Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 thrillery Diamantová holubice

Skutečně se kmenový vůdce stal obětí rituální vraždy, která měla být trestem za porušení kmenových zákonů? Emily Tempestové se to nezdá tak jednoznačné, jako místní policii, proto se rozhodne začít pátrat na vlastní pěst a odhalit skutečný motiv.

Trest za porušení kmenových zákonů


Rebelka Emily Tempestová se od puberty toulala po celém světě – studovala, cestovala, pracovala…, a nikde doopravdy nezakotvila a nenašla klid. Proto se vrací do Měsíčního údolí, australské osady, kde kdysi strávila dětství. I když je její otec běloch, cítí se součástí domorodého světa své matky a vnímá skutečnost magickým pohledem těch, jimž tato země odedávna patřila.

Krátce po jejím příjezdu do tábora je zavražděn dávný přítel a kmenový vůdce Lincoln a viník je okamžitě k mání: podivín Blakie, až příliš horlivý ochránce tradic a strážce posvátných míst. Podle všeho je Lincolnova smrt rituální vraždou, trestem za porušení kmenových zákonů, a policie z blízkého městečka hodlá případ uzavřít. Emily však brzy začne pochybovat a zjišťuje, že skutečný motiv k vraždě je docela jiný.

Autor tak rozehrává napínavý detektivní příběh se svéráznou hrdinkou, jejíž ženský pohled na svět dodává celému příběhu neobyčejný rozměr. Příběh plný záhad a podivných náhod nabízí zasvěcený vhled do života domorodců s jejich rituály, posvátnými místy a sněním uprostřed pouštní krajiny australského vnitrozemí. V kontrastu s jejich tradicemi stojí ubíjející a prázdný kolotoč života malého, „civilizovaného“ města. Hrdinové jsou vylíčeni s mimořádnou barvitostí a tvoří pestrý kolorit dokonale vystihující život v tomto zapadlém koutu země. Nad to vše vyniká autorův styl plný břitkého humoru a živých dialogů.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Diamantová holubice.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o rituální vraždu z australské pouštěDo soutěže bylo odesláno 710 tipů.

Kdo vyhrál?

Josef (711), cert (711)

Správná odpověď

Jakou cenu získala kniha Diamantová holubice?
Cenu Neda Kellyho.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeDiamantová holubice (Hyland, Adrian)
Mysteriózní krimithriller z australské pustiny. Rebelka Emily Tempestová se od puberty toulala po celém světě – studovala, cestovala, pracovala…, a nikde doopravdy nezakotvila a nenašla klid. Proto se vrací do… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.