Nakladatel: Nakladatelství Lidové noviny

Kdo jsme?

Nakladatelství Lidové noviny vzniklo v roce 1993 v deníku Lidové noviny. Tento původ do jisté míry předurčil vydavatelský směr NLN. Naše tituly a projekty mají převážně odborný, vzdělávací a informační charakter s důrazem na mimořádnou náročnost, kvalitu a novost obsahu i zpracování. Cítíme se odpovědní za obsah textů, které připravujeme, i za myšlenky, které svou prací podporujeme. Je pro nás důležité správné a bohaté užívání českého jazyka a vážíme si toho, že s námi spolupracuje řada vynikajících odborníků.

Co děláme?

Hlavní publikační činnost je orientována na populárně-naučnou literaturu a literaturu faktu. Soustředí se především na obory historie, archeologie, dějiny umění, publicistika, lingvistika, literární věda a na encyklopedické práce. Z ostatních disciplín a žánrů lze jmenovat zejména cestovatelskou a průvodcovskou produkci speciálního zaměření a biografickou literaturu.
Vydáváme také populárně-naučný historický časopis Dějiny a současnost, který svůj obsah opírá o nové vědecké poznatky historických oborů. Věnujeme se vydavatelským službám pro univerzitní a akademická pracoviště.

Nakladatelství Lidové noviny - Nejnovější knihy

knihaDějiny Ruska knihaSvět bez Boha knihaPřemýšlej jako umělec knihaČeské tradice v proměnách času

Nakladatelství Lidové noviny - Související články

Nové Dějiny Ruska

Dejiny Ruska_nove

Zajímá vás bohatá historie Ruska od středověku až po současnost? Ruská kultura, politika, hospodářství i náboženství? Přečtěte si nově vydané Dějiny Ruska!

Antická mytologie v českých a moravských šlechtických venkovských sídlech

ve_spolecenstvi_bohu

Takřka všechny zámky a paláce, jež byly dekorovány v průběhu nadvlády baroka, nesou na svých stropech a stěnách motivy z antické mytologie. Autorka knihy Ve společenství bohů a hrdinů obrací svou pozornost na venkovská šlechtická sídla, jejichž nástěnné malby zkoumá.

Krása designu a umění

Tipy_Krasa umeni a designu

Nechte rozkvést svůj umělecký talent, uvědomte si význam prvních dojmů, projděte zábavným kurzem malování prsty nebo si vytvořte něco pěkného z papíru pomocí výtvarné techniky quilling. Dnešní tipy prověří vaši kreativitu!

Jak myslet jako umělec a přicházet s novými nápady

big_premyslej-jako-umelec-GPm-341835 (1)

Snažíte se být umělecky činní, ale přijde vám, že neumíte vymyslet nic nového? Chtěli byste rozvíjet svůj talent, ale zdá se, že stojíte na místě? Nebo chcete jen přijít s dobrým nápadem v zaměstnání, ale myšlenka nepřichází? Pak zkuste přemýšlet jako pravý umělec!

Lidové tradice a řemesla

Tipy_Lidove tradice a remesla

S dnešními tipy si připomeneme krásné lidové tradice, zvyky, svátky i zajímavá řemesla. Také se potěšíme hezkými písničkami a pobavíme vtipnými pořekadly.