Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány Jákobovy barvy

Jákob umí běžet s větrem a schovávat se tak, aby se stal takřka neviditelným. Umí také dobře odhadnout lidi, a možná právě to mu prozatím zachraňuje život. Podaří se mu vykřesat ještě jiskřičku naděje a uniknout před nacisty?

Strach a beznaděj


Jákob, osmiletý cikánský chlapec, ze čtvrtiny Rom a ze čtvrtiny Jeniš, zůstal úplně sám v nacisty okupovaném Rakousku. Prchá lesem, na nohách boty z pytloviny potřísněné cizí krví, v jedné ruce kámen a v druhé dřevěnou truhličku jako jedinou upomínku na dřívější život. Prchá zběsile a zoufale, plný strachu a zbaven všech nadějí.

Už se naučil rozpoznat, kdy může cizímu člověku věřit a kdy se musí mít na pozoru. Dovede přečíst znamení, která mu dává příroda; ví, kdy se skrýt a kdy utíkat dál. Umí běžet s větrem i schovávat se ve stínech. To všechno ho naučil táta. Ale teď je táta pryč. I máma a sourozenci. A tak Jákob dál dělá to jediné, co může: utíká a skrývá se, pronásledován strašlivými vzpomínkami.

Lindsay Hawdon napsala silný román, jehož děj je rozprostřen do sedmnácti let a tří zemí: Anglie, Rakouska a Švýcarska. Na pozadí tragického příběhu malého Jákoba sledujeme osudy tří generací z naprosto rozdílných společenských vrstev a prostředí, abychom se společně s naším osmiletým hrdinou pokusili nalézt naději tam, kde už žádná naděje nezbyla.


Ve spolupráci s nakladatelstvím Domino vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Jákobovy barvy.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte silný a emotivní příběh cikánského chlapceDo soutěže bylo odesláno 1293 tipů.

Kdo vyhrál?

jedla (1293), 135evik (1294), Vendilka3 (1295)

Správná odpověď

Jak dlouho vycházel sloupek Angličanka na cestách?
7 let.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeJákobovy barvy (Hawdon, Lindsay)
Pokud na vás hluboce zapůsobil Schindlerův seznam, Sophiina volba nebo Nabarvené ptáče, pak byste si neměli nechat ujít ani tento silný a nesmírně emotivní román. Jákob, osmiletý cikánský chlapec, ze čtvrtiny… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.