Nakladatel: MaHa

Související články

Existence

Konvicka_Existence

Počasí se zbláznilo.
Slyším, jak venku hvízdá vítr, stránky novin vráží do zdí, lísají se k odpadkovým košům a s třepotáním objímají dopravní značky.

O psaní

Konvicka_O psani

Spousta čtenářů mi klade stále stejnou otázku – jak to vlastně dělám, že si jen tak sednu, vymyslím příběh a napíšu knihu. Přál bych si, aby to bylo tak jednoduché, jenže přesně takhle to nefunguje.

Složité mezilidské vztahy

Mezilidske_vztahy_v_romanech

Lidské vztahy jsou odedávna nevyčerpatelným zásobníkem témat a příběhů. I my se na ně dnes podíváme trochu blíže, budou totiž hlavním motivem všech knih, které si dnes představíme. Začtěte se tedy a prožijte s hlavními hrdiny jejich radosti i starosti.

Víc než jen červená knihovna

Mamince se budes libit_uvodni

Kniha Mamince se budeš líbit se zpočátku tváří jako červená knihovna, ale čím dále se čtenářka posouvá, tím více se příběh mění. Následně přichází překvapivý konec.

O knihách

Konvicka_O knihach

Jedna kamarádka z univerzity se mě kdysi zeptala, proč mám knihy tak rád. Proč vlastně lidské plémě už po tisíce let listuje stránkami, roluje svitky a přehrabuje se kupkami hliněných destiček? Co je na knize tak výjimečného, že se umí dotknout lidských citů a ovlivňovat životy? Jak je možné, že vytištěné slovo starého velikána dokáže inspirovat velikány budoucí? Vždyť je to jen štos papírů v tvrdých deskách, někdy ani to ne.

Svatební idylka se proměnila v noční můru

Nevesta v okovech

Růžové brýle mohou přivést člověka až do vlhké kobky s okovy na noze. O tom se přesvědčí hlavní hrdinka Tamara, která propadne kouzlu Daniela a provdá se za něj. Po svatbě na ni čeká boj o holý život a měsíce utrpení. Podaří se jí přežít?

Tajemná hra o čas

Dvoji mysl

Lilly Bennettová přišla před dvanácti lety o rodiče a životem ji provází bratr Desmond a přítel Luke. Během jednoho dne se něco změní a Lilly na vlastní kůži pocítí svět záhrobí. Navíc se v jejím životě objeví osoba, kterou považovalo dávno za ztracenou. Unese to její psychika, nebo prohraje hru o čas?

Urodilo se v Čechách

Z-pera-ceskych-autoru

Uvítejte začátek nového roku v knižní společnosti českých autorů. Čekají na vás větší i menší rodinná dramata a nesnáze, vysokoškolské prostředí na počátku 90. let, povídky ze života i dlouho očekávané pokračování českého sci-fi.

Dramatický příběh týrané vdovy

Harasimova_Cerna vdova

Ve svém novém psychologickém thrilleru Černá vdova poukazuje Markéta Harasimová na to, že obětí domácího násilí se může stát kdokoli z nás a že nejhorší je v takových případech mlčet.

Od kolébky do puberty

Deti v parku

Knižní nadílka tentokrát potěší jak začínající čtenáře, tak i dospívající a mládež. Zažijí celou řadu dobrodružství a seznámí se se zajímavými knižními hrdiny.  Příznivci sociálních sítí zjistí, jak získat nové followery. Příběhy obvykle doprovází bohaté ilustrace.