Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 historické romány Tulipánová horečka

Zakázaná láska Sophie Sandvoortové a Jana van Loose nezůstala bez povšimnutí, ale jak situaci vyřešit, aby všichni zúčastnění byli spokojeni? Sophiin plán by mohl fungovat, jenže ne všechno vždy dopadne tak, jak bychom si přáli nebo potřebovali.

Zoufalá situace si žádá zoufalé řešení


Sophia Sandvoortová žije poklidným životem se svým postarším, ale bohatým manželem. Ten jednoho dne navrhne, aby se dali portrétovat, a tak do jejich domu přichází malíř Jan van Loos. Přestože Sophia cítí ke svému manželovi náklonnost, zamiluje se do Jana a přes výčitky svědomí se s ním začne scházet. Aby ji nikdo nepoznal, když večer vychází z domu, používá oblečení služky Marie.

Marie čeká nemanželské dítě, ale protože přišla na nevěru své paní, začne Sophii vydírat. Sophia tedy vymyslí plán, který má pomoci služce, ale i jí a Janovi. Ví, jak její manžel touží po potomkovi, a tak předstírá, že je těhotná. Jan dostává doporučení na spolehlivého doktora, který na jejich riskantní hru přistupuje. Protože k realizaci svých záměrů potřebují peníze, začíná Jan spekulovat s tulipánovými cibulkami, neboť celé Holandsko je v té době zasaženo tulipánovou horečkou.

Blíží se doba Mariina porodu a právě tehdy má dojít k vyřešení situace ke spokojenosti všech. Jenže všechno se vždy naplánovat nedá.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Tulipánová horečka.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte příběh o riskantním plánu Sophie SandvoortovéDo soutěže bylo odesláno 578 tipů.

Kdo vyhrál?

Ferry (578), Angrandir (578)

Správná odpověď

Jaké národnosti je Deborah Moggachová?
Britka.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeTulipánová horečka (Moggachová, Deborah)
Sophia Sandvoortová žije poklidným životem se svým postarším, ale bohatým manželem. Ten jednoho dne navrhne, aby se dali portrétovat, a tak do jejich domu přichází malíř Jan van Loos. Přestože… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.