Nakladatel: Egmont

Egmont ČR je v současné době jedním z největších vydavatelů dětských knih a časopisů na území naší republiky. Právě zásluhou Egmontu byly našim dětem představeny postavičky, které znal celý svět a které si děti rychle zamilovaly. Mezi ně bezesporu patří Kačer Donald, Myšák Mickey, Medvídek Pú a spousta dalších, jejichž příběhy po generace podporují dětskou fantazii. Svět Walta Disneye byl tehdejším dětským čtenářům v 90. letech téměř neznámý. Není proto divu, že mnohé děti lačnily potom, začíst se do příběhů těchto postav, což jim jako vůbec první společnost Egmont umožnila.

Časopisy

Egmont vždy patřil k vydavatelům, kteří přinášeli malým čtenářům nejnovější moderní světové příběhy. Vydávání časopisů se čtením o světově známých dětských postavičkách jako například Barbie, Medvídek Pú, W.I.T.C.H., Spider-Man, Auta, Tom a Jerry, Monster High nebo Mašinka Tomáš, se na českém a slovenském trhu opravdu osvědčilo.

Vůbec první komiksový časopis pro děti na českém trhu byl Mickey Mouse, který byl v roce 1996 přejmenován na Kačer Donald a Egmont ho pod tímto názvem vydává dodnes. Postupně začaly vycházet i další časopisy s postavami z oblíbených televizních seriálů a filmů, například Duck Tales, Dumbo, Medvídek Pú či Barbie.

Mezi komiksové stálice patří od první poloviny 90. let i nerozlučná dvojice galských bojovníků Asterix a Obelix.

V současnosti Egmont vydává 40 časopisů v České republice a několik z nich i na Slovensku. Mezi nejoblíbenější patří Medvídek Pú, Spider-man, Barbie, Monster High, W.I.T.C.H, Auta, Wendy a Letadla. V portfoliu našeho vydavatelství najdetei dva sportovní časopisy věnované světovému fotbalu a NHL. Jsou jimi magazíny ProFootball a ProHockey.

Knihy

Knihy pro děti a mládež z produkce nakladatelství Egmont představují svým čtenářům pozitivní vzory a hodnoty naší společnosti a vedou je k tomu, aby dokázali rozlišovat mezi dobrem a zlem a předvídat důsledky svého jednání.

V prvních letech Egmont vydával hlavně klasické pohádky z dílny Walta Disneye. Poté následovaly i knihy s jinými postavami známými z televizních seriálů či slavných filmů, a také populárně naučné tituly pro mládež. K vůbec nejúspěšnějším knihám v celé historii nakladatelství Egmont patřily tituly z edic Příručky mladých svišťů, Pokémon, Správná pětka, Děsivé dějiny, Star Wars či Tomáš a jeho přátelé. Egmont českým čtenářům představil i bestseller posledních let, ságu Stmívání. Nyní vychází mnoho nových knih pro čtenáře ve věku od 10 let a výše. Největšími hity se stala série Hraničářův učeň a Bratrstvo od Johna Flanagana, knihy Jed, Scarlet, Reset, Počátek, trilogie Čísla a Tak padne náš svět.

Elektronické knihy a aplikace

Digitální éra se nevyhnula ani nám a naše vydavatelství nabízí jak elektronické verze knih, tak bezpečné aplikace pro děti určené pro iPad. Pokud na dovolenou nebo do MHD nechcete tahat těžké knížky, stačí si čtečku či tablet nakrmit našimi e-knihami a aplikacemi a máte o zábavu postaráno. Více na http://www.egmont.cz/cz/knihy/e-knihy/ a http://www.egmont.cz/cz/aplikace/

www.egmont.cz/uvod/

Egmont ČR - Nejnovější knihy

knihaHraničářův učeň: Výkupné za Eraka knihaStar Wars: Darth Maul – Syn Dathomiru knihaJak vycvičit draka – Úplný filmový průvodce knihaJak vycvičit draka – Celý příběh o mně a Bezzubkovi

Egmont ČR - Související články

Výprava za záchranou Eraka

Hranicaruv ucen_Vykupne za Eraka

Výkupné za Eraka je pátým dílem Hraničářova učně, dobrodružné fantasy série pro mládež. Hrdinové se tentokrát vydávají přes poušť a čelí mnoha nebezpečím, aby mohli vykoupit zajatého Eraka. Podaří se jim to?

Romány s nádechem mystična

Napeti s nadechem nadprirozena

Míhající se stíny, tíživé ticho, které čas od času protnou mrazivé zvuky, a skryté hrozby představují pojítko dnešních románů. Mystično a napětí prostupují dějem jako červená niť, která obmotá čtenáře a nepustí ho, dokud neodhalí šokující konec.

Jak to bylo doopravdy

JakVycvicitDraka_CelyPribehOMneABezzubkovi

Mnozí z nás mají nebo měli nějakého domácího mazlíčka, ať už bílou myšku či mohutného oře. Těžko ale najdeme takového, na němž bychom mohli i létat. Pojďme se podívat na příběh někoho, komu se tento sen splnil.

Nová pokračování moderních fantasy sérií

fantasy

Podnikáte rádi cesty do fantastických světů? Pak jste možná již slyšeli o některé ze sérií, jejichž pokračování vám dnes představíme. Čekají vás hraničářská dobrodružství v novém kabátku, nebezpečné boje se zlem i deník ztraceného invokátora.

Jenom knihy nestačí

JakVycvicitDraka_UplnyFilmovyPruvodce

Milujete draky? Sníte někdy o světě, v němž byste na nich mohli létat a zažívat v jejich blízkosti mnohá dobrodružství? Pak jste tady správně. Máme zde Úplného filmového průvodce světem Vikingů a draků.