Nakladatel: Egmont

Egmont ČR je v současné době jedním z největších vydavatelů dětských knih a časopisů na území naší republiky. Právě zásluhou Egmontu byly našim dětem představeny postavičky, které znal celý svět a které si děti rychle zamilovaly. Mezi ně bezesporu patří Kačer Donald, Myšák Mickey, Medvídek Pú a spousta dalších, jejichž příběhy po generace podporují dětskou fantazii. Svět Walta Disneye byl tehdejším dětským čtenářům v 90. letech téměř neznámý. Není proto divu, že mnohé děti lačnily potom, začíst se do příběhů těchto postav, což jim jako vůbec první společnost Egmont umožnila.

Časopisy

Egmont vždy patřil k vydavatelům, kteří přinášeli malým čtenářům nejnovější moderní světové příběhy. Vydávání časopisů se čtením o světově známých dětských postavičkách jako například Barbie, Medvídek Pú, W.I.T.C.H., Spider-Man, Auta, Tom a Jerry, Monster High nebo Mašinka Tomáš, se na českém a slovenském trhu opravdu osvědčilo.

Vůbec první komiksový časopis pro děti na českém trhu byl Mickey Mouse, který byl v roce 1996 přejmenován na Kačer Donald a Egmont ho pod tímto názvem vydává dodnes. Postupně začaly vycházet i další časopisy s postavami z oblíbených televizních seriálů a filmů, například Duck Tales, Dumbo, Medvídek Pú či Barbie.

Mezi komiksové stálice patří od první poloviny 90. let i nerozlučná dvojice galských bojovníků Asterix a Obelix.

V současnosti Egmont vydává 40 časopisů v České republice a několik z nich i na Slovensku. Mezi nejoblíbenější patří Medvídek Pú, Spider-man, Barbie, Monster High, W.I.T.C.H, Auta, Wendy a Letadla. V portfoliu našeho vydavatelství najdetei dva sportovní časopisy věnované světovému fotbalu a NHL. Jsou jimi magazíny ProFootball a ProHockey.

Knihy

Knihy pro děti a mládež z produkce nakladatelství Egmont představují svým čtenářům pozitivní vzory a hodnoty naší společnosti a vedou je k tomu, aby dokázali rozlišovat mezi dobrem a zlem a předvídat důsledky svého jednání.

V prvních letech Egmont vydával hlavně klasické pohádky z dílny Walta Disneye. Poté následovaly i knihy s jinými postavami známými z televizních seriálů či slavných filmů, a také populárně naučné tituly pro mládež. K vůbec nejúspěšnějším knihám v celé historii nakladatelství Egmont patřily tituly z edic Příručky mladých svišťů, Pokémon, Správná pětka, Děsivé dějiny, Star Wars či Tomáš a jeho přátelé. Egmont českým čtenářům představil i bestseller posledních let, ságu Stmívání. Nyní vychází mnoho nových knih pro čtenáře ve věku od 10 let a výše. Největšími hity se stala série Hraničářův učeň a Bratrstvo od Johna Flanagana, knihy Jed, Scarlet, Reset, Počátek, trilogie Čísla a Tak padne náš svět.

Elektronické knihy a aplikace

Digitální éra se nevyhnula ani nám a naše vydavatelství nabízí jak elektronické verze knih, tak bezpečné aplikace pro děti určené pro iPad. Pokud na dovolenou nebo do MHD nechcete tahat těžké knížky, stačí si čtečku či tablet nakrmit našimi e-knihami a aplikacemi a máte o zábavu postaráno. Více na http://www.egmont.cz/cz/knihy/e-knihy/ a http://www.egmont.cz/cz/aplikace/

www.egmont.cz/uvod/

Egmont ČR - Nejnovější knihy

knihaDivotvůrce 4: Spoutávač kniha5minutové Mickeyho pohádky knihaAladin knihaPyžamasky: Moje první knihovnička

Egmont ČR - Související články

Kellen je v tom sám

Spoutavac

Mladý divotvůrce tentokrát čelí nebezpečí bez opory nejbližších přátel. Může se spolehnout jenom na vlastní výmluvnost a těch pár triků, které nosí po kapsách. S tímhle že má obstát proti dalším černým stínům?

Ve středu do pohádkové říše

čtoucí dítě - ilustrační

Středa, stejně jako ostatní dny, představuje ideální den pro cestu do pohádkové říše. Jeník si opatří knoflík pro štěstí, aby se mu plnila přání, a umíněná Andělka si chce splnit sen. A ke spánku vás ukolébají krátké příhody Mickeyho Mouse.

Fantasy nejen pro mládež

fantasy

Prázdniny jsou za námi a školní lavice opět ožily. To ale neznamená, že je všem dnům cestování a zábavy konec. Stačí zapojit fantazii a vydat se na knižní cestování po fantaskních světech. S Kellenem prožijete další výpravu, poznáte elfí dívky a nakouknete do světa víl či komiksového dávnověku.

Zaznamenejte důležité chvíle svých dětí

Muj prvni denicek

Pořiďte své ratolesti pěkný deníček ze světa pohádek Walta Disneyho a zapisujte do něj významné okamžiky vašeho společného života.

Od čtenářských začátků po pubertu

kniha

Knihy jsou ideální společníci, kteří provází člověka od raného dětství přes pubertální léta až do dospělosti a stáří. Začínající čtenáři se vžijí do role superhrdinů, pokročilejší se začtou do příběhu o neobvyklém přátelství a puberťáci se seznámí s Maxem z předměstí a Izabelou, která si chce užít léto na maximum.