Nakladatel: Nakladatelství Lidové noviny

Kdo jsme?

Nakladatelství Lidové noviny vzniklo v roce 1993 v deníku Lidové noviny. Tento původ do jisté míry předurčil vydavatelský směr NLN. Naše tituly a projekty mají převážně odborný, vzdělávací a informační charakter s důrazem na mimořádnou náročnost, kvalitu a novost obsahu i zpracování. Cítíme se odpovědní za obsah textů, které připravujeme, i za myšlenky, které svou prací podporujeme. Je pro nás důležité správné a bohaté užívání českého jazyka a vážíme si toho, že s námi spolupracuje řada vynikajících odborníků.

Co děláme?

Hlavní publikační činnost je orientována na populárně-naučnou literaturu a literaturu faktu. Soustředí se především na obory historie, archeologie, dějiny umění, publicistika, lingvistika, literární věda a na encyklopedické práce. Z ostatních disciplín a žánrů lze jmenovat zejména cestovatelskou a průvodcovskou produkci speciálního zaměření a biografickou literaturu.
Vydáváme také populárně-naučný historický časopis Dějiny a současnost, který svůj obsah opírá o nové vědecké poznatky historických oborů. Věnujeme se vydavatelským službám pro univerzitní a akademická pracoviště.

https://www.nln.cz


Nakladatelství Lidové noviny - Nejnovější knihy

knihaSvátosti sadistického Boha knihaMnichovská krize knihaMuži proti ohni knihaAni vojna, ani mír

Nakladatelství Lidové noviny - Související články

Literární událost roku – český román Marka Přibila

svatosti-sadistickeho-boha

Nespočet pochybných novinářských praktik, jež by neměly spatřit světlo světa, odhaluje pan Marek Přibil v knize Svátosti sadistického Boha. Začtěte se do nového českého románu, který zároveň představuje jakýsi průřez aktuálním děním a generacemi na prahu středního věku.

Nový pohled do světa mužskosti v renesančních Čechách

rytiri

Zájemci o historii rytířského stavu v Čechách by neměli přehlédnout právě vycházející knihu čtveřice českých historiků, která analyzuje tuto společenskou vrstvu na příkladech dvaceti pěti nižších šlechticů.

Krátké eseje o archeologii

v2030_archeologicke-eseje-a-mikropribehy-skjpg

V nakladatelství Lidové noviny právě vychází sbírka krátkých esejů známého českého archeologa Zdeňka Smetánky, ve kterých čtenářům přibližuje nejrůznější osobnosti a témata české i světové archeologie.

Sonda do historie Československa

ani-vojna-ani-mir

Historik Vít Smetana po mnohaletém výzkumu přichází s knihou, které bourá řadu předsedků a stereotypů týkající se moderní a soudobé historie Československa. V sedmi kapitolách se zaměřuje na předvečer 2. světové války, na počátek tzv. studené války a na roli středoevropských zemích během mezinárodního napětí.

Politika, která hýbe dějinami

globus

Politika představuje mocný nástroj, který má vliv na životy všech lidí. Stačí se zahledět do minulosti a připomenout si některá rozhodnutí, která otřásla celým světem. Následující publikace vám pár z nich znovu připomenou.