Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 romány Slepá mapa

Tři ženy z jedné rodiny, z nichž každá je jiná, spojují jejich dramatické životní osudy. Mnohdy za ně mohla doba, ve které žily, ale dost často oněm zvratům napomohly ony samy, i když doufaly, že by právě ten okamžik mohl být novým začátkem.

Nové začátky s dramatickými konci


Anna, Alžběta, Anežka. Tři ženy, tři generace, jedna rodina a mnoho životních zvratů, traumat a tajemství.

Příběh začíná před první světovou válkou, kdy Anna, vypravěččina babička, odjíždí přes odpor svých rodičů s vyvoleným Antonínem do pohraničního městečka na severu Čech. Jako by počáteční písmeno jejich jmen vyjadřovalo naději, že právě tady spolu mohou začít nový život. Jméno však současně symbolizuje i to, co si vybrat nemůžeme, co je nám dáno jako rodinné dědictví, které si přese všechno odhodlání ke změně vždy neseme s sebou. Anebo také osud, na jehož zkoušky máme jen pramalý vliv.

Nový začátek se tak záhy mění v boj o přežití, když je Antonín na frontě raněn a u Anny propuká tuberkulóza. O čtvrt století později pak čeká jiný nový začátek i jejich dceru Alžbětu, která musí prchat před německou armádou zabírající pohraničí, a po dalším půlstoletí změní dramatický zásah osudu – tentokrát v podobě důstojníka StB – i život vypravěčky příběhu Anežky.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Slepá mapa.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o příběhy tří generací jedné rodinyDo soutěže bylo odesláno 1736 tipů.

Kdo vyhrál?

a.k (1736), vrbik5 (1737)

Správná odpověď

Kdy vyšlo první vydání románu Slepá mapa?
V roce 2013.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeSlepá mapa (Mornštajnová, Alena)
Brožované vydání románu úspěšné české autorky Anna, Alžběta, Anežka. Tři ženy, tři generace, jedna rodina a mnoho životních zvratů, traumat a tajemství. Příběh začíná před první světovou válkou, kdy Anna, vypravěččina babička,… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.