Nakladatel: Nakladatelství Lidové noviny

Kdo jsme?

Nakladatelství Lidové noviny vzniklo v roce 1993 v deníku Lidové noviny. Tento původ do jisté míry předurčil vydavatelský směr NLN. Naše tituly a projekty mají převážně odborný, vzdělávací a informační charakter s důrazem na mimořádnou náročnost, kvalitu a novost obsahu i zpracování. Cítíme se odpovědní za obsah textů, které připravujeme, i za myšlenky, které svou prací podporujeme. Je pro nás důležité správné a bohaté užívání českého jazyka a vážíme si toho, že s námi spolupracuje řada vynikajících odborníků.

Co děláme?

Hlavní publikační činnost je orientována na populárně-naučnou literaturu a literaturu faktu. Soustředí se především na obory historie, archeologie, dějiny umění, publicistika, lingvistika, literární věda a na encyklopedické práce. Z ostatních disciplín a žánrů lze jmenovat zejména cestovatelskou a průvodcovskou produkci speciálního zaměření a biografickou literaturu.
Vydáváme také populárně-naučný historický časopis Dějiny a současnost, který svůj obsah opírá o nové vědecké poznatky historických oborů. Věnujeme se vydavatelským službám pro univerzitní a akademická pracoviště.

https://www.nln.cz


Nakladatelství Lidové noviny - Nejnovější knihy

knihaPříběhy obyčejného uzdravení knihaMezi dvěma Kimy knihaDějiny Polska knihaDějiny Černé Hory

Nakladatelství Lidové noviny - Související články

Olomoucký františkánský konvent a utváření náboženského života Olomouce

mesto_a_klaster

Kláštery představovaly pro středověkého a raně novověkého člověka tajemné místo, schované za vysokými kamennými zdmi. Jak probíhala interakce řeholní komunity olomouckého kláštera a okolní společnosti?

Dlouho očekávané Dějiny Polska se dočkaly vydání

Dejiny Polska

Aktuální zpracování polských dějin, zbytečně nezveličující význam českých vlivů na vývoj polského státu, v české historiografii dlouho chybělo. Nyní díky nakladatelství Lidové noviny vyšla syntéza komplexně zachycující dramatický příběh Polska.

Poslouchejte své tělo

Pribehy obycejneho uzdraveni

Jan Hnízdil přichází s další knihou. V ní shrnul příběhy lidí, kteří začali naslouchat svému tělu, řídili se zdravým rozumem a uzdravili se. Autor je doplňuje rozhovory na téma komplexní medicíny, který vedl s kapacitami oboru.

Lidský faktor z mnoha úhlů

Tipy_lidsky faktor

Dnešní tipy jsou tematicky velmi bohaté, a proto si mezi nimi určitě každý vybere tu pravou knihu pro sebe. Zajímá vás historie kavkazských států, práce u horské letecké záchranné služby, příběh vraždy Alexandera Litviněnka, život v Severní Korei, svět vojenské vědy nebo problematika imigrace?

Netradiční cestopisy

Tipy_Netradicni cestopisy

Dnešní cestovatelské tipy vás s humorem i poučením provedou exotickým Thajskem, Austrálií a Jižní Amerikou, krutou i sladkou Francií a také Vídní, Bratislavou, Budapeští a Bělehradem. Bon voyage!