Nakladatel: Větrné mlýny

Nakladatelství Větrné mlýny bylo založeno v roce 1995. Vydává kvalitní literaturu napříč všemi žánry. Důraz klade na divadlo. Od roku 2000 pořádá literární festival Měsíc autorského čtení, který dnes patří mezi nejvýznamnější akce svého druhu v Evropě. Probíhá v Brně, Košicích, Ostravě a Wroclawi. Pod hlavičkou občanského sdružení
Centrum pro kulturu a společnost vydává od roku 2005 kulturní revue RozRazil a jeho internetového sourozence, divadelní server RozRazil online. Od roku 2009 Větrné mlýny produkují filmy, zejména takové, které mají vztah k literatuře.

www.vetrnemlyny.cz


Větrné mlýny - Nejnovější knihy

knihaJazyk ve lví tlamě knihaLogoz knihaTurecké zrcadlo knihaZa Alpami

Větrné mlýny - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 18. do 24. července 2022

nenechte_si_ujit

Červenec se přehoupl do své druhé poloviny a s ním i Měsíc autorského čtení. Pokud tedy budete v následujícím týdnu v Brně nebo Ostravě, určitě si zajděte poslechnout některé ze zajímavých čtení českých či islandských autorů.

Nenechte si ujít v týdnu od 4. do 10. července 2022

nenechte_si_ujit

Červenec je Měsícem autorského čtení. Navíc je to čas prázdnin a dovolených, takže pokud zrovna máte cestu do Brna či Ostravy, určitě se na některé čtení stavte. Letošním čestným hostem je Island, poznáte tak i tamní literární tvorbu. 

Nenechte si ujít v týdnu od 2. do 8. května 2022

nenechte_si_ujit

Také květen přináší spoustu literárních akcí, které stojí za účast. Víte, kdo se podílel na vzniku valašské verze Malého prince, která vyšla pod názvem Malučký princ? Přijďte na setkání s tvůrci. A nenechte si ujít ani besedu s Patrikem Linhartem či Karlem Kostkou Cubecou. 

Nenechte si ujít v týdnu od 14. do 20. března 2022

nenechte_si_ujit

Březen se přehoupl do své druhé poloviny a vy se opět můžete těšit na několik literárních akcí. Nenechte si ujít přednášku o Boženě Němcové, setkání s Ewaldem Murrerem či autorské čtení Josefa Holcmana. A nechybí ani akce pro děti!

Otevřený dopis ministru kultury ČR Lubomíru Zaorálkovi zaslaný Cechem malých nakladatelů: NENECHTE NÁS PADNOUT!

Psaní - ilustrační

Současná situace je pro knižní trh samozřejmě velice složitá, kvůli mimořádným opatřením došlo mimo jiné k uzavření veškerých knihkupectví. Cech malých nakladatelů se proto rozhodl napsat otevřený dopis ministru kultury – jeho znění zde uveřejňujeme.