Nakladatel: Větrné mlýny

Nakladatelství Větrné mlýny bylo založeno v roce 1995. Vydává kvalitní literaturu napříč všemi žánry. Důraz klade na divadlo. Od roku 2000 pořádá literární festival Měsíc autorského čtení, který dnes patří mezi nejvýznamnější akce svého druhu v Evropě. Probíhá v Brně, Košicích, Ostravě a Wroclawi. Pod hlavičkou občanského sdružení
Centrum pro kulturu a společnost vydává od roku 2005 kulturní revue RozRazil a jeho internetového sourozence, divadelní server RozRazil online. Od roku 2009 Větrné mlýny produkují filmy, zejména takové, které mají vztah k literatuře.

www.vetrnemlyny.cz


Větrné mlýny - Nejnovější knihy

knihaLedva knihaDémonoskopie knihaBrno, ty město mých snů knihaAndrstán

Větrné mlýny - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 29. dubna do 5. května

nenechte_si_ujit

I v posledních dubnových a prvních květnových dnech se konají zajímavé literární akce. Dospělí by si neměli nechat ujít třeba besedu s farářkou Martinou Viktorií Kopeckou a děti (zejména holčičky) určitě potěší pohádkové čtení z knihy o jednorožcích.

Nenechte si ujít v týdnu od 29. ledna do 4. února 2024

nenechte_si_ujit

Jaké literární akce vás čekají v posledních lednových a prvních únorových dnech? Nenechte si ujít křest knihy Rok ušatého Majka, představení sbírky poezie Ondřeje Kayse Démonoskopie či debatu o knize Michaela Ignatieffa O útěše.

Vyhodnocení 36. ročníku ceny Jiřího Ortena

CJOlogo

V pondělí 15. května proběhlo v Zrcadlové kapli Národní knihovny v pražském Klementinu slavnostní vyhlášení a krátké autorské čtení všech nominovaných na Cenu Jiřího Ortena. Pořad byl živě přenášen na facebookových profilech Ceny Jiřího Ortena a Českého literárního centra.

Nenechte si ujít v týdnu od 24. do 30. dubna 2023

nenechte_si_ujit

Čeká nás poslední dubnový týden. Chcete vědět, na které z literárních akcí můžete vyrazit? Nenechte si ujít cestovatelskou besedu (nejen) s Igorem Brezovarem, autorské čtení Patrika Šímy či představení knihy Vojenka od Magdaleny Grzebałkowské.

Nenechte si ujít v týdnu od 23. do 29. ledna 2023

nenechte_si_ujit

Leden se pomalu chýlí ke konci, ale na vás čeká ještě několik literárních akcí, kterých se můžete zúčastnit. Nenechte si ujít představení knihy Všichni umřete, večer s Arnoštem Goldflamem, autorské čtení Evy Maškové či povídání o Jaroslavu Haškovi.