Nakladatel: Nakladatelství Lidové noviny

Kdo jsme?

Nakladatelství Lidové noviny vzniklo v roce 1993 v deníku Lidové noviny. Tento původ do jisté míry předurčil vydavatelský směr NLN. Naše tituly a projekty mají převážně odborný, vzdělávací a informační charakter s důrazem na mimořádnou náročnost, kvalitu a novost obsahu i zpracování. Cítíme se odpovědní za obsah textů, které připravujeme, i za myšlenky, které svou prací podporujeme. Je pro nás důležité správné a bohaté užívání českého jazyka a vážíme si toho, že s námi spolupracuje řada vynikajících odborníků.

Co děláme?

Hlavní publikační činnost je orientována na populárně-naučnou literaturu a literaturu faktu. Soustředí se především na obory historie, archeologie, dějiny umění, publicistika, lingvistika, literární věda a na encyklopedické práce. Z ostatních disciplín a žánrů lze jmenovat zejména cestovatelskou a průvodcovskou produkci speciálního zaměření a biografickou literaturu.
Vydáváme také populárně-naučný historický časopis Dějiny a současnost, který svůj obsah opírá o nové vědecké poznatky historických oborů. Věnujeme se vydavatelským službám pro univerzitní a akademická pracoviště.

https://www.nln.cz


Nakladatelství Lidové noviny - Nejnovější knihy

knihaPsí vycházky 6. Bubenečský Montmartre knihaPříběhy starých mincí knihaSouboj mečů, idejí a charakterů knihaDějiny Srbska

Nakladatelství Lidové noviny - Související články

Kolektivní monografie jako dárek k jubileu

Souboj mecu ideji a charakteru

K životnímu jubileu profesora Ivana Šedivého vznikla kolektivní monografie. Autoři jednotlivých příspěvků se věnovali hlavnímu tématu v podobě války, ať už se jednalo o její dopady na životy lidí či ekonomické nebo diplomatické vztahy.

V novém roce s novými znalostmi

v-novem-roce

Možná jste si předsevzali, že si v novém roce rozšíříte obzory nějakou zajímavou populárně-naučnou literaturou. Pokud tomu tak je, máme zde tipy přesně pro vás. Čtyři dnešní tituly vás zavedou na cestu historií, k základům numismatiky i za pochopením lidského chování.

Poutavá historie Srbska

Dejiny Srbska

Poznejte zajímavou historii srbského státu od jeho vzniku až po současnost, včetně středověku, vývoje moderního Srbska v 19. stoletím, časů královské Jugoslávie a období během druhé světové války.

Ohlas husitství v umění a architektuře

Inter Arma Silent Musae

Jakým způsobem se husitství projevovalo ve výtvarném umění, architektuře a sochařství v předbělohorském období, v 19. století a na počátku 20. století? Na to vám odpoví nová kniha Markéty Jarošové.

Zajímavé rozhovory

Tipy_Do temnoty_Ci je ta krajina

V dnešních tipech vás čekají poutavé rozhovory. První je s velitelem vyhlazovacích táborů Franzem Stanglem a druhý s Janem Klápště o středověku a proměnách krajiny.