Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Lékárník z Osvětimi

Během 2. světové války byla spousta mužů a dokonce i žen, které s vidinou bohatství neváhaly zrazovat a ubližovat dokonce i svým blízkým. Své svědomí zatratil i osvětimský lékárník Victor Capesius, o kterém si můžete přečíst více.

Hamižnost uprostřed holokaustu

Victor Capesius byl původem z Rumunska a pracoval jako prodejce německé farmaceutické firmy Bayer. V pětatřiceti letech se připojil k jednotkám SS a v roce 1943 se stal lékárníkem v Osvětimi. Autorka odkrývá Capesiovo kruté jednání a následný útěk před spravedlností, popisuje jeho nalezení a obvinění. Zároveň se dotýká smluvních vztahů mezi nacisty a největším farmaceutickým konglomerátem I. G. Farben a jeho dceřinou společností Bayer.

Poznejte příběh plný hamižnosti uprostřed hrůz holokaustu – živý obraz toho, jak obyčejní muži v honbě za bohatstvím sestupují do pekel a cestou ztrácejí poslední zbytky svědomí.

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím BizBooks
patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Lékárník z Osvětimi.

BizBooks_Albatros-Media

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte zde.

Účastí v soutěži souhlasíte, že Vaše emailová adresa bude předána Albatros Media, a. s.

Soutěžní otázka

Kdy byl Victor Capesius dopaden a obviněn za své zločiny?

Dva roky po válce.
Deset let po válce.
Dvacet let po válce.

Tato soutěž je určena pouze pro registrované členy Klubu knihomolů.
Přihlašte se. / Zaregistrujte se.

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeLékárník z Osvětimi (Posnerová, Patricia)
Nevyřčený příběh Victora Capesia
Odhalte dlouho utajovaný příběh Victora Capesia, hlavního lékárníka největšího nacistického tábora smrti v Osvětimi. Victor Capesius byl původem z Rumunska a pracoval jako prodejce německé farmaceutické firmy Bayer. V pětatřiceti letech… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.