Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 romány Sníh, oheň, vina a smrt

Kam zmizel Max Schreiber? Stal se obětí laviny, nebo snad svého soka v lásce? A jak je možné, že se jeho tělo ani po padesáti letech nenašlo? Vydejte se pátrat po tom, jaká tajemství skrývají obyvatelé tyrolské vesničky.

Zmizení Maxe Schreibera


Mladý vídeňský historik Max Schreiber přijíždí na podzim roku 1950 do horské vesničky v Tyrolsku, aby zde prozkoumal vraždu čarodějnice, která se odehrála v devatenáctém století. Zjišťuje, že čelit archaickému alpskému světu a uzavřené, nedůvěřivé komunitě, která má svá vlastní pravidla, znamená cítit se odcizeně a izolovaně. Ve své samotě se Schreiber bezhlavě zamiluje do mladé němé ženy, o kterou však usiluje další muž.

Když za záhadných okolností zemře jeden z venkovanů, stodolu zachvátí plameny, zima udeří brutální silou a na vesnici se řítí jedna lavina za druhou, situace se v ovzduší klaustrofobického sevření a strachu ze smrti nesnesitelně vyhrotí a Schreiber beze stopy zmizí.

O více než půl století později se jeden starý muž rozhodne konečně přijít na kloub tomu, co se tehdy před lety stalo. Pronásledován vlastním stínem se vrací do vesnice využít svou poslední šanci.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Sníh, oheň, vina a smrt.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o pátrání po katastrofách minulostiDo soutěže bylo odesláno 1563 tipů.

Kdo vyhrál?

hannah1112 (1563), Kamil (1564)

Správná odpověď

Jaký obor vystudoval Gerhard Jäger?
Žurnalistiku.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeSníh, oheň, vina a smrt (Jäger, Gerhard)
Silný román o neopětované lásce, záhadné vraždě a strhujícím pátrání. Mladý vídeňský historik Max Schreiber přijíždí na podzim roku 1950 do horské vesničky v Tyrolsku, aby zde prozkoumal vraždu čarodějnice, která… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.