Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány Nouzové osvětlení

Rodinný přítel Mol skrývá spoustu tajemství a chování jeho svérázných přátel toto zdání ještě prohlubuje. Co jsou vlastně zač a proč Nathaniela s Rachel svěřili rodiče na hlídání právě jim?

Odhalení po letech


Michael Ondaatje přichází s dalším brilantně napsaným románem, situovaným do období těsně po druhé světové válce. Příběh dospívajícího Nathaniela se začíná odvíjet v roce 1945 v Londýně. Právě se dozvěděl, že otec s matkou odjíždějí kvůli práci na rok do Singapuru. O chlapce a jeho sestru Rachel se bude starat podivný rodinný přítel přezdívaný Mol. Kdo je Mol? Kriminálník? Špion? Pašerák?

Děti vyrůstají v blízkosti Mola a jeho stejně svérázných přátel. Zdá se však, že se tato zvláštní nová rodina snaží oba sourozence ochraňovat a vzdělávat – byť zcela neobvyklým způsobem. Jsou tito lidé skutečně těmi, za něž se vydávají? Nathaniel neustále naráží na záhady a nejasnosti. Týkají se nejen Mola a jeho přátel, ale také jeho vlastního života a především života jeho matky. Vše kolem něj jako by bylo zahaleno mlhou a nasvíceno jen tlumeným nouzovým osvětlením, jaké se používalo v Británii během války na ochranu před nepřátelským bombardováním.

O řadu let později, už jako dospělý muž se Nathaniel stává zaměstnancem archivu ministerstva zahraničí a postupně proniká do materiálů týkajících se válečného období. Teprve teď začíná chápat souvislosti, které trvale poznamenaly jeho dětství a dospívání. „Řídíme své životy pomocí příběhů, které jen tak tak drží pohromadě,“ přemítá v závěru. Příběh Nouzového osvětlení je naopak bohatý, plný napětí a nečekaných zvratů, zároveň však vybízí čtenáře k přemýšlení.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Jota vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Nouzové osvětlení.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o tajemství podivného rodinného příteleDo soutěže bylo odesláno 1421 tipů.

Kdo vyhrál?

Liba53 (1422), Mareva (1422), LIlia-na (1422)

Správná odpověď

Kde žije Michael Ondaatje?
V Kanadě.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeNouzové osvětlení (Ondaatje, Michael)
Je lepší znát odpovědi na všechny otázky minulosti, nebo raději žít s neodhalenou pravdou? Michael Ondaatje přichází s dalším brilantně napsaným románem, situovaným do období těsně po druhé světové válce. Příběh… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.