Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 dětské knihy Pohádky mašinky Lízy

Mašinka Líza vozila nejen dámy v kloboucích a děti v námořnických čepičkách, ale seděl v ní i prezident Masaryk a jednou dokonce převážela celý cirkus. Ale to není zdaleka všechno, na kolejích si užila mnohem víc a vy si o tom můžete přečíst.

Ještě není všem dnům konec


Smutná parní mašinka Líza stojí zapomenutá na slepé koleji za nymburským nádražím a vzpomíná… Třeba na to, jak vozila dámy v kloboucích a děti v námořnických čepičkách a jak jí kdysi císař František Josef I. vzdal poctu, až se mu zapletla šavle mezi nohy. Líza dokonce přispěla ke konci jedné války, to když vyklopila letadla. A zanedlouho vezla prezidenta Masaryka. O tom všem a mnohém dalším si povídala s ostatními parními lokomotivami. Třeba jak převážela cirkus Pišingr i s velkým slonem anebo vyhrála závod s automobilem. Nezapomene ani na nespokojenou kamarádku lokomotivu Rozárku a přidá historku o čertovi Breburdovi, který nakonec pracoval na nádraží. Jenže přišel čas moderních elektrických lokomotiv a mašinku Lízu už nikdo nepotřebuje. Co když ale… Proč ji chodí okukovat ta parta mladíků? Při čtení zajímavých příběhů držte mašince Líze palce, ať se vrátí její bývalá sláva.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Pohádky mašinky Lízy.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o vyprávění staré parní mašinky


Do soutěže bylo odesláno 567 tipů.

Kdo vyhrál?

kistka (567), Lube (567)

Správná odpověď

Kam vezla mašinka Líza prezidenta Masaryka?
Do Poděbrad.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizePohádky mašinky Lízy (Řehounek, Jan - Ruizlová, Anna)
Smutná parní mašinka Líza stojí zapomenutá na slepé koleji za nymburským nádražím a vzpomíná… Třeba na to, jak vozila dámy v kloboukách a děti v námořnických čepičkách a jak jí… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.