějších současných světových autorů knih pro děti, jehož kritiky i čtenáři vysoce ceněné komiksové album Nový svět vyšlo rovněž v nakladatelství Labyrint v edici pro malé čtenáře Raketa (2012).

 

Pravidla léta

Autor: Shaun Tan

Počet stran: 50
Formát: 300 × 280 mm
Vazba: vázaná
Edice: Raketa
ISBN: 978-80-86803-26-5
Doporučená cena: 295 Kč

Kniha Pravidla léta vyšla v nakladatelství Labyrint.

 

O autorovi

Shaun Tan (*1974) je australský spisovatel, výtvarník a filmař. Rodák z Perthu, držitel Oscara za krátký animovaný film a Ceny Astrid Lindgrenové za výjimečné počiny na poli literatury pro děti, mezi svými inspiračními vzory uvádí také Petra Síse. Absolvent univerzitních studií výtvarného umění a anglické literatury začínal jako ilustrátor hororových a sci-fi povídek. Později ho proslavily vlastní ilustrované knihy, v nichž spojuje společenská, politická i historická témata se surrealistickým, snovým viděním světa. Mezinárodní úspěch, čtenáře všech věkových kategorií a řadu prestižních cen mu přineslo komiksové album beze slov The Arrival (2006), které česky pod názvem Nový svět vyšlo v nakladatelství Labyrint v roce 2012.

Zdroj informací a fotografie: nakladatelství Labyrint


Labyrint je nakladatelství a kulturní revue. Již dvacet let vydává kvalitní beletrii, českou i překladovou (zejména německy psanou prózu), knihy o umění, komiksy a původní literaturu pro děti (v edici Raketa). Labyrint podporuje řadu nezávislých kulturních projektů, spolupořádá mezinárodní festival KomiksFEST!
Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizePravidla léta

Tan, Shaun

Labyrint, 2014

Napsat komentář