Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o tři knihy Karlův most

Karlův most zdobí po obou jeho stranách třicet soch a sousoší svatých, o kterých se nyní můžete dozvědět více. Zjistěte, kdo sochy objednal, vytvořil a kdo je na nich ztvárněn díky knižnímu průvodci Stanislava Přibyla.

Tajemství jednoho z nejkrásnějších mostů


Duchovní průvodce po jednom z nejkrásnějších mostů na světě odkrývá jak jeho krásu, tak souvislosti víry, historických událostí a osob, díky nimž vznikla úchvatná galerie třiceti soch a sousoší svatých na obou jeho stranách.

Autor nás nejprve seznamuje s tím, kdo, kdy a na čí zadání sochy vytvořil (dějiny). Podává stručný uměleckohistorický popis toho, co na mostě vidíme (včetně nápisů), a spolehlivě interpretuje život a význam svatých, které na mostě potkáváme (ikonografie). Tento výklad by byl neúplný bez pojednání o bezprostředním okolí Karlova mostu. Některé málo známé skutečnosti vyzvedává z prachu zapomnění oddíl Co jste možná nevěděli. Pomyslnou třešničku na dortu tvoří úryvky z románů, básní, esejů, modliteb, legend a dalších dokumentů (Najdeme v literatuře). Text doprovázejí dva plánky místa na vnitřních stranách obálky a téměř sto padesát fotografií a historických rytin.

Kniha v dosud nevídané míře přibližuje duchovní dědictví Prahy a českých zemí v evropském i světovém kontextu.

Ve spolupráci s Karmelitánským nakladatelstvím vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Karlův most.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte procházku po úchvatném Karlově mostěDo soutěže bylo odesláno 1251 tipů.

Kdo vyhrál?

Marie64 (1251), Pettur (1252), Hanka394 (1253)

Správná odpověď

Kde se narodil Stanislav Přibyl?
V Praze.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeKarlův most (Přibyl, Stanislav)
V souvislostech víry a ducha
Duchovní průvodce po jednom z nejkrásnějších mostů na světě odkrývá jak jeho krásu, tak souvislosti víry, historických událostí a osob, díky nimž vznikla úchvatná galerie třiceti soch a sousoší svatých… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.