Nakladatel: Grada

Související články

Pomocníci nejen pro distanční výuku

skola

Zvídavé děti a jejich rodiče zajisté ocení pomoc, kterou nabízejí následující knihy. Výukové listy pokryjí dějepisné znalosti a čert ukáže, že není třeba bát se matematiky. Nechybí ani poznávání ptáků či  fyzická, sociální a praktická geografie.

Divadlo Járy Cimrmana se dočkalo

cimrmani-uvod

Padesát let existence divadla, které napříč létům beznadějným i naději dávajícím, smutným i radost přinášejícím strhávalo a stále strhává diváky. Co stojí za touto životadárnou silou Divadla Járy Cimrmana, se lze dočíst v publikaci Tomáše Malečka Divadlo Járy Cimrmana po padesátce…

Vyhrajte honbu po stopách tajemné organizace

aristokrat-perex

Po prozkoumání torza, které bylo nalezeno v igelitu přímo uprostřed Karlových Varů, zůstanou vyšetřovatelé v šoku. Tajemný symbol na mrtvole by totiž mohl znamenat varování před návratem něčeho, z čeho mají všichni strach. Potvrdí se jejich obavy?

Tajemství v naší hlavě

sam-sobe-psychologem

Psychika je velice mocná a často dokáže dost zamíchat našimi životy. To potvrdí asi každý, kdo někdy prožil hodně nepříjemné, nebo naopak hodně šťastné chvíle. A právě na toto velice zajímavé téma se dnes zaměříme, knižní tipy se totiž všechny týkají psychosomatiky.

S atlasem v ruce do přírody

s-atlasem-do-prirody

Zima pomalu, ale jistě klepe na dveře a slunečných dnů ubývá. Jak ale s podzimem naložit? Milovníci hub si ještě přijdou na své. A pro ty, kterým procházky v mokrém listí nic neříkají a dávají přednost třeba společnosti hvězd, dnes také něco máme…

Pro nejmenší čtenáře

divka cte si

Nejmenší děti si mohou osvojit čtení zajímavými způsoby – vyzkoušet obrázkovou četbu, nebo genetickou metodu. Motivující jsou také dobrodružné a krátké magické příběhy o princeznách, vílách či kabelce a kabátu plné ilustrací.

Jak se vyznat v dnešním světě

Tipy_Konec ery Google_Neucebnice ekonomie

Google zastarává a období jeho největší slávy se chýlí ke konci. Novinami hýbou ekonomická témata, která nám mohou připadat neuchopitelná. Dnešní tipy se proto věnují vzestupu ekonomiky blockchainu a snaze zpřístupnit složité ekonomické pojmy, s nimiž se setkáváme každý den.

Vyhrajte případ obětí uvězněných v ledu

vrazda-v-ledu-perex

Když je patoložka Julia Schwarzová přivolána uprostřed noci k ledové soše, v první chvíli netuší, proč ji volají k uměleckému dílu. Brzy si však s hrůzou uvědomí, že do ledu pachatel ukryl svou oběť. Podaří se tělo rozmrazit dříve, než si vrah najde další oběť?

Inspirace pro volný čas

Zamereno-na-fotografie-perex

Volný čas trávíme každý jinak. Někdo rád relaxuje na zahradě či si zajde fotit do přírody, někdo jde na procházku se svým psem a jiný sní o první napsané knize. Ať už je vaše záliba jakákoliv, určitě vás potěšíme dnešními tipy, kde najdete plno námětů pro aktivity ve vašem volném čase.

Zahrajte si o román s vůní horké čokolády

chata-ve-svycarsku-perex

Mina si potřebuje srovnat život, a především si odpočinout od mužů. Rozchod s tím posledním jí totiž značně zkomplikoval život. Vydat se do Švýcarska na chatu kmotry vypadá jako ideální plán, dokud Mina nepotká ve vlaku tajemného krasavce.