Nakladatel: Egmont

Egmont ČR je v současné době jedním z největších vydavatelů dětských knih a časopisů na území naší republiky. Právě zásluhou Egmontu byly našim dětem představeny postavičky, které znal celý svět a které si děti rychle zamilovaly. Mezi ně bezesporu patří Kačer Donald, Myšák Mickey, Medvídek Pú a spousta dalších, jejichž příběhy po generace podporují dětskou fantazii. Svět Walta Disneye byl tehdejším dětským čtenářům v 90. letech téměř neznámý. Není proto divu, že mnohé děti lačnily potom, začíst se do příběhů těchto postav, což jim jako vůbec první společnost Egmont umožnila.

Časopisy

Egmont vždy patřil k vydavatelům, kteří přinášeli malým čtenářům nejnovější moderní světové příběhy. Vydávání časopisů se čtením o světově známých dětských postavičkách jako například Barbie, Medvídek Pú, W.I.T.C.H., Spider-Man, Auta, Tom a Jerry, Monster High nebo Mašinka Tomáš, se na českém a slovenském trhu opravdu osvědčilo.

Vůbec první komiksový časopis pro děti na českém trhu byl Mickey Mouse, který byl v roce 1996 přejmenován na Kačer Donald a Egmont ho pod tímto názvem vydává dodnes. Postupně začaly vycházet i další časopisy s postavami z oblíbených televizních seriálů a filmů, například Duck Tales, Dumbo, Medvídek Pú či Barbie.

Mezi komiksové stálice patří od první poloviny 90. let i nerozlučná dvojice galských bojovníků Asterix a Obelix.

V současnosti Egmont vydává 40 časopisů v České republice a několik z nich i na Slovensku. Mezi nejoblíbenější patří Medvídek Pú, Spider-man, Barbie, Monster High, W.I.T.C.H, Auta, Wendy a Letadla. V portfoliu našeho vydavatelství najdetei dva sportovní časopisy věnované světovému fotbalu a NHL. Jsou jimi magazíny ProFootball a ProHockey.

Knihy

Knihy pro děti a mládež z produkce nakladatelství Egmont představují svým čtenářům pozitivní vzory a hodnoty naší společnosti a vedou je k tomu, aby dokázali rozlišovat mezi dobrem a zlem a předvídat důsledky svého jednání.

V prvních letech Egmont vydával hlavně klasické pohádky z dílny Walta Disneye. Poté následovaly i knihy s jinými postavami známými z televizních seriálů či slavných filmů, a také populárně naučné tituly pro mládež. K vůbec nejúspěšnějším knihám v celé historii nakladatelství Egmont patřily tituly z edic Příručky mladých svišťů, Pokémon, Správná pětka, Děsivé dějiny, Star Wars či Tomáš a jeho přátelé. Egmont českým čtenářům představil i bestseller posledních let, ságu Stmívání. Nyní vychází mnoho nových knih pro čtenáře ve věku od 10 let a výše. Největšími hity se stala série Hraničářův učeň a Bratrstvo od Johna Flanagana, knihy Jed, Scarlet, Reset, Počátek, trilogie Čísla a Tak padne náš svět.

Elektronické knihy a aplikace

Digitální éra se nevyhnula ani nám a naše vydavatelství nabízí jak elektronické verze knih, tak bezpečné aplikace pro děti určené pro iPad. Pokud na dovolenou nebo do MHD nechcete tahat těžké knížky, stačí si čtečku či tablet nakrmit našimi e-knihami a aplikacemi a máte o zábavu postaráno. Více na http://www.egmont.cz/cz/knihy/e-knihy/ a http://www.egmont.cz/cz/aplikace/

www.egmont.cz/

Egmont ČR - Nejnovější knihy

knihaPrincezna – Velká kniha puzzle knihaAuta – Nejkrásnější kolekce knihaDisney Junior – Zlatá kniha pohádek kniha365 pohádek do postýlky

Egmont ČR - Související články

Zasoutěžte si o další pokračování pirátské ságy

pirati-z-karibiku-5-salazarova-pomsta-perex

Poseidonův trojzubec má magickou moc, díky které může jeho nositel ovládat všechny oceány. Každý z hrdinů knihy má vlastní důvody, proč ho chce vypátrat, ale zdá se, že získat jej mohou jedině spolu. Podaří se jim to, nebo bude jejich pouť neúspěšná?

Pohádková putování

DetiCtou

Netřeba se vydávat na daleké cesty, když z pohodlí domova můžete navštívit kouzelné světy. Dělejte společnost Carlovi při jeho cestě za tatínkem, seznamte se s princeznami od Walta Disneyho a s Bárou cestujte časem do 19. století až do Japonska.

Knihy ke čtení i hlavy namáhání

Čtení pro děti - ilustrační

Dnešní knižní výběr především ocení ti dětští čtenáři, kteří se rádi aktivně do četby zapojují a s oblibou hledají odpovědi na hádanky. Ale na své si přijdou i ti, kteří rádi sledují pohádky z dílny Walta Disneyho.

Pohádky na každý den

děti

Nebylo by skvělé poznat každý den novou pohádku? S dnešními knížkami máte ideální příležitost. Proniknete do světa víl, skřítků, strašidel a postav Walta Disneyho. Příběhy doprovázejí krásné ilustrace podněcující dětskou představivost.

Když se krásná dívka zamiluje do netvora

Kraska_a_zvire

Příběh okouzlující knihomolky Belle, jež se obětovala pro svého otce a stala se zajatkyní hrozivého netvora, zná téměř každý. Pro dětské čtenáře, kteří se s touto pohádkovou klasikou teprve seznamují, připravilo nakladatelství Egmont nové vydání doplněné o fotografie z její poslední filmové adaptace.