Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány Velká vlaková loupež

Edward Pierce má v hlavě plán, jak pohádkově zbohatnout. Potřebuje k tomu získat čtyři klíče, kterými by odemkl jinak nedobytné trezory. Celé akce má však nejeden háček a vy si můžete přečíst, zda si s nimi Edward poradí.

Čtyři trezory plné zlata


Edward Pierce se ve viktoriánském Londýně s lehkostí sobě vlastní dokáže pohybovat jak mezi společenskou elitou, tak mezi zločinci. Jednoho dne přijde s plánem na loupež století – chce z jedoucího vlaku ukrást hromadu přísně střeženého zlata, které je určeno pro vojáky bojující v krymské válce. Aby se ke zlatu ovšem dostal, potřebuje nejdříve získat čtyři klíče od zdánlivě nedobytných trezorů. Začíná tak příběh plný důmyslného plánování a zvratů…

Kniha vznikla na základě skutečné události z roku 1855. Při loupeži bylo tehdy z vlaku mířícího z Londýna do Folkestonu ukradeno zhruba sto kilogramů zlata, které by mělo dnes hodnotu milionu liber. Román je zločinem inspirovaný jen volně a Michael Crichton se v něm opět ukazuje coby autor čtivých dobrodružných příběhů, které sice nevynikají realističností líčení či charakterovou drobnokresbou, ale díky svému spádu čtenáře chytnou a nepustí, dokud nedočte poslední stránku.

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Kniha Zlín
patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Velká vlaková loupež.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte zde.Do soutěže bylo odesláno 976 tipů.

Kdo vyhrál?

Maskot (976), ekov (977), Sybila (977)

Správná odpověď

Kdy byl zfilmován román Velká vlaková loupež?
V roce 1978.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeVelká vlaková loupež (Crichton, Michael)
Příběh jednoho z největších zločinů v dějinách. Edward Pierce se ve viktoriánském Londýně s lehkostí sobě vlastní dokáže pohybovat jak mezi společenskou elitou, tak mezi zločinci. Jednoho dne přijde s plánem… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.