Nakladatel: Metafora

Související články

Historické příběhy mnoha odstínů

historicke uvod(2)

Knihy, které jsme pro vás dnes vybrali, vás snadno přesvědčí o tom, že historie nebývá černobílá. I minulost, stejně jako aktuální dění, má totiž své vlastní odstíny. Neochudíme vás však ani o trochu té romantiky.

Romantický relax na víkend

RomantickaCtenarka

Dnešní knižní tipy potěší všechny romantické duše. Představíme vám totiž hned čtyři nové romány osvědčených zahraničních autorek. Mezi hlavními hrdiny to bude pořádně jiskřit! Zbývá jen se rozhodnout, do kterého z románů se začtete nejdříve.

Letní romantická komedie

kralovnastatsnychkatastrofnahled

Ona je úspěšná organizátorka luxusních svateb a on slavný autor hororových románů. Ona má zorganizovat křest jeho knihy, ale při prvním setkání jej takřka zmrzačí…

Knihy plné napětí

Napětí

Dnešní knižní tipy potěší milovníky napětí. Kterému z následujících pěti příběhů dáte přednost? Knize, která je inspirována životem Agathy Christie? Nebo si raději přečtete portrét nejbrutálnějšího sériového vraha Ameriky?

Biografické obrázky historie

uvod biografie

V dnešních tipech nabídneme už skoro tradičně biografie – milostné vzplanutí velkého básníka, románové zpracování života známého malíře, jedinečný příběh jedné továrny a jejích majitelů a zápisky vojenského maršála. Každý si tak může vybrat to, na co bude mít zrovna chuť.

Pařížská špionka

dum_na_riviere

Co všechno je obyčejná dívka z Paříže schopna během německé okupace udělat pro to, aby zjistila, jaké plány mají nacisté s národními uměleckými díly?

Čtení na dovolenou – dobrá krimi

krimi uvod

Víte, co nesmí chybět na dovolené? No přece dobrá detektivka! V dnešních tipech si představíme hned pět novinek z detektivního soudku a na své si tedy přijde opravdu každý. Podívejte se, které jsme pro vás vybrali a sami si zvolte tu zápletku, která se vám nejvíce zalíbí.

Bublinky na Manhattanu

laska_naslepo

Jaké to je, hledat svou spřízněnou duši prostřednictvím seznamovacích aplikací? Lidé v takovém případě nemají tušení, s kým mají tu čest, protože v on-lin světě je velmi jednoduché skrýt svou pravou tvář.

Tajemství na Riviéře

dum-na-riviere

Remy zdědí dům za záhadných okolností a během třídění majetku objeví stará tajemství svých předků. Co má společného se špionkou Éliane z druhé světové války? A jak do všeho zapadá obraz, který Remy visí v pokoji už od dětství?

V hlavní roli žena

zeny uvodni

Dnešní knižní pondělí věnujeme ženám. Ženský svět je totiž velmi bohatý a o zajímavé příběhy a události v něm nebývá nouze. Abychom potěšili všechny milovnice knih, do dnešního výběru jsme zahrnuli knihy různých žánrů včetně jednoho moderního cestopisu.