Nakladatel: Nakladatelství Lidové noviny

Kdo jsme?

Nakladatelství Lidové noviny vzniklo v roce 1993 v deníku Lidové noviny. Tento původ do jisté míry předurčil vydavatelský směr NLN. Naše tituly a projekty mají převážně odborný, vzdělávací a informační charakter s důrazem na mimořádnou náročnost, kvalitu a novost obsahu i zpracování. Cítíme se odpovědní za obsah textů, které připravujeme, i za myšlenky, které svou prací podporujeme. Je pro nás důležité správné a bohaté užívání českého jazyka a vážíme si toho, že s námi spolupracuje řada vynikajících odborníků.

Co děláme?

Hlavní publikační činnost je orientována na populárně-naučnou literaturu a literaturu faktu. Soustředí se především na obory historie, archeologie, dějiny umění, publicistika, lingvistika, literární věda a na encyklopedické práce. Z ostatních disciplín a žánrů lze jmenovat zejména cestovatelskou a průvodcovskou produkci speciálního zaměření a biografickou literaturu.
Vydáváme také populárně-naučný historický časopis Dějiny a současnost, který svůj obsah opírá o nové vědecké poznatky historických oborů. Věnujeme se vydavatelským službám pro univerzitní a akademická pracoviště.

https://www.nln.cz


Nakladatelství Lidové noviny - Nejnovější knihy

knihaČeský exil v Austrálii (1948–1989) knihaRučičky věžních hodin knihaHradní kaple III. knihaPomníčky a jejich příběhy

Nakladatelství Lidové noviny - Související články

Naučné výpravy do minulosti

TIpy_naucne vypravy_freephotosbank

S dnešními knihami zabrousíme do různých zajímavých koutů minulosti. Podíváme se do Austrálie i do Izraele, dozvíme se něco o tajných společnostech a závislosti na drogách ve třetí říši.

Putování za pomníčky a jejich příběhy

Pomnicky a jejich pribehy

Máte-li rádi přírodu, procházky a trochu toho tajemna, zajisté uvítáte knihu, který vás provede po zapomenutých pomníčkách připomínající různé události, od tragických úmrtí přes úspěchy lovců až po šťastné náhody. Za každým z nich se skrývá tajemný příběh…

Autobiografie

autobiografie

Autobiografické knihy jsou nekonečným zdrojem životní inspirace. Poskytují ponaučení, dokáží předávat těžce nabyté zkušenosti druhých. Nahlédněte do dnešních tipů, které vás seznámí se čtyřmi výjimečnými životními osudy.

Hradní kaple potřetí!

Hradni_kaple_III

Třetí díl Hradních kaplí určitě nadchne všechny fanoušky těchto poněkud netradičních stavebních památek. Představuje vrcholná díla z dob Jiřího z Poděbrad a Vladislava Jagellonského, která překypují krásou a důvtipem. Pokochejte se jejich velkolepostí.

Literární událost roku – český román Marka Přibila

svatosti-sadistickeho-boha

Nespočet pochybných novinářských praktik, jež by neměly spatřit světlo světa, odhaluje pan Marek Přibil v knize Svátosti sadistického Boha. Začtěte se do nového českého románu, který zároveň představuje jakýsi průřez aktuálním děním a generacemi na prahu středního věku.