Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 audioknihy 21 lekcí pro 21. století

Jaký dopad bude mít na pracovní trh stále dokonalejší umělá inteligence? Jak se díky tomu změní požadavky na lidské zaměstnance a co bychom měli naučit naše děti? Nejen na tyto otázky se pokouší najít odpovědi Yuval Noah Harari.

Člověk dnešní


Publikace 21 lekcí pro 21. století se zabývá současností a dobou, která bude bezprostředně následovat. V jednadvaceti kapitolách věnovaných jednotlivým závažným problémům zkoumá Harari, co znamená být člověkem ve věku šířícího se chaosu.

Jaké důsledky pro člověka bude mít využívání robotů a umělé inteligence? Jak se vypořádáme s životem ve světě zaplavovaném falešnými zprávami? Jakou váhu bude mít národní a náboženské cítění? Čemu bychom měli naučit svoje děti?

Harari upozorňuje na zásadní politické, technologické, sociální a existenciální otázky, jež před námi vyvstávají tváří v tvář proudu dezorientujících změn. Pokud chce lidstvo přežít ve světě plném čím dál ostřejších protikladů, musí na tyto otázky odpovědět. Dokážeme si pod přísným pohledem Velkého bratra uchovat svobodu volby? Jaké budou požadavky na trhu práce a jak bychom se na ně měli připravit? Jak se vypořádat s hrozbami terorismu? Proč je politický systém liberální demokracie v krizi?

Více o této audioknize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci se společností Audiotéka.cz vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát audioknihu 21 lekcí pro 21. století.


audiotekaCZ_logo

Správnou odpověď na soutěžní otázku
hledejte na webu Audiotéka.cz nebo zde.Do soutěže bylo odesláno 510 tipů.

Kdo vyhrál?

Angrandir (510), bali (511), ko21 (511)

Správná odpověď

Která z Harariho předchozích knih zkoumala stručné dějiny lidstva?
Sapiens.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knize21 lekcí pro 21. století (Harari, Yuval Noah)
Audiokniha
VYTVOŘILI JSME MÝTY, abychom sjednotili náš druh. ZKROTILI JSME PŘÍRODU, abychom získali moc. MĚNÍME ŽIVOT, abychom uskutečnili svoje nejbláznivější sny. ALE ROZUMÍME JEŠTĚ SVÝM VLASTNÍM PROBLÉMŮM? Anebo naše vynálezy odsoudí lidstvo k bezvýznamnosti? Audiokniha… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.