Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 stažení audioknihy Síla psa

Píše se rok 1924 a dva bratři spolu hospodaří na rodinném ranči. Co se ale stane, jakmile si jeden z nich přivede domů nevěstu a druhý na to reaguje krutovládou nad rančem?

Ostrostřelci ze saloonu a zákony westernu


Takhle silný ničí ty slabé. I jeho už má ale v merku mstitel…
Přinejmenším od dob Steinbeckova Na východ od ráje se v Americe ví, že když spolu hospodaří dva bratři jako oheň a voda, žije se jim hůř než cizím. Platí to i v roce 1924 v srdci drsné Montany, kdy sourozencům z prosperujícího ranče Burbankových táhne na čtyřicet. Jakmile si však poddajnější George přivede domů vdovu po laskavém doktorovi, kterou si ve městě narychlo vzal, bere strojený klid zasvé. Protřelejší bratr Phil se může pominout. Zkušený honák a zarytý macho ve všem vidí zženštilost, protože „starý dobrý“ Západ, jak ho znával a ctil, nenávratně mizí. Proto kolem sebe cedí dusno, až se mu na ranči povede nastolit krutovládu, dohnat švagrovou k pití a bratra k melancholii. Jenže ne navěky. Na vrcholku této křížové cesty přichází síla, která si co do chladnokrevnosti nezadá s ostrostřelci ze saloonu a přepíše zákony westernu.
Předloha oscarového filmu režisérky Jane Campionové s Benedictem Cumberbatchem v roli zlomyslného mizery potvrzuje, že zdání klame: duše chlapáka je hlavně hromádkou frustrací. Snímek obdržel Oscara, dvě ceny BAFTA, tři Zlaté glóby a Stříbrného lva na festivalu v Benátkách.


Ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát stažitelnou nahrávku audioknihy Síla psa.


 

OneHotBook

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o westernové soužití bratrůCeny do soutěže poskytlo vydavatelství OneHotBook prostřednictvím portálu Audiolibrix.

Do soutěže bylo odesláno 276 tipů.

Kdo vyhrál?

miroslavtomasek (277), FoxLittleJane (277), Miky77 (277)

Správná odpověď

Kdy vyšel román Síla psa poprvé?
V roce 1967.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeSíla psa (Savage, Thomas)
Takhle silný ničí ty slabé. I jeho už má ale v merku mstitel… Přinejmenším od dob Steinbeckova Na východ od ráje se v Americe ví, že když spolu hospodaří dva bratři… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.