Nakladatel: Martin Koláček – E-knihy jedou

Související články

Jaro

Militka_Jaro

Každé roční období má svou charakteristiku a přináší s sebou lepší i horší stránky. Jaro je krásné a plné nadějí.

Žlutá tma

Militka_Zluta tma

Není tma jako tma. Některá je neproniknutelně černá. Může být dobrodružně lákavá, nebo i děsivá.
Nejhorší jsou takové, které vypadají neškodně, a přitom mohou člověku vzít všechno, včetně toho nejcennějšího.

Není nad dobré vztahy

Militka_Neni nad dobre vztahy

Máme výborné sousedy. Je to velký dar. Daleko lépe se žije. Neznáme naštěstí nepříjemnosti, které si mnozí lidé dokážou provádět. Někteří se do toho nakonec tak strašně zamotají a nevidí cestu ven.
„Snad jedině stěhování by nás mohlo zachránit!“

Talent

Militka_Talent

Mám velkého kamaráda. Jmenuje se Kuba. Chodí do 2. A na základní školu a svého staršího brášku trošku přerostl.

Láska

Militka_Laska

Láska? Všichni po ní touží. Někdo ji zažije jen krátce. Jiný má mnoho drobnějších vztahů a také to nazývá láskou. Někteří své srdce zaprodají profesi. Stále jim něco chybí. Proto hledají deštník, brýle, ani nevědí co a hlavně proč. Málo vyvolených zažije bezelstnou, nezištnou, objímající, plně opětovanou, nehynoucí lásku na celý život.

Zahrada

Militka_Zahrada

Život je složitý ve své rozmanitosti. Někdy nastanou těžké chvíle. Je však nutné jít dál. Hledat možnosti, jak najít nový smysl života. A pokud se nám naskytne nějaká příležitost, je nutné ji rozpoznat a chopit je jí. Vzpomínat je dobré, ale nedá se žít jen ze vzpomínek.

Závrať

Militka_Zavrat

Někdy se nám zdá, že pro nás život skončil. Naděje umírá v dáli. Není dobře podléhat této nehezké iluzi. Život sám dokáže takovým způsobem překvapit, že to snad ani člověk s největší fantazií nedokáže vymyslet. Proto vždycky doufejme a snažme se zlepšit situaci. Pokud dýcháme a existujeme, vždycky je naděje.

Volno

Militka_Volno

Mnoho lidí má jasné měřítko hodnot – peníze, finance, majetky. Myslíte si, že nezáleží na charakteru lidí? Není férový člověk cennější než všechny poklady světa? Možná máte v této věci jasno. Nechci nikoho poučovat, povídka zachycuje jen takový střípek ze života.

Ohlédnutí za lázněmi

Militka_Ohlednuti za laznemi

Prý je první dojem ten nejdůležitější a správný. Ano, souhlasím. Po setkání s jedním starším pánem musím dodat: většinou tomu tak je. Ale pozor, občas zdání klame. Na obrázku vidíme nevlídnou mlhu. Ale nemusí být nepřátelská. Celou přírodu zvlhčí. Nám se líp dýchá zvlhčený vzduch, pokud je čistý jako v Krkonoších.
Jako jednu z terapií mi v lázních napsali dýchání zvlhčeného kyslíku. Procházka v mlžném oparu nemusí být škodlivá.

Lázně

Militka_Lazne

Všechno je relativní. Záleží na našem úhlu pohledu. Někdo se provzteká až do hrobu. Mám ráda dobrou náladu. Proto každý den ráno, při přemýšlení, co mě ten den čeká, vyberu jednu věc, která mi dělá radost. I když prší, vím, že déšť prospěje stromům a keřům. Napijí se a omyjí, jsou pak svěží. S dobrou náladou se žije snáz.