Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 biografie slavných herců dle vlastního výběru

Tři hvězdná jména, velké kariérní úspěchy a zajímavé životy – to vše a mnohem více najdete v knihách, které od nás dnes můžete získat. Vyberte si sami, o kom chcete číst. Volit můžete mezi Jackem Nicholsonem, Michaelem Douglasem a Robertem Redfordem.

Jack Nicholson


Fakty nabitá kniha o velkém bouřlivákovi Hollywoodu z pera uznávaného autora Marka Eliota, ve které se dočteme se o jeho ne zrovna lehkém dětství v New Jersey, o nevázaném nočním životě s Warrenem Beattym, o vášnivých vztazích se začínajícími herečkami a též o spolupráci s tak skvělými režiséry a kolegy. Publikace poutavým způsobem mapuje pět desítek let trvající kariéru Jacka Nicholsona, která mu mimo jiné vynesla několik nominací na Oscara, Zlatých glóbů a mnoho legendárních rolí. Široký prostor dostává i jeho soukromý život, který je neméně dobrodružný. Byl plný krásných žen, bujarých večírků, ale také alkoholu a drog.

Michael Douglas


Význační herci jsou zpravidla lidé s výjimečnými životními osudy. Pro Michaela Douglase jistě nebylo jednoduché vystoupit ze stínu svého slavného otce Kirka. Podařilo se mu to po jistém úsilí dokonale, i když jejich filmové životy, na nichž se podepsala vzájemná rivalita, nelze tak docela oddělit. Kniha Marka Eliota samozřejmě vypráví o osobním a profesním životě Michaela Douglase, avšak nemůže přitom zcela opomenout kariéru jeho otce Kirka, neboť v ní tkví kořeny Michaelových začátků i jeho osobitého herectví. Zároveň má čtenář možnost nahlédnout do filmových ateliérů a poznat i jisté stránky amerického života té které doby.

Robert Redford


Biografie z pera spisovatele a dramatika Michaela Feeney Callana přibližuje jednu z nej­výraznějších hereckých osobností naší doby Roberta Redforda. Sleduje životní a uměleckou dráhu charismatického herce od neklidného dětství přes filmové začátky i těžké osobní chvíle, umělecké úspěchy i prohry, přátelství a milostné vztahy. Otevřený pohled do světa filmu vypovídá i o tom, jak je těžké stát se ve své profesi jedním z nejlepších.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Vyšehrad vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás jednu z knih dle vlastního výběru.
Ve hře jsou tituly Jack Nicholson,
Michael Douglas a Robert Redford.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o biografii vašeho oblíbeného herceDo soutěže bylo odesláno 761 tipů.

Kdo vyhrál?

peta03 (761, Jack Nicholson), kinki (763, Robert Redford), MarketaP (763, Michael Douglas)

Správná odpověď

Kolik Cen Akademie (Oskar) získal Jack Nicholson?
tři
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeJack Nicholson (Eliot, Marc)
Fakty nabitá kniha o velkém bouřlivákovi Hollywoodu z pera uznávaného autora Marka Eliota (napsal též publikace … více

zobrazit info o knizeMichael Douglas (Eliot, Marc)
Průkopnický portrét jedné z nejúspěšnějších hollywoodských hvězd od uznávaného a úspěšného životopisce Marka Eliota. Význační herci jsou zpravidla lidé s výjimečnými životními osudy. A takový je i život velkého herce… více

zobrazit info o knizeRobert Redford (Feeney, Callan Michael)
Biografie z pera spisovatele a dramatika Michaela Feeney Callana přibližuje jednu z nej­výraznějších osobností naší doby Roberta Redforda. Sleduje životní a uměleckou dráhu tohoto herce od neklidného dětství přes filmové… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.