Nakladatel: Větrné mlýny

Nakladatelství Větrné mlýny bylo založeno v roce 1995. Vydává kvalitní literaturu napříč všemi žánry. Důraz klade na divadlo. Od roku 2000 pořádá literární festival Měsíc autorského čtení, který dnes patří mezi nejvýznamnější akce svého druhu v Evropě. Probíhá v Brně, Košicích, Ostravě a Wroclawi. Pod hlavičkou občanského sdružení
Centrum pro kulturu a společnost vydává od roku 2005 kulturní revue RozRazil a jeho internetového sourozence, divadelní server RozRazil online. Od roku 2009 Větrné mlýny produkují filmy, zejména takové, které mají vztah k literatuře.

www.vetrnemlyny.cz


Větrné mlýny - Nejnovější knihy

knihaLogoz knihaTurecké zrcadlo knihaZa Alpami knihaTragédie I

Větrné mlýny - Související články

Otevřený dopis ministru kultury ČR Lubomíru Zaorálkovi zaslaný Cechem malých nakladatelů: NENECHTE NÁS PADNOUT!

Psaní - ilustrační

Současná situace je pro knižní trh samozřejmě velice složitá, kvůli mimořádným opatřením došlo mimo jiné k uzavření veškerých knihkupectví. Cech malých nakladatelů se proto rozhodl napsat otevřený dopis ministru kultury – jeho znění zde uveřejňujeme.

Nenechte si ujít v týdnu od 8. do 14. července 2019

nenechte_si_ujit

Máme tu další letní týden. Pokud si zrovna nebudete užívat zasloužené dovolené, určitě si nenechte ujít autorská čtení, která se příští týden konají v Brně a Ostravě v rámci projektu Měsíc autorského čtení.

Nenechte si ujít v týdnu od 16. do 22. července 2018

nenechte_si_ujit

Třetí prázdninový týden je za dveřmi a s ním i další literární akce. O hlavní program se opět stará Měsíc autorského čtení, na kterém příští týden vystoupí například Marek Švehla, Petra Dvořáková či David Zábranský.

Nenechte si ujít v týdnu od 29. ledna do 4. února 2018

nenechte_si_ujit

Jaké akce se v literárním světě odehrají příští týden? Například oblíbené scénické čtení Listování zavítá do Karlových Varů, dále s uvedením knihy Rusové v Praze proběhne i beseda na toto téma, nebude chybět ani zajímavá přednáška o tvorbě Františka Hrubína v Pardubicích. A navštívit můžete i autorské čtení dvou básníků v Ústí nad Labem.

Vyhrajte dobrodružnou výpravu do historie

turecke-zrcadlo-perex

Vraťte se v čase až do 16. století a navštivte zemi položenou mezi dvě říše, které vládne sultán Sulejman Nádherný. Na první pohled můžete mít pocit, že město vzkvétá, ale hlavní hrdina vám ukáže, jaký zde vládne rozvrat a zmatek.