Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 autobiografie Nebojte, pěšky se daleko nedostane

Inspirujte se životním příběhem slavného karikaturisty Johna Callahana, kterého alkohol dostal až na samé dno a dokonce z něj udělal i kvadruplegika. Ale i když to nebylo jednoduché, dostal se nakonec opravdu daleko.

Problematický život kvadruplegika


Nepotřebujete nohy, abyste se dostali daleko. Nekorektní autobiografie karikaturisty, kvadruplegika, alkoholika a provokatéra Johna Callahana.

Je možné najít humor – sžíravý, bořící veškerá tabu, humor, u něhož nevíte, jestli se smát, nebo brečet – v příběhu osmatřicetiletého karikaturisty, který je současně kvadruplegik a léčící se alkoholik? Odpověď zní ano, pokud je tím karikaturistou John Callahan, jehož skandální dílo zdobilo stránky časopisů Omni, Penthouse a The New Yorker – a pokud ho navíc vypráví vlastními slovy a obrázky.

Callahanovo necenzurované líčení vlastního problematického a občas neuvěřitelného života je navíc skutečně inspirativní. V této osvobozující knize nám bez sebelítosti nebo pokrytectví vypráví, jak provozuje kvadruplegik se zdravým libidem sex, jaké to je žít v bezvýchodném bludišti sociálního systému, kde humorista nachází náměty pro své vtipy, a jak člověk, který nemá nejmenší důvod v cokoliv věřit, může najít svou vlastní víru.

Podle předlohy Callahanovy knihy Don't Worry, He Won't Get Far on Foot natočil v roce 2018 americký režisér Gus Van Sant stejnojmenný životopisný film.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát
knihu Nebojte, pěšky se daleko nedostane.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o necenzurovaný život kvadruplegikaDo soutěže bylo odesláno 371 tipů.

Kdo vyhrál?

allebra (372), Kakajko (372)

Správná odpověď

Kvůli čemu John Callahan ochrnul?
Kvůli autonehodě.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeNebojte, pěšky se daleko nedostane (Callahan, John)
Nepotřebujete nohy, abyste se dostali daleko. Nekorektní autobiografie karikaturisty, kvadruplegika, alkoholika a provokatéra Johna Callahana. Je možné najít humor – sžíravý, bořící veškerá tabu, humor, u něhož nevíte, jestli se smát,… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.