Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Nejlepší české básně 2017

Nejen poezie, která vychází knižně, ale ani i ta, kterou jste si mohli přečíst v časopisech, nebo na internetu, neutekla pozornosti editorů při výběru těch nejlepších básní za loňský rok. Přečtěte si, které básně vybrali.

Ohlédnutí za poezií roku 2017


Výběr „nejlepších“ básní nemá sugerovat iluzi objektivity, ale je výsledkem setkání dvou editorů, dvou subjektivních pohledů na poezii daného roku i na poezii jako takovou.

Svazek opět představí přibližně čtyři desítky básní, jež byly uveřejněny v uplynulém roce jako básnické novinky česky píšících autorů; pozornost je věnována publikování knižnímu, časopiseckému, ale i na internetu.

S nápadem vydávat tyto výbory přišel v roce 1988 americký básník a kritik David Lehman. Podobné ročenky dnes vycházejí v řadě zemí světa. V českém prostředí se na editorství podílely ty nejvýznamnější osobnosti české poezie, mimo jiné Karel Šiktanc, Miloslav Topinka, Petr Král, Ivan Wernisch, Petr Hruška či Vít Slíva. V roce 2017 se editorského žezla ujmou Sylva Fischerová (arbitr antologie) a Jan Šulc (editor antologie).

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Nejlepší české básně 2017.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o výběr nejlepších básní loňského rokuDo soutěže bylo odesláno 713 tipů.

Kdo vyhrál?

IvanaM (713), jacobs (713)

Správná odpověď

Kolikátým výběrem toho nejlepšího z české poezie je kniha Nejlepší české básně 2017?
Devátá kniha.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeNejlepší české básně 2017 ()
Milovaný i nenáviděný výběr z české poezie, letos podeváté. Výběr „nejlepších“ básní nemá sugerovat iluzi objektivity, ale je výsledkem setkání dvou editorů, dvou subjektivních pohledů na poezii daného roku i na… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.