Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Bleší cirkus

Může minulost ovlivnit náš život natolik, že se staneme pouhou figurkou blešího cirkusu? A jak těžké je se vymanit její nelítostné síle a přestat přijímat i předávat vinu? O tom si můžete přečíst v románu Jana Pavla.

Rychle pryč


O bleším cirkusu psal ve svých Pražských dobrodružstvích před stoletím Egon Ervín Kisch. Teď o něm píše Jan Pavel. Navenek má každý z nich to své: Kisch zábavu, pouťovou kuriozitu, lehce bizarní atrakci pro děti, Pavel pak tísnivou procházku po vlastním osudu, stopování sebe sama labyrintem, v jehož srdci se trochu škodolibě pošťuchují láska a smrt. Společný jmenovatel obou je ale jednoznačný: bleší cirkus řídí vždycky někdo jiný. Stejně jako v tolika případech naše životy. Nevyrostli jsme z ničeho, jsme větve v koruně stromu s mohutným kmenem a kořeny hluboko v zemi. Rezonuje v nás nejen současnost, ale taky minulost; a někdy brutální, nelítostnou silou. Zbývá jediné: sundat si ohlávku, ať je jakkoli pozlacená, a zmizet z toho cirkusového plácku co nejrychleji pryč – k sobě. Zbavit se závislostí, přestat přijímat i předávat vinu. Narovnat se a být už jen sám sebou.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Bleší cirkus.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o procházku vlastním osudemDo soutěže bylo odesláno 370 tipů.

Kdo vyhrál?

Lube (370), 135evik (371)

Správná odpověď

Kdy vyšla kniha Bleší cirkus?
V říjnu 2020.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeBleší cirkus (Pavel, Jan)
O bleším cirkusu psal ve svých Pražských dobrodružstvích před stoletím Egon Ervín Kisch. Teď o něm píše Jan Pavel. Navenek má každý z nich to své: Kisch zábavu, pouťovou kuriozitu,… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.