Nakladatel: XYZ

Ukázka z knihy Všechno se v dobré obrátí (Adam Suchý)

vsechno uvodni

Pokud jste měli rádi éru devádesátek, pak určitě nebudete zklamaní. Dnešní knižní ukázka totiž patří románu českého autora a pochází právě z tohoto období. Pojďte si ji přečíst a rozhodnout se, zda právě tato kniha stojí za vaši pozornost.

Současná česká tvorba

ceska tvorba uvod

Dnes se společně vypravíme do světa české literatury. Vybrali jsme pro vás čtyři romány, ve kterých jsou vážná témata, stejně jako trocha historie, ale i oddechu. Sami si můžete zvolit, která kniha vám bude čtenářsky nejbližší.

Získejte „to nejlepší z devadesátek“

vsechno uvodni

Vzpomenete si sami na sebe, jací jste byli v době rozpadu Československa? Pokud jsou vaše vzpomínky již zamlžené, možná by vám mohl s jejich oživením trochu pomoci příběh mladého sebestředného novináře. Navíc vás Danielovy úvahy o budoucnosti pravděpodobně pobaví…

Přelom roku jako životní zlom

vsechno uvodni

Daniel je mladý, poměrně sebestředný novinář. Při svojí cestě na přelomu roku vyráží do zahraničí na Tenerife. Tam ovšem nachází mimo informací a zajímavostí k psanému článku víc, než původně čekal, a jeho vlastní život se tak začne překvapivě vychylovat z původní dráhy.

Zahrajte si o knihu plnou lásky k přírodě

soutez-posledni-migrace

V posledních letech se čím dál více mluví o úbytku živočišných druhů. Své o tom ví i Franny, vědkyně, kterou vždy přitahoval život ptáků a jejich plachtění. Jakou spojitost má její cesta do Grónska s umíráním přírody?

Nenechte si ujít v týdnu od 22. do 28. listopadu 2021

nenechte_si_ujit

Listopad se chýlí ke konci a pomalu se blíží adventní čas. Pokud vás vánoční shon zatím nepohltil, určitě oceníte další nabídku literárních akcí na příští týden. Koná se například setkání s autorem trilogie Trujkunt, online kongres o Dětské knize či beseda s cukrářem Josefem Maršálkem.

Za startovní čárou – (video)rozhovor s Izabelou Strakovou

rozhovor_IzabelaStrakova_cover

Dnes si budeme povídat s Izabelou Strakovou, autorkou úspěšného románu Hortensie de Beauharnais, který na podzim 2020 vydalo nakladatelství XYZ, člen skupiny Albatros Media.

Vládnout světu

Strakova_HortensieDeBeauharnais

Někomu rozdá osud do hry života ruku plnou es, jiným přidělí jen dvojky. Ať už je ale počáteční vklad jakýkoli, se vším může nečekaně zamíchat čistá láska. Dokáže však potlačit i ambice někoho s dobyvatelskými sklony?

Historie v románech

historicke-romany

Pokud hledáte tipy na vánoční dárky pro milovníka historie, vytrhneme vám trn z paty. Dnes vám totiž představíme hned sedm historických románů, které vás zavedou do různých období a odhalí vám lidské osudy na pozadí velkých událostí.

Očima – převážně kriminální

ocima-sefradaktorky-nahled

Tentokrát se mi podařilo vyšetřit čas na skutečné čtení knih, proto v dnešním stručném recenzním přehledu najdete takřka jen tištěné tituly. Převážně jde o thrillery, detektivky a vůbec napínavé příběhy. Z tohoto zaměření vybočuje pouze autobiografický příběh rodinné terapeutky.