Nakladatel: Pragma

Související články

Zasoutěžte si o jeden z románů Jaroslava Bočka

Jaroslav-Bocek-dle-vyberu-perex

Kam zmizel doktor Milan Karpeta? Kdo stojí za podivnými událostmi na rekreační chatě Jitřenka? A jakou roli sehrává v novodobých událostech dávný alchymista Bavor Rodovský? Nejen na tyto otázky můžete hledat odpovědi v knihách Jaroslava Bočka.

Nechte se unášet na vlnách fantazie

Fantasy kniha - ilustrační

Kam utéci před stereotypem každodennosti? Každý knihomol určitě odpoví, že ke knihám. A u sci-fi a fantasy titulů to platí dvojnásob, proto se v dnešních tipech zaměříme právě na tyto žánry.

Záhadný případ na pozadí rudolfinské Prahy

Podivuhodny pribeh Viktora Bambase

Jaroslav Boček zasadil děj svého historického románu do období vlády Rudolfa II. Tento panovník proslul svým obdivem nejen k umění, ale také k alchymii. Autor mistrně zkombinoval novodobou Prahu s detektivní až fantaskní zápletkou. Dokáže hlavní hrdina vyřešit záhadný případ?

Tipy pro fanoušky sci-fi

Tipy_Endymion_Bakly_Udalost

Dnes jsme si pro vás připravili tři zajímavé zástupce žánru science fiction. Jedná se o román Endymion navazující na populární Hyperion a Pád Hyperionu, sbírku povídek Bakly – Armáda a o poutavý román Událost.

Návštěva cizí inteligence

Udalost

Jednoho dne obklopí rekreační chatu Jitřenku neviditelná bariéra, která po pár dnech zmizí. Lidé, co se v ní nacházeli, ale ztratili paměť a neví, co se stalo. Při odkrývání jejich podvědomí vyplouvá na povrch řada niterných pocitů a nejtajnějších myšlenek.

Záhadné zmizení

Pripad doktora Karpety

Pátek odpoledne, lékař Milan Karpeta končí v práci a jede autem domů. Tam však už nikdy nedorazí. Navíc rozcházející se výpovědi členů rodiny a blízkého okolí pátrání po něm komplikují. To vede k zamyšlení se nad tím, kdo byl ve skutečnosti zmizelý muž.

Na stopě…

Tipy_kdyz krimi pisi zeny

Staří známí i noví vyšetřovatelé si budou muset poradit s náročnými případy, které je často zavedou do napínavých a životu nebezpečných situací. Budou pátrat jak po pachatelích zločinů, tak i po pohřešovaných osobách.

Nenechte si ujít v týdnu od 15. do 21. května

nenechte_si_ujit

Vypadá to, že jaro už konečně vyhrálo boj se zimou a můžeme tak naplno užívat teplejších dnů. Až půjdete z procházky, stavte se také v knihovně, určitě se tam bude konat nějaká zajímavá akce. My vám přinášíme výběr těch nejlepších.