Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 špionážní thrillery Templářské dědictví

Když Cottonovi Malonemu zavolá jeho bývalá nadřízená Stephanie, jeho snaha o vedení poklidného života mezi starými svazky knih vezme brzy za své. Dobrodružný život agenta mu chybí, a proto neváhá a pouští se se Stephanií do luštění dávného tajemství.

Kdo a proč je ochoten kvůli deníku vraždit?


Cotton Malone býval špičkovým agentem na americkém ministerstvu spravedlnosti. Pak se však rozhodl udělat za svou dosavadní kariérou tlustou čáru, odstěhoval se do Kodaně, stal se majitelem antikvariátu a začal vést poklidný život milovníka starých tisků. Udělal vše pro to, aby ho nic z minulého života nezastihlo – a stejně to bylo málo. Stačil jediný telefonát od jeho bývalé nadřízené Stephanie Nelleové a Cotton ví, že selanka skončila.

Stephanie si s ním smluví schůzku v kodaňské kavárně, ale události naberou nečekaný spád. Jakýsi muž se pokusí ukrást její kabelku, a když se mu to nepodaří, spáchá demonstrativní sebevraždu. Mohl snad vědět, že se v kabelce skrývá deník Stephaniina zemřelého manžela, předního odborníka na historii templářů? Stránky deníku obsahují šifrovaný návod k odhalení dávného tajemství, které po staletí nedává spát badatelům ani hledačům templářského pokladu. Stephanie je odhodlána tuto mozaiku poskládat a naplnit tak odkaz svého muže – ale brzy vyjde najevo, že v tomto odhodlání není sama. Kdo je ten tajemný muž, který je pro vzácné záznamy ochoten vraždit? A za jakým cílem tak odhodlaně kráčí?

Cotton Malone dlouho neváhá a nabídne Stephanii pomoc. S každým rozluštěným anagramem či symbolem jsou si stále jistější, že na konci cesty je čeká zjištění, které by mohlo otřást celým civilizovaným světem. Otázkou zůstává, jak by s tímto zjištěním naložil jejich nevyzpytatelný nepřítel…

Ve spolupráci s nakladatelstvím Domino vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Templářské dědictví.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o tajemství deníku odborníka na historii templářůDo soutěže bylo odesláno 1381 tipů.

Kdo vyhrál?

Barbara333 (1381), Safira (1382), Padme66 (1382)

Správná odpověď

Kolikátou knihou série s Cottonem Malonem je titul Templářské dědictví?
První kniha.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeTemplářské dědictví (Berry, Steve)
Cotton Malone býval špičkovým agentem na americkém ministerstvu spravedlnosti. Pak se však rozhodl udělat za svou dosavadní kariérou tlustou čáru, odstěhoval se do Kodaně, stal se majitelem antikvariátu a začal… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.