Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány Tajemství hedvábného vějíře

Lilie se narodila jako další dívka do rodiny rolníka, takže je brána jako pouhý příživník - v Číně totiž dívky nemají žádnou cenu a jsou odsouzeny k životu v izolaci. Alespoň malou radost jí dělá její lao-tchung, dokud však nedojde k nedorozumění.

Celoživotní přátelství v troskách


Příběh o utajeném přátelství dvou dívek a zvláštním „ženském“ písmu nu-šu, které jim pomáhalo překonat kruté zvyklosti Číny 19. století.
Ženu jménem Lilie pronásledují vzpomínky – na dívku, jíž kdysi bývala, a na dávno mrtvou přítelkyni, která výrazně ovlivnila její život.

V Číně devatenáctého století, kdy manželky a dcery chodily s podvázanými chodidly a žily v téměř úplné izolaci, vytvořily ženy z daleké provincie Chu-nan své vlastní tajné „ženské“ písmo, nu-šu. Některé dívky byly tehdy spojovány do dvojic s lao-tchung, svým druhým já, v citových svazcích, které trvaly zpravidla až do smrti. Malovaly dopisy na vějíře, vyšívaly vzkazy na kapesníky a sepisovaly příběhy, jejichž prostřednictvím vystupovaly ze své samoty, aby mohly s ostatními sdílet své naděje, sny a úspěchy.

Když Sněžný kvítek pošle Lilii hedvábný vějíř s textem v nu-šu, jejich přátelství je zpečetěno a v útlém věku sedmi let se z nich stávají lao-tchung. Obě musí čelit hladomoru a útrapám spojeným s rolnickým povstáním, přemýšlejí o svých sjednaných sňatcích, o své osamělosti, o radostech i tragédiích mateřství. Především jejich vztah, v němž nacházejí útěchu, udržuje obě duše při životě. Pak ale dojde k nedorozumění a celoživotní přátelství se ocitá v troskách.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Jota vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Tajemství hedvábného vějíře.



Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte román o drsném životě čínských dívek



Do soutěže bylo odesláno 978 tipů.

Kdo vyhrál?

Gudrun (978), ludek (978), evikh (978)

Správná odpověď

Kde se narodila Lisa See?
V Paříži.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeTajemství hedvábného vějíře (See, Lisa)
Příběh o utajeném přátelství dvou dívek a zvláštním „ženském“ písmu nu-šu, které jim pomáhalo překonat kruté zvyklosti Číny 19. století. Ženu jménem Lilie pronásledují vzpomínky – na dívku, jíž kdysi bývala,… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.