Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 naučné publikace Průmysl lži

Zjistěte více o světě manipulace a propagandy, ve kterém se odehrávají mocenské souboje a točí miliardy. Myslíte si, že právě vy pro politické marketéry rozhodně nejste snadnou kořistí? Pravděpodobně se mýlíte, o čemž se můžete snadno přesvědčit.

Svět za kulisami mocenských her


Pokud také patříte k lidem, kteří přísahají na své kritické myšlení, vzdělání a zdravý selský rozum, je tahle kniha přesně pro vás. Přesvědčí vás, že nic takového vlastně neexistuje. Napsala ji žena, která se politickou propagandou a marketingem zabývá 20 let. Ukáže vám, jak vrtošivý, nespolehlivý, emocionálně labilní a dětsky naivní je náš mozek při vytváření názorů. Spolu s ní se ponoříte do světa, o němž se doposud nikde nepíše, protože se nachází za kulisami velkých mocenských her, kde se točí miliardy. V tomhle světě neplatí, že jedna a jedna jsou dvě. Ani pro vás ne! Je to svět manipulace a propagandy. Alexandra Alvarová se rozhodla promluvit, abyste pochopili, jak snadnou kořist představujete pro politické marketéry.

Proč jsem knihu psala? Důvodem je bezmoc, že prohráváme hybridní válku. Jistota, že jsou v ní Rusové dobří. Schopnost podívat se na věc bez despektu k soupeři. Bolest z nemožnosti vysvětlit lidem, které mám ráda, že se jejich hlav a srdcí zmocnil stejný duch panikařící nenávisti, jaký způsobil druhou světovou válku a který žene lidi do válek občanských. Chování jinak milých sousedů na vesnici, kde bydlí moji rodiče – kde příštích padesát let bude jediným cizincem Vietnamec v místní večerce. Chtěla jsem pomoci lidem, kteří mají pocit, že se zblázní z té hromady polopravd, výmyslů a manipulací, jež se odevšad valí jako voda z karlínských kanálů při povodni.

Tato kniha vám ukáže, jak propagandu rozeznat a jak se jí bránit.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Triton vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Průmysl lži.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte pomocníka v boji proti propaganděDo soutěže bylo odesláno 901 tipů.

Kdo vyhrál?

Lojzik (901), hanusl (902)

Správná odpověď

Která univerzita provedla v loňském roce průzkum o nesnášenlivosti v evropských zemích?
Harvardova univerzita.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizePrůmysl lži (Alvarová, Alexandra)
Propaganda, konspirace a dezinformační válka
Pokud také patříte k lidem, kteří přísahají na své kritické myšlení, vzdělání a zdravý selský rozum, je tahle kniha přesně pro vás. Přesvědčí vás, že nic takového vlastně neexistuje. Napsala… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.