Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 biografické knihy Celej Franz!

Inspirujte se životním příběhem ženy, která se nenechala nepříznivými zvraty osudu srazit na kolena a zůstala vždy silná. Věra Saudková byla nejenom neteří Franze Kafky, ale především moudrou a statečnou ženou, a vy si o ní můžete přečíst více.

Zmařené naděje na lepší časy


Věra Saudková nebyla zdaleka jenom neteř Franze Kafky, ale manželka a inspirátorka slavného překladatele Shakespearova díla E. A. Saudka, matka, talentovaná překladatelka, opora mnoha lidí, kteří se ocitli v nouzi, a hlavně moudrá a statečná osobnost.

Žila bezmála sto let a její složitý a velice těžký osud se v nejednom ohledu podobal osudu naší země ve dvacátém století. Kdykoli svitla naděje na lepší časy, přišlo něco, co onu naději zmařilo. Nebyly to však jen pohnuté okolnosti politického vývoje, s nimiž se tato citlivá žena musela vyrovnávat. Kafkovým nejhorším vizím bohužel odpovídaly i tragické události a bolestné ztráty členů její rodiny. Třikrát měla reálnou možnost emigrovat, opustit Prahu, která jí přinesla víc strastí než radostí, ale nikdy to neudělala. Pouto, které ji vázalo k místu předků, bylo silnější než touha po svobodě.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Mladá fronta vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Celej Franz!Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte knihu o pohnutém osudu neteře Franze KafkyDo soutěže bylo odesláno 814 tipů.

Kdo vyhrál?

00Marie99 (814), hajovna (815), jajda69 (815)

Správná odpověď

Kolik dětí měla Věra Saudková?
Pět dětí.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeCelej Franz! (Davouze, Marta)
Věra Saudková nebyla zdaleka jenom neteř Franze Kafky, ale manželka a inspirátorka slavného překladatele Shakespearova díla E. A. Saudka, matka pěti dětí, talentovaná překladatelka, opora mnoha lidí, kteří se ocitli… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.