Nakladatel: Metafora

Začátek ságy rodu Floriů

Sicilsti lvi

Italská rodina Floriů od začátku 19. století do poloviny 20. století vládla Sicílii. První díl velkolepé ságy ukáže počátky impéria a zároveň i odvrácenou stranu bohatství a úspěchu. Muži i ženy rodu byli cílevědomí, neústupní a toužili dosáhnout všeho, co si zamanuli.

Žena jako hlavní hrdinka

romany-pro-zeny

Začtěte se do knih o lásce, rodinných vztazích a kariérách, ale i nervy drásajících dramat či příběhů z dob již uplynulých. Jejich společným jmenovatelem jsou ženy v hlavních rolích, více či méně vzdorující svým pohnutým osudům.

Detektivní záhady

pátrání_perex

Detektivky patří mezi nejoblíbenější knižní žánry. Jejich příběhy bývají totiž velice čtivé a pohlcující, takže čas najednou letí jako voda a vy se snažíte přijít na to, kdo je vrah. Dnes si představíme hned šest detektivních příběhů, se kterými se nudit opravdu nebudete.

Thrillerové naladění na víkend

Thrillerove romany

Podzim je pro čtení knížek ideální. Vždyť kdy jindy si s horkým čajem sednout do křesla a ponořit se do poutavých příběhů? Navíc sychravé počasí přímo vybízí sáhnout po nějakém tajemném thrilleru. Abyste měli dostatek inspirace, představíme vám jich dnes hned několik.

Když píše život…

Biografie-pro-kazdeho

Někdy život píše takové příběhy, které by žádný romanopisec nikdy nevymyslel. Přesvědčit se o tom můžete v našich dnešních tipech, jimž vévodí agentky v utajení, spisovatelé, známá herečka i lidé spjatí s přírodou.

Láskyplné příběhy

Husek_Laska k partnerstvi

O lásce jsou popsány už stohy papíru, bylo natočeno obrovské množství filmů a nahráno písní. A přesto je to téma nevyčerpatelné, které lidi láká asi nejvíc. Proto si i my dnes představíme knihy, jejichž společným motivem je právě láska.

S motivací k pozitivním změnám

Tipy_V hlavni roli vas zivot

Jak Bůh používá vaši minulost a tvoří budoucnost? Jak mohou citliví lidé prožít spokojenější život? Jak se nenechat udusit negativitou ostatních a jak se každý den pozitivně motivovat? Na to vše odpoví dnešní knižní tipy.

Báje a pověsti

Baje-a-povesti-perex

Zavítejte do světů bájných bytostí, rozličných tvorů, bohyň a bohů, o nichž si lidé povídali od nepaměti. Začtěte se do příběhů a pověstí sahajících od vrcholků našich hor přes hvězdnou oblohu až do celého širého světa.

Historická inspirace

historicke-romany

Dnes vám nabídneme pořádnou porci románů, s nimiž zavítáte do vzdálené i nedávné historie. Přečtěte si o slovanských bohyních, rozluštěte detektivní záhadu z prvního tisíciletí, poznejte slavnou femme fatale 16. století a zalistujte si příběhy z druhé poloviny 20. století.

Skrývají staré dopisy klíč ke šťastné budoucnosti?

Pohlednice z Italie

Hlavní hrdinka není spokojená se svým životem. Impuls ke změně jí dodají nalezené dopisy zachycující osudy ženy, která se na konci druhé světové války vydala za svojí láskou do Itálie. Grace se rozhodne udělat to samé a vypátrat rodinu odvážné ženy. Najde i lásku?