Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Páchat dobro

Udělat něco pro ostatní nemusí být vždy snadné. Soutěžte společně s námi o knihu, která je plná příběhů o lidech, kteří se snaží pomoci. I za cenu toho, že jejich skutky nejsou příliš vidět, jsou nebezpečné nebo vyžadují značnou míru oběti i odvahy. Dokázali byste to taky?

Zkusme něco změnit


Reportáže o lidech, kteří se nevzdávají. Odvaha mívá i nečekané a velmi nenápadné podoby. Těžší než postavit se nebezpečí nebo vrhnout se do neznáma bývá dělat něco, co má jen malé či mizivé šance na úspěch: postavit se vlastnímu strachu nebo traumatu. Rozhodnout se vykonat něco pro sebe i pro ostatní. Pohladit, obejmout, utěšit a dát najevo své emoce. Přiznat si vinu a zkusit se změnit. Pomáhat.

Expert na mezinárodní rozvoj a novinář Jiří Pasz procestoval několik kontinentů a spoustu zemí. Dokumentoval humanitární a rozvojové projekty, fotil dopady přírodních katastrof, zpovídal oběti válek a útlaku. Všude však potkal neobyčejně statečné lidi, ochotné riskovat pro dobro druhých. David v Ugandě provozuje školu pro bývalé dětské vojáky i jejich oběti. Indické řádové sestry dávají naději dětem na zemětřesením poničeném Haiti. Vietnamští divadelníci zpracovávají zkušenost sexuálního násilí, pro sebe i pro jiné. Pankáči v Barmě se snaží vytvořit prostor svobody.

Reportážní kniha Páchat dobro vypráví jejich příběhy a ukazuje, že dobří a odvážní lidé se dají najít opravdu všude.

Více o knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Páchat dobro.


host


Správnou odpověď na soutěžní otázku
hledejte na webu nakladatelství Host nebo zde.Do soutěže bylo odesláno 415 tipů.

Kdo vyhrál?

kistka (415), Bartesva (415)

Správná odpověď

Jak se jmenuje série rozhovorů se známými českými osobnostmi, kterou Jiří Pasz připravil pro Skautský institut?
Nebát se.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizePáchat dobro (Pasz, Jiří )
Reportáže o odvaze pomáhat
Reportáže o lidech, kteří se nevzdávají. Odvaha mívá i nečekané a velmi nenápadné podoby. Těžší než postavit se nebezpečí nebo vrhnout se do neznáma bývá dělat něco, co má jen… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.