Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 romány Volá Berlín

Mladá irská Američanka Maggie O´Deaová je sice chytrá, ale zároveň dost naivní. Možná právě proto se nechá ve svém úsudku ovlivnit propagandistickými zprávami, které nacisté vysílají pro anglosaský svět. Jenže brzy zjišťuje, že vše je úplně jinak.

Síla nacistické propagandy

Německo 1938. Evropa balancuje na pokraji války.

Chytrá, ale naivní Maggie studuje v Heidelbergu, kde potká nového přítele, s nímž následně odchází do Berlína. Chce být soběstačná, a tak s radostí přijímá práci na německém ministerstvu propagandy a aktivně se podílí na nočním německém vysílání pro anglosaský svět. Zanedlouho se stane pravou rukou nejoblíbenějšího anglického komentátora, přezdívaného Lord Lyon, a upoutá pozornost samotného ministra Josepha Goebbelse.

Německo postupně jednoho po druhém napadá své sousedy a kola druhé světové války se rychle roztáčejí. Maggie postupně prohlédne děsivé nacistické záměry a dochází jí, že se sama stala obětí propagandy, kterou šíří. Bojuje s vlastním svědomím, zmítaná mezi loajalitou k nové vlasti a znechucením nad svou rolí v nacistickém režimu. Světový konflikt, který i svou prací pomáhala rozehrát, nakonec ohrožuje i její život…

Volá Berlín je román, inspirovaný skutečným osudem mladé Američanky Mildred Gillarsové, která se za války podílela na zahraničním vysílání hitlerovského Německa.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Volá Berlín.

logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte román inspirovaný skutečnou ženou

Do soutěže bylo odesláno 555 tipů.

Kdo vyhrál?

markla (555), dohamar (555)

Správná odpověď

Jak se jmenuje přítel Maggie O´Deaové, kvůli kterému zůstala v Německu?
Kurt.

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeVolá Berlín (Durham, Kelly)
Mladá Američanka se snaží přežít uprostřed nacistického Německa… Zvítězí se loajalita, láska či zdravý rozum? Německo 1938. Evropa balancuje na pokraji války. Chytrá, ale naivní Maggie studuje v Heidelbergu, kde potká nového… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.